EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017 Z JĘZYKA POLSKIEGO odbył się środę, 19 kwietnia. Uczniowie rozpoczęli test o godz. 11. TEMATY, ARKUSZE I ODPOWIEDZI z egzaminu znajdziecie w tym materiale.

AKTUALIZACJA


O godz. 11 uczniowie zaczęli pisać część z j. polskiego. Mieli czas do 12.30.

Czy marzenia mają moc sprawczą? - taki był temat rozprawki, która pojawiła się na egzaminie. Ale to nie wszystko
- Były teksty pisane prozą, był fragment z „Przygód Sherlocka Holmes'a”, fragment o tym, że „wciskanie” na siłę anglicyzmów niszczy j. polski, był tez fragment tekstu o tym, że powinniśmy czytać literaturę klasyczną, ponieważ cała reszta bestsellerów to często bardzo kiepska lektura. Było bardzo dużo zadań do tekstów. Była także fraszka Jana Kochanowskiego, dwuwersowa, o miłości, o tym, że jest nieuchronna i człowiek nie może nic z nią zrobić – wylicza Gosia z II STO w Gdańsku przy ul. Kartuskiej, która dopiero co wyszła z sali egzaminacyjnej.gimnazjalistka oceniła, że poszło jej całkiem nieźle, ale to dlatego, że przygotowywała się do dodatkowych konkursów i olimpiad.AKTUALIZACJA


Uczniowie gimnazjów napisali już egzamin z historii i WOS-u. Przed nimi j.polski

W środę uczniowie klas trzecich gimnazjów piszą egzamin z części humanistycznej, która składa się z dwóch etapów: historii i WOS-u oraz j. polskiego. Gimnazjaliści są już po egzaminie z historii i WOSU, który rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał godzinę. O pierwsze wrażenia zapytaliśmy gimnazjalistów z II STO w Gdańsku przy ul. Kartuskiej.

- Uważam, że egzamin był bardzo prosty, mam nadzieję, że uda mi się uzyskać 100 proc. - mówi Gosia, jedna z uczennic II STO. - Były dwa obrazki ze strojami szlachty z XVII wieku, pytanie dotyczyło tego, czy są to stroje z epoki baroku. Było też pytanie o królów Polski, tzn. był krótki opis i trzeba było dopasować go do odpowiedniego władcy. Jeden z opisów, dotyczył króla, który podzielił ziemię między synów. Trzeba było wskazać, że to Krzywousty.

- Test nie był trudny, poziom trudności był podobny, jak w poprzednich latach. Aczkolwiek chyba po raz pierwszy nie pojawiło się pytanie o wojnę trzynastoletnią, co było dla mnie zaskoczeniem – dodaje Natalia. - Pojawiały się za to ważne pytania, np. bitwa pod Racławicami. Były też pytania z wiedzy o społeczeństwie, np. dotyczące mniejszości etnicznych.

Do egzaminu z j. polskiego uczniowie przystąpią po przerwie, o godz. 11. Będą pisać go przez półtorej godziny.


Dziś około godz. 12. CKE przedstawi arkusz z historii i WOS-u, a około godz. 14 - z j. polskiego.


WCZEŚNIEJ PISALIŚMY


Część humanistyczna egzaminu gimnazjalnego 2017 odbędzie się 19 kwietnia. W środę uczniowie napiszą testy z zakresu języka polskiego (90 minut) oraz historii i wiedzy o społeczeństwie (60 minut).

Co znajdzie się na egzaminie w tym roku? Podczas egzaminu z języka polskiego w 2016 roku uczniowie mieli m.in. do napisania charakterystykę postaci, musieli odczytać intencje autora wypowiedzi oraz określić rodzaje imiesłowów.

ARKUSZE CKE opublikujemy na naszych stronach po godz. 14. Pojawią się na niej także odpowiedzi.

Egzamin gimnazjalny 2017 [NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE],


Harmonogram egzaminów gimnazjalnych 2017:


Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z zakresu języka obcego nowożytnego.

część humanistyczna:
- egzamin z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie
- egzamin z zakresu języka polskiego

część matematyczno - przyrodnicza:
- egzamin z zakresu przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia)
- egzamin z zakresu matematyki

część z języka obcego nowożytnego:
- egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym
- egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie rozszerzonym.

Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!