Arcybiskup na koniu - tego jeszcze nie widziałeś!

Metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź nie stroni od nietypowych - jak na arcybiskupa - zajęć.

W Bobrówce na Podlasiu, gdzie arcybiskup ma kilkunastohektarowe gospodarstwo rolne, latem bierze tam udział w żniwach, kosząc zboże m.in. własnym kombajnem. Chętnie też jeździ konno: ma cztery na prawdę ładne konie, w tym jednego kuca. Ostatnio arcybiskup odwiedził rodzinne strony około Nowego Roku.


Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.diecezja.gda.pl/

l.p.

  • Polska Dziennik Bałtycki

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

10.01.2010, 22:09

do gościa.
Z tym klepanie konia to na miejscu Arcybiskupa bym nie przesadzał.
Może spuchnąć szyja i na na dłoniach pojawią się pęcherze!
Jeśli Arcybiskup już nie ma odcisków?

10.01.2010, 11:33

wazne zeby go nie bil .

09.01.2010, 21:42

Podobno Arcybiskup już dawno nie jeździ wierzchem a z dawnych lat pozostało mu już tylko klepanie konia.

09.01.2010, 20:18

Ciekawa ale zlozona postac. Wiele relacji potwierdza ze potrafi byc nieprzyjemny. Przestawia biednbych proboszczow jak chce, bez liczenia sie z nimi. Bezceremonialny nad miare. Ale jednoczesnie potrafi byc uroczy i niekonwencjonalny. Tak jak z tym koniem: goclowski by sie na to nigdy nie zdobyl. A ten wcale sie nie szczypie. Przelamuje konwencje. I to nie ukrywam mi sie podoba.

09.01.2010, 15:49

Każdy potrzebuje rozrywki. Donek gra w piłkę i za kołnierz nie wylewa...

09.01.2010, 12:54

zalatujący naftaliną moherowy wierszokleto,specjalisto od częstochowskich rymów,współczuję Ci boć Pan Bóg daje maluczkim łatwiejsze rozumienie rzeczy

09.01.2010, 12:41

Biskup jest konkretny, nie takie lelum polelum... Nie wszystko mi u niego odpowiada ale jest wyrazisty, dba o interes kosciola (bo chyba taka jego rola) i taka stella maris u niego na pewno by nie przeszła.. Ma wizje i ja realizuje. Chyba nie o park chodzi tylko o własność gruntu. Skoro nalezy do kosciola to słusznie, że o to walczy! A co moze prezydent powinien tam zbudowac jakies TESCO albo siedzibe banku?!

09.01.2010, 10:25

wieki wiekow amen ! Jet 2000 lat ciemnogrodu moze byc nastepne

09.01.2010, 09:56

a nawracane owieczki żyją w ubóstwie, żeby nie napisać w nędzy

09.01.2010, 09:53

co za zdziwienie że arcybikup butelka ma gospodarstwo będzie miał większe na Orunii i w Parku olwskim już wyciąga swoje brudne łapy po te dobra prżecież to jego posługa tak BÓG chce

09.01.2010, 08:15

Katolhanka- powtarzasz sie z swymi wypocinami wierszoklepami.A co do hipcia Głódzia to typowe dla niego - "połajanki" dla łatwowiernych i otumanionych owieczek a dla siebie "dolce vita".
Przykład hipokryty potrafiacego korzystać w pełni z uciech życia mimo noszonej szatki duchownego. nie on jedyny w tym stadle faryzeuszy.

09.01.2010, 07:50

Rzeczywiście , tego jeszcze nia widziałem .
Ale też nie widziałem , małpy recytującej wiersze i paru innych rzeczy.
I nie chcę widzieć.

09.01.2010, 01:16

Jestem nieco "załamany"! Komentarzami też, ale głównie nadwagą Arcywojowniczego Arcybiskupa! A Michaelowi się chyba Głódź z Jacksonem pomylił ?! Hania powinna publikować w "Stella Maris" Albo "Gościu Niedzielnym", taki talent poetycki to rzadkość w dzisiejszych, jakże prozaicznych czasach! "Pierwsza szklana" się pewnie ucieszył ! To jego ksywa z czasów posługi w wojsku, słynął z mocnej głowy. Czekamy na hipodrom w Parku Oliwskim, i drugi na Oruni! Kowboju, do dzieła! Ewangelizacji swoich owieczek oczywiście!

08.01.2010, 23:12

Bardzo mi się podoba nasz nowy pasterz: Jest po prostu Cool ! zupełne przeciwieństwo wcześniejszego, złotoustego wypuszczonego przez rybaka jako nie nadającej się do spożycia kanalii (nawiązuję do dziwnej wargi nie skazanego)- Gocłowskiego własciciela syna Walendziaka.Cieszę się,że Stella Maris przestała zabijać ludzi (chociaż postrzelała im w nogi, a kto ośmielił się kupić Stellę w kawałku , tracił kończynę ! )

08.01.2010, 22:34

niebawem ?

08.01.2010, 21:48

Pewnie kupił to gospodarstwo za generalska odprawę:-)

08.01.2010, 20:44

Dziwne jest to,że generał flaszka jest biskupem i to gdzie w Gdańsku.
Gdańszczanom w twarz plują,a oni - biskup wodą święconą kropi.

08.01.2010, 20:10

Bardziej mu pasuje strój do gospodarstwa, vel konnej jazdy niż czerwone szmatki biskupa.