Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2018 CKE - matematyka. TOP 5 porad, jak zdać egzamin gimnazjalny z matematyki 19.04.2018

Sara Nowak
1. Przeczytaj cały egzamin. Rozwiązywanie zadań warto rozpocząć od zapoznania się z całością arkusza. Przeanalizowanie treści pozwoli ocenić, z jakimi działami matematyki mamy do czynienia i jaka jest skala ich trudności. Być może na końcu znajdują się najłatwiejsze zadania, a jeśli skupimy się jedynie na pierwszych obliczeniach możemy ich nawet nie zdążyć przeczytać.
1. Przeczytaj cały egzamin. Rozwiązywanie zadań warto rozpocząć od zapoznania się z całością arkusza. Przeanalizowanie treści pozwoli ocenić, z jakimi działami matematyki mamy do czynienia i jaka jest skala ich trudności. Być może na końcu znajdują się najłatwiejsze zadania, a jeśli skupimy się jedynie na pierwszych obliczeniach możemy ich nawet nie zdążyć przeczytać. Archwium
Jak zdać egzamin gimnazjalny 2018 z matematyki? Już w czwartek, 19.04.2018 r.,egzamin gimnazjalny 2018 z CKE. Jak co roku największe emocje budzi egzamin z matematyki. Podpowiadamy, jak poradzić sobie na egzaminie gimnazjalnym z matematyki. Zobaczcie porady w galerii powyżej ⇧.

Jak zdać egzamin gimnazjalny 2018 z matematyki?

Czasu na naukę zostało już niewiele. Trudno powtórzyć materiał z trzech lat w zaledwie kilka dni. Jak więc wykorzystać ostatnie chwile przed ważnym sprawdzianem? Najlepiej skupić się przede wszystkim na rozwiązywaniu arkuszy z poprzednich lat oraz innych dostępnych egzaminach przygotowanych specjalnie dla gimnazjalistów.

Egzamin gimnazjalny 2018 z CKE - ARKUSZE I ODPOWIEDZI:TUTAJ w dniach egzaminu gimnazjalnego znajdziecie arkusze CKE i odpowiedzi

Rozwiążcie te zadania!

- Dzięki rozwiązywaniu testów przed egzaminem zweryfikujemy luki w wiedzy oraz przekonamy się, które z działów warto sobie przypomnieć i powtórzyć jeszcze raz. Rozwiązując przykładowe zadania egzaminacyjne wykorzystujemy wiedzę teoretyczną w praktyce. Ponadto, możemy oswoić się ze specyficzną formułą sprawdzianu. Z moich obserwacji wynika również, że niezwykle ważne jest rozwiązywanie testów w całości, bez zbędnych przerw. Zwracam na to uwagę, ponieważ wielu nastolatków ma problemy z koncentracją przez dłuższy czas. Dlatego w ostatnich dniach warto usiąść w spokojnym miejscu, „odłączyć się” od elektronicznych zabawek i odtworzyć jak najbardziej realne warunki właściwego egzaminu – mówi Marta Więcławska, nauczyciel MathRiders.

Jak zdać egzamin gimnazjalny z matematyki 18.04.2018?

Kompleksowe przygotowanie do egzaminu to niewątpliwie klucz do sukcesu, jednocześnie warto pamiętać o kilku zasadach, które mogą pomóc podczas rozwiązywania matematycznych zadań. Zobaczcie pięć rad przygotowanych przez eksperta MathRiders specjalnie dla gimnazjalistów:

1. Przeczytaj cały egzamin. Rozwiązywanie zadań warto rozpocząć od zapoznania się z całością arkusza. Przeanalizowanie treści pozwoli ocenić, z jakimi działami matematyki mamy do czynienia i jaka jest skala ich trudności. Być może na końcu znajdują się najłatwiejsze zadania, a jeśli skupimy się jedynie na pierwszych obliczeniach możemy ich nawet nie zdążyć przeczytać.

2. Jeśli masz problemy z zadaniem zostaw je i wróć do niego później. Często stres powoduje, że w jednej chwili zapominamy wszystko i nie potrafimy wykonać prostych obliczeń. Dlatego warto odłożyć problematyczne zadanie. Zdarza się, że wykonując inne polecenie, umysł człowieka przypomina sobie klucz do rozwiązania tego poprzedniego.

3. Przed rozwiązaniem zadań zamkniętych przeanalizuj podane odpowiedzi. Czasami wystarczy przyjrzeć się krytycznie odpowiedziom i spróbować dopasować właściwą. Bywa, że obliczenia mogą być bardzo czasochłonne, a dzięki przeanalizowaniu zaproponowanych rozwiązań możemy z łatwością wskazać prawidłowe.

4. Po zapoznaniu się z treścią zadania, oszacuj prawdopodobną odpowiedź. Dzięki temu działaniu wiemy np. w jakich przedziałach liczbowych powinien znajdować się wynik. Egzamin jest sytuacją, w której dużą rolę odgrywa stres. Podczas rozwiązywania zadań, skupiamy się wyłącznie na obliczeniach, zapominając o logicznym myśleniu, przez co pojawiają się tak abstrakcyjne wyniki jak: pół osoby czy ujemny wiek człowieka.

5. Wróć do treści zadania. Wykonując skomplikowane matematyczne obliczenia warto ponownie przeczytać treść zadania i sprawdzić, czy dobrze je zrozumieliśmy. Przeprowadzając obliczenia często działamy schematycznie, a następnie okazuje się, że polecenie było inne niż nam się początkowo wydawało. Dlatego też, dobrą praktyką jest zapisanie odpowiedzi, dzięki czemu sprawdzimy, jakie było pytanie i czy właśnie na nie znaleźliśmy rozwiązanie.

Egzamin gimnazjalny 2018 - harmonogram:

Egzamin gimnazjalny 2018 - część humanistyczna
18 kwietnia 2018 r. (środa)

  • z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9:00
  • z zakresu języka polskiego - godz. 11:00

Egzamin gimnazjalny 2018 - część matematyczno - przyrodnicza
19 kwietnia 2018 r. (czwartek)

  • z zakresu przedmiotów przyrodniczych - godz. 9:00
  • z zakresu matematyki godz. 11:00

Egzamin gimnazjalny 2018 - język obcy nowożytny
20 kwietnia 2018 r. (piątek)

  • na poziomie podstawowym - godz. 9:00
  • na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00

Termin ogłaszania wyników egzaminu gimnazjalnego 2018

15 czerwca 2018 r.

Egzamin gimnazjalny 2018. Termin wydania zaświadczeń

22 czerwca 2018 r.

Harmonogram egzaminu gimnazjalnego 2018 w terminie dodatkowym

Jeśli uczeń z przyczyn zdrowotnych lub losowych (udokumentowanych stosownym zwolnieniem-zaświadczeniem) nie może wziąć udziału w egzaminach gimnazjalnych w głównym terminie - może podejść do egzaminów w terminie dodatkowym, który wyznaczono na: 4.06.2018 (część humanistyczna), 5.06.2018 (część matematyczno-przyrodnicza) i 6.06.2018 (j. obcy).

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018. CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA EGZAMIN?

Wybierając się na egzamin gimnazjalny 2018 trzeba wiedzieć, co można ze sobą zabrać na egzamin. Oto lista przyborów i materiałów o których trzeba pamiętać.
- Każdy zdający powinien mieć ze sobą długopis lub pióro - konieczne z czarnym tuszem lub atramentem - przeznaczonym do zapisywania odpowiedzi
- Na egzaminie z matematyki każdy powinien mieć linijkę. Rysunki, w razie konieczności, zdający wykonuje długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem
- Trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości, czyli aktualnej legitymacji szkolnej[/lista]

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto