We wtorek, 23 kwietnia, odbył się egzamin gimnazjalny 2013. Na naszej stronie znajdziecie ARKUSZE z pytaniami i ODPOWIEDZI.

ODPOWIEDZI TESTU Z HISTORII I WOS-u - Egzamin gimnazjalny 2013


TEST Z JĘZYKA OBCEGO - ANGIELSKI, NIEMIECKI, ROSYJSKI i INNE [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

ODPOWIEDZI TESTU Z POLSKIEGO - Egzamin gimnazjalny 2013ZOBACZ KONIECZNIE:
* Arkusz testu humanistycznego - historia, WOS (pdf)
*Arkusz testu humanistycznego - JĘZYK POLSKI [PDF]

ODPOWIEDZI DO TESTU Z WOS-u I HISTORII
ZADANIE 1
B.Odpowiedź 2

ZADANIE 2
Prawda
Prawda

ZADANIE 3
B 1 i 3

ZADANIE 4
Odpowiedź D

ZADANIE 5
Odpowiedź B

ZADANIE 6
Odpowiedź 4

ZADANIE 7
Odpowiedź A

ZADANIE 8
1 FAŁSZ
2 PRAWDA

ZADANIE 9
Odpowiedź C

ZADANIE 10
Odpowiedź D

ZADANIE 11
1 C
2 B
3 C

ZADANIE 12
Odpowiedź B

ZADANIE 13
Odpowiedź D

ZADANIE 14
Odpowiedź B

ZADANIE 15
1 FAŁSZ
2 PRAWDA

ZADANIE 16
Odpowiedź A ponieważ 3

ZADANIE 17
Odpowiedź B

ZADANIE 18
1. A
2. A
3. A

ZADANIE 19
1 A
2 C
3 B

ZADANIE 20
Odpowiedź
pierwsze - B, ostatnie - C

ZADANIE 21
Prawda - 3

ZADANIE 22
Odpowiedź C - obrazek numer 3

ZADANIE 23
Odpowiedź D

ZADANIE 24
1 A
2 C
3 B

Aktualizacja godz. 13.30
Humanistyczna część egzaminów gimnazjalnych nie była trudna. Tak przynajmniej twierdzą uczniowie Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista”.

- Najbardziej obawiałem się pytań z historii. Niepotrzebnie, bo wiele zadań bazowało na pracy z tekstem. Podobnie zresztą było z językiem polskim – mówi gimnazjalista z jednej z gdańskich placówek edukacyjnych, Krzysztof Rosiński.

Uczniowie w arkuszach, które rozwiązywali między godz. 9 a 10, znaleźli również zagadnienia dotyczące Krzyżaków, powstań oraz I wojny światowej. O godz. 11 zmagali się natomiast z językiem polskim, a tam m. in. z fraszkami Jana Kochanowskiego oraz ..charakterystyką.

- Wszyscy liczyli, że będzie trzeba pisać rozprawkę. Okazało się jednak, że musimy przygotować charakterystykę bohatera, który wykazał się odwagą. Było to zadania łatwe – oceniali tuż po tzw. „małej maturze” gimnazjaliści z „Lingwisty”.

Nauczyciele podkreślali natomiast, że większość ich podopiecznych z sal wychodziła z uśmiechami. Sporo uczniów pracę skończyło przed czasem.

Jutro gimnazjaliści będą natomiast rozwiązywać część matematyczno-przyrodniczą, a dzień później język obcy.

Aktualizacja godz. 9
Do egzaminu przystąpiło prawie 25 tys. uczniów ostatnich klas gimnazjum. We wtorek napiszą część humanistyczną , w środę - matematyczno-przyrodniczą, a w czwartek - języki obce.

Czytaj także: Egzamin gimnazjalisty 2013 z CKE. Sprawdź, co cię czeka! [PORADNIK GIMNAZJALISTY]

Na rozwiązanie testu z historii i wiedzy o społeczeństwie mają 60 minut. Potem uczniowie będą mieli chwilę oddechu i o godz. 11 zabiorą się za zadania z języka polskiego. Ta część potrwa 90 minut.

- Jeśli gimnazjaliście po powrocie do domu i sprawdzeniu odpowiedzi wydaje się, że zawalił egzamin, nie warto się przejmować - podkreśla Małgorzata Zauliczna, pedagog z Gimnazjum nr 29 w Gdańsku. - Arkusze będą sprawdzać egzaminatorzy, którzy wątpliwości rozstrzygają na korzyść ucznia. Nie można skupiać się na niepowodzeniach. Pozytywne nastawienie przed testami jest bardzo ważne. Przeczytaj rozmowę z pedagogiem Małgorzatą Zauliczną.

Arkusz testu humanistycznego oraz przykładowe odpowiedzi znajdziesz na naszej stronie internetowej po zakończonym egzaminie, po godz. 13.30.

WSZYSTKO o tegorocznych testach znajdziesz tu: EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

KOMISJA EGZAMINACYJNA (gość)

ZAWIADAMIA SIĘ CO NASTĘPUJE: Nauczyciel - PAŁA; Gimnazjalista - PAŁA na szynach - możesz odrobić w PGR Celbowo; jasmijn96 - 4+-; ANKA-4 ; BECIA-3+; KRUK- 4. Reszta - dopyt.

Nauczyciel (gość)

Jak tak czytam te kom. to wolę nie myśleć jak wam wszystkim poszły te testy. Każdy tylko widzi winę u kogoś a u siebie nie. No bo po co mysleć, przecież to boli.

POPOniższych komentarzach ...... (gość)

........ nikt nie odkrył Ameryki - niestety im głupsze społeczeństwo, tym łatwiej "rządzić". Ograniczenie nauk humanistycznych, bzdurne programy, wyścig szczurów... itd, itp. To wbrew pozorom gorsze niż kryzys i podatki od pierdzenia, bo konsekwencje ciągną się przez pokolenia, tylko nikt z polityków tego nie zauważa, bo głupota wyborców jest na rękę absolutnie wszystkim

jasmijn96 (gość) (Gimnazjalista)

A ty jakim poziomem inteligencji się popisałeś wcześniejszym komentarzem.Dla własnego dobra , czasami powinieneś się powstrzymać od upubliczniania takich komentarzy.