W czwartek 20 kwietnia uczniowie trzecich klas gimnazjów w ramach egzaminu gimnazjalnego 2017 zmierzyli się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Rano odpowiadali na pytania z geografii, biologii, chemii i fizyki.

AKTUALIZACJA
Gimnazjaliści z Gdańska ocenili dzisiejszy egzamin z przyrody jako trudny. W tym roku musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące m. in. fotosyntezy, kwasów i zasad czy czasu słonecznego.

Wielu uczniów uważa, że tegoroczny test był znacznie trudniejszy niż w ubiegłych latach.

- Wcześniejsze testy były wręcz łatwe. Ten wymagał myślenia - mówi Paweł Turek z Gimnazjum nr 29 w Gdańsku. - Na biologii były zależności międzygatunkowe. Na geografii obliczania czasu słonecznego, odczytywanie wiadomości z mapy.

Z kolei Mateusz Benka zwracał uwagę na zadania z chemii: - Było bardzo dużo chemii. Sporo czytania, które wymagało kojarzenia faktów ze wszystkich trzech klas gimnazjum.

Uczeń chwalił jednak egzamin za to, że nie trzeba było znać wzorów. - Do zadań z fizyki znajomość wzorów nie była potrzebna. Wszystkie informacje były w zadaniach. Tak naprawdę bez wiedzy można było sobie poradzić, rozwiązując zadania na logikę

Gimnazjaliści narzekali też na biologię: - Pierwsze zadanie z biologii, dotyczące stężenia, najbardziej mnie rozwaliło - mówi Kamila Butkiewicz. - Polecenia były podchwytliwe, sformułowane w trudny sposób.

Jej koleżanka, Oliwia Nowicka, jako łatwe oceniła zadanie dotyczące wydobycia surowców.

Uczniowie przyznawali, że najbardziej boją się matematyki: - Jestem zestresowany, bo matematyka to nie jest moja najmocniejsza strona. Spodziewam się wszystkiego. Planuję logicznie myśleć i nie stresować się - przyznawał Paweł Turek.


WCZEŚNIEJ PISALIŚMY
19 kwietnia rozpoczął się egzamin gimnazjalny 2017. Pierwszego dnia uczniowie zmierzyli się z częścią humanistyczną. Na początek odpowiadali na pytania z historii i WOS-u:

Egzamin gimnazjalny 2017. Test z historii i WOS-u [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

Później uczniowie 3 klas gimnazjów rozwiązali test z języka polskiego:

Egzamin gimnazjalny 2017. Test z języka polskiego [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

Egzamin gimnazjalny 2017. Część przyrodnicza- geografia, biologia, chemia, fizykaW czwartek 20 kwietnia o godzinie 9 uczniowie trzecich klas gimnazjów zmierzą się z testem z przyrody. Będą się w nim znajdowały pytania z zakresu geografii, biologii, fizyki i chemii. Na jego napisanie będą mieli 60 minut.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017 uczniowie poznają 16 czerwca 2017 r., a zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu otrzymają 23 czerwca 2017 r.

Nauka

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!