Jak zostać policjantem? Ile można zarobić? Trwa rekrutacja kandydatów na Pomorzu

Komendant wojewódzki ogłosił rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby na terenie województwa pomorskiego w 2016 roku
 Karolina Misztal

Będzie można się ubiegać o pracę m.in.: w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku, Sztumie, Chojnicach, Człuchowie, Malborku, Wejherowie, Tczewie, Pruszczu Gdańskim, Bytowie, Pucku, Kościerzynie, Kartuzach, Nowym Dworze Gdańskim, Lęborku, Starogardzie Gd.

Kandydat musi cieszyć się nieposzlakowaną opinią, korzystać z pełni praw publicznych. Wymagane jest wykształcenie średnie. Osoby, które były skazane prawomocnym wyrokiem nie mogą ubiegać się o tę pracę. Mężczyźni powinni też mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Rekrutacja 2016 do policji - terminy

Osoby zainteresowane powinny złożyć dokumenty w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku we wtorki w godz. 8-12 przy ul. Okopowej 15 (pokój nr 008, 10). Podania już można składać (od 12 stycznia). Wcześniej należy wysłać maila na adres dobor@gd.policja.gov.pl - należy podać imię, nazwisko, numer telefonu.

Każdemu kandydatowi zostanie wskazany termin złożenia dokumentów (podanie, kwestionariusz osobowy, kserokopie potwierdzające wykształcenie, kserokopie świadectw pracy, książeczka wojskowa - jeżeli kandydat jest objęty ewidencją). Chętni muszą też przedłożyć dowód osobisty.

Rekrutacja 2016 do policji - informacje

Szczegółowe informacje nr tel. (58) 32 15 161 oraz na www.pomorska.policja.gov.pl – w zakładce praca. Mile widziane będą osoby z wyższym wykształceniem administracyjnym, prawniczym, ekonomicznym lub po bezpieczeństwie narodowy. A także - osoby po studiach technicznych oraz np. ratownicy medyczni. Najbliższy termin przyjęcia do służby dla osób, które przejdą wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego to 6 czerwca 2016 (52 osoby). Następne terminy to 12 września (67 osób), 28 listopada (58 osób).

Ile można zarobić w policji?
Na przykład w ub. roku kursant, czyli funkcjonariusz, który przebywa na stacjonarnym szkoleniu podstawowym, zarabiał miesięcznie „na rękę” średnio 1,6 tys. zł (podajemy dane za policja.pl). Na stanowisku dzielnicowego i kontrolera ruchu drogowego pensje wynosiły średnio 3,1 tys. zł. Kierownicy referatów otrzymywali ok. 4 tys. zł. W tym roku funkcjonariusze otrzymają podwyżki - po 202 zł. Dostaną je po wejściu w życie ustawy, z wyrównaniem od 1 stycznia 2016 roku.

________________________________________________
Zobacz także:

Wideo

AG

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

10.03.2016, 04:54

No tak nie wiedziałem ze Katecheci mają taki płytki rozumiem .To tak niech nie będzie smieciarzy bo to nikomu sie nie opłaca. Tylko trepy policja całą mundòrowka politycy prezesi firmy itd a i jeszcze cały kler biskupi mający audi A8 .A z zarazy jakby śmieci nie wywozili by się obsrali. Także myśl co piszesz katechto. A teraz konkretne pytanie i odpowiedz .Dlaczego na księży mową Klecho. I zapomniałeś ze żyjemy w zjebany kraju i złodziejskim ot takie małe zapomniano nie.

11.02.2016, 10:59

Bzdury to TY !!! pamela ma rację. Im gorzej w policji tym lepiej zobacz sobie na YouTube kto pracuje w policji.... Brak słów.

06.02.2016, 15:53

POSZŁEM? Blysko mniałeś? Co to było? POmorska Wyszsiejsza Szkoła Oszczenia Ołufkuf?

06.02.2016, 12:05

Romulus, Ty to jednak jesteś fachowiec od finansów...:-) Kursant będąc na szkoleniu podstawowym w Szkole Policji dostaje 1220 zł uposażenia zasadniczego i dodatek za stopień 630 zł. Razem to daje 1850 zł brutto plus jeszcze dodatek stażowy za pracę z cywila. Podsumowując, kursant zarabia w granicach 1600 zł netto plus ten dodatek za wysługę lat.

05.02.2016, 19:56

ale bzdury piszesz człowieku

04.02.2016, 20:25

a co masz na czapce?? gołębia??

03.02.2016, 20:28

Jak zostać policjantem?
Po pierwsze: nie chodzić do szkoły, im masz mniej klas tym lepiej.
Po drugie: żadnej sprawności fizycznej, im gorzej będziesz wyglądać na sprawdzianie w Słupsku tym lepiej.
Po trzecie: żadnej psychiki na psychotestach, im gorzej wypadniesz tym lepiej.....
A potem to już droga otwarta do kariery w policji.
Dowód? Proszę bardzo!
https://www.youtube.com/watch?v=ezA9z_4y_Zg

03.02.2016, 19:29

Jestem nauczycielem katechetą. I szczerze śmieszą mnie żale i utyskiwania co niektórych. Cóż, każdy jest kowalem swego losu. Jak się uczylo, czy studiowało sie rzeczy niepotrzebne w nowoczesnym świecie, bez przyszłości, to teraz zbiera się tego efekty. "Kto myśli na rok do przodu – sieje zboże, na dziesięć lat – sadzi las, daleko w przyszłość – kształci sie". Można było sie przygotowąc za wczasu. Wydziały teologiczne w większosci borykają sie z brakiem chętnych. Nie można było pójsc po rozum do głowy? Nastawiłes się na pracę w markecie, czy w służbach? - Miej żale do siebie i tyle. Ja swego czasu poszłem po rozum i o swoją emeryturę jeste spokojny. Za blędy trzeba płacić i ponosić konsekwencje.

03.02.2016, 11:22

Straż pożarna nie zgodzę się że nic nie robi... trepy tak samo musztra i ćwiczenia chyba lepsze to niz wojna??

02.02.2016, 21:03

Pracuje w tym GNOJU 12 lat i spierdalam za 3. OdradAm tym którzy chcą się przyjąć do tego syfu. Fajnie to wygląda z zewnatrz ale wewnatrz… ..tragedia

02.02.2016, 20:50

I do kogo masz pretensje? Do księży, Kaczyńskiego a może do rydzyka?

02.02.2016, 18:27

najgłupsze to pójść do Policji, a w wcześniej nie spytać znajomego policjanta, jak jest naprawdę. I nie czytać głupich komentarzy i jeszcze głupszych folderów , które nic nie mają wspólnego z rzeczywistością.

02.02.2016, 18:17

2670 zł tle mam po 10 latach służby , 3 gr. zaszeregowania , większość policjantów nie zarabia 3 tyś. Zdecydowanie lepiej finansowo wypada wojsko tam zarobki średnio wyższe o 700 zł.

02.02.2016, 17:01

Nie rozumiem tego biadolenia. Z miejsca się z Tobą zamieniam. Mam mgr. inż. troszkę uprawnień i sporo doświadczenia. Niby deko więcej zarabiam. Ale uważam, że masz raj. Po pierwsze mgr to ma teraz każdy kto się zapisał na studia i nie dał się przejechać tramwajem. Jeśli masz jakąś resocjalizację "na sztukę" zrobioną zaocznie razem z ogromną rzeszą innych policjantów i urzędników to nie masz się czym chwalić. Na wolnym rynku to się liczy mniej od dobrej zawodówki. Jak masz jakiś ciekawy zawód, który jest Twoją pasją, oraz doświadczenie w tym zawodzie które będziesz umiał udowodnić w praktyce to masz raj na ziemi. Zwalniaj się z policji, bierzesz 1200 zł emerytury. Wersja I - Idziesz do pracy na którą masz mgr. Twój nowy pracodawca nie zapłaci za Ciebie ZUSu więc weźmie Cię w pierwszej kolejności. Zarobisz tyle ile inni ale będziesz jeszcze miał rewaloryzowaną emeryturę. I nie mów mi, że to mało bo ja dostanę mniejszą dopiero jak dożyję do 67. Wersja 2 - wyjeżdżasz do pracy za granicę. Twoja emeryturka przychodzi na konto w Polsce. Robisz polecenia zapłaty. Masz regularnie opłacone mieszkanko i wszystkie rachunki a reszta się odkłada. Całą kasę jaką zarobisz za granicą wydajesz jak chcesz. Jesteś wolnym człowiekiem w kwiecie wieku - pewnie jeszcze przed 40-stką. Możesz robić co zechcesz. Masz raj.

02.02.2016, 15:15

Policjant z ulicy 17 lat służby- 2940 złotych na rękę. Taki los czeka większość nowo-przyjętych, którzy nie mają pleców. To że mam mgr nikogo tu nie obchodziło i nie obchodzi. Szczerze na nowych zasadach, gdy można wyjechać za granicę wybór służby w policji uważam za nieporozumienie. Tylko dla masochistów. Zapomnijcie o życiu prywatnym i o tym, że dorobicie się kokosów. Jeśli mundur to tylko wojsko, straż pożarna. Chętnym pod rozwagę.

02.02.2016, 12:37

przestańcie w końcu przyjmować baby do tej firmy bo to jest juz patologia

02.02.2016, 12:17

zapomniałeś dopisać, że nawet jak sobie zapracujesz na wyższe stanowisko to zawsze znajdzie się plecak, któremu wujek już załatwił na nie miejsce, a ty możesz zapomnieć...

02.02.2016, 11:33

Polacy oszukują, nie płacą podatku a potem płacz że w Polsce na nic nie ma pieniądzy.

02.02.2016, 11:31

Do straży Granicznej to dopiero trudno sie dostać. Przyjmują chyba tylko znajomków zamieszkałych kilkaset km od placówek

02.02.2016, 10:04

Nie wiem skąd to bierzesz, osobiście ja w policji rodziny nigdy nie miałem a dostałem się bez problemu, może najwyraźniej nie masz predyspozycji :)

02.02.2016, 10:00

Tak w temacie polskiej Policji:
Dlaczego oni nie mają oznaczeń państwowych na mundurach? Wojsko ma polskie flagi na mundurze a Policja?
Niby szczegół ale jednak to Polska Policja a nie UE czy DE !!!

02.02.2016, 09:55

O ile masz tam wujka brata tate to tak inaczej nie masz szans :)

02.02.2016, 09:09

zapomniano tu napisać że pomiędzy kursem podstawowym gdzie dostajesz 1500 zł a tym niby dzielnicowym gdzie dostajesz 3100 zł , czyli grupą 1 a 4 zarabia się nieraz przez 5-10 lat od 2 do 2,5 zł . To nie tak że przychodzisz do pracy w policji i odbębnisz szkolenie podstawowe i od razu dostaniesz wyższe stanowisko ! Trzeba sobie na nie zapracować . Nie jednokrotnie żeby awansować trzeba poświęcić życie rodzinne i prywatne . Nierzetelnie przedstawiono tu realia pracy w Policji .

02.02.2016, 08:19

Cała prawda o policji!! Zamiast mózgu będziesz miał próżnie!! To po co tam poszedłes jak taki diabeł straszny? Leserzy policyjni weźcie się za pracę! A jak coś nie pasuje to do supermarketu won!

02.02.2016, 08:13

Przestańcie ściemniać. Nie znam policjanta czy klawisza który ma własne mieszkanie. O jakim kredycie mowa? Macie dodatki za brak mieszkania więc mieszkacie u mamusi czy tatusia. Bycie ”bezdomnym" przez kilkanaście lat to chyba lepszy interes niż jednorazowe wzięcie pomocy na zakup. Czy do wynajmowanego jest kasa na remont to nie wiem. Kto ma dodatkowy urlop z racji wieku? Trzynastkę? Mundurówkę? Zwrot za dojazdy? Itd. Na pewno prawdziwym policjantom się to należy ale uwzględniając realia małych miast i wiosek to bizantyjskie luksusy. No i druga sprawa. Jak ktoś w wieku 50-55 lat straci pracę to będzie rozmyślał o samobójstwie lub żebrał w opiece o zasiłek. Wy od kilkunastu lat będziecie na kilkutysięcznej emeryturze dodatkowo pewnie będziecie zabierać pracę tym zdesperowanym bo nie trzeba za was płacić zus. Wstydu nie macie. Jak wam się nie podoba to proszę przejść na ochroniarza czy do straży miejskiej. Sorry ale zwykły elektryk czy kominiarz aby zdobyć uprawnienia musi znać o wiele więcej przepisów niż kodeks wykroczeń.