(© Przemek Świderski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W czwartek uczniowie przystąpią do próbnego egzaminu z części matematyczno-przyrodniczej przygotowanego przez wydawnictwo Operon. Dla młodych osób trzydniowe testy stanowią próbę generalną przed wiosennymi egzaminami.

W środę uczniowie zmagali się z częścią humanistyczną, w piątek natomiast rozwiążą testy z języka obcego.
Pomorscy nauczyciele twierdzą że zazwyczaj testy przygotowane przez Operon są nieco trudniejsze od właściwych.

- To dobrze. Bo wyniki tych egzaminów dodatkowo mobilizują uczniów do pracy - mówi wicedyrektor ZSO nr 7. - U nas zazwyczaj najlepiej idą języki obce, a najgorzej testy matematyczno-przyrodnicze.

ZOBACZ KONIECZNIE: Próbne testy gimnazjalne z Operonem - część humanistyczna [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]


W piątek uczniowie trzecich klas gimnazjum będą natomiast odpowiadać na pytania z języków obcych - angielskiego, niemieckiego, francuskiego lub rosyjskiego.

Testy sprawdzą szkolni nauczyciele, którzy wyniki prześlą do wydawnictwa. W styczniu pojawią się natomiast szczegółowe statystyki, które przedmioty okazały się dla gimnazjalistów najtrudniejsze.

Sami uczniowie poprawne odpowiedzi znajdą m.in. w internecie już dzień po egzaminie z danego bloku.

Próbny egzamin gimnazjalny 2013 z Operonem - TERMINARZ, PUBLIKACJA PYTAŃ I ODPOWIEDZI

Właściwe egzaminy gimnazjalne zaplanowano w dniach 23-25 kwietnia.

Próbny egzamin gimnazjalny 2012 Operon: ARKUSZE I ODPOWIEDZI - z części matematyczno-przyrodniczzej szukaj w naszym serwisie już w piątek!Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

grzesiek (gość)

Egzamin zajeb.iście trudny kolega podesłał mi tego linka:
http://egzamingimnazjalnyodpowiedzi.blogspot.com/

moja opinia (gość)

Jaki te pytania maja związek z rzeczywistością i praktyką? Do jakich praktycznych rzeczy to się może przydać? Limes dąży do zera!