Karnowski, prezydent Sopotu skarży się na nierzetelność gdańskiego dziennikarza

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski poskarżył się do Rady Etyki Mediów na gdańskiego dziennikarza "Rzeczpospolitej" Piotra Kubiaka. To kolejna odsłona konfliktu, który rozpoczął się wraz z publikacją w "RP" tekstów o tzw. aferze sopockiej. Piotr Kubiak był jednym z autorów tych tekstów.
Prezydent Sopotu: dziennikarz jest sędzią.
 fot. Przemek Świderski

Jak pisze w swojej skardze prezydent Sopotu: "Pozostawał on [Piotr Kubiak - przyp. red.] w zażyłych stosunkach towarzyskich z p. Sławomirem Julke, pożyczał od niego pieniądze - co sam potwierdził w sądzie".

Przypomnijmy - Sławomir Julke, sopocki biznesmen, nagrał rozmowę z Jackiem Karnowskim, w której jego zdaniem prezydent złożył propozycję korupcyjną. Następnie nagranie to opublikowała "Rzeczpospolita".

Piotr Kubiak w styczniu wyjaśniał w sądzie, że miał pośredniczyć w zakupie sprzętu AGD, do zakupu nie doszło, pieniądze zostały zwrócone. Wówczas z Julke łączyły ich stosunki koleżeńskie.

- Uważam, że dziennikarz jest pewnego rodzaju sędzią, a żaden sędzia nie może sądzić osoby, z którą łączą go bliskie relacje towarzyskie oraz stosunki finansowe - powiedział Karnowski. - Jestem zdziwiony, że redakcja "Rzeczpospolitej" pozwala na taką praktykę, wiedząc doskonale o wieloletniej zażyłości Piotra Kubiaka ze Sławomirem Julke. Pytanie, czy wiedziała także o powiązaniach finansowych.

- Można się jedynie uśmiechnąć, bo co innego można zrobić, gdy "na straży" etyki stoi polityk, urzędnik, któremu prokuratura zarzuciła łapówkarstwo i kłamstwo - odpowiada Kubiak. - Dziennikarze są od tego, by zawsze pisać prawdę o nieuczciwych politykach i urzędnikach, bo tego oczekują od nas zwykli ludzie, którzy nam w tym pomagają. Nie damy się zastraszyć w żaden sposób i nadal będziemy to robić.

Tomasz Słomczyński

  • Polska Dziennik Bałtycki

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.02.2010, 13:51

Niemcy z nami się nie liczą, Białoruś pluje w twarz, Rosja nami rządzi jak chce. Oto niekompetencja Donka. Ważne, że klepią po ramieniu. Miłość, słońce Peru. Parodia premierowstwa. PIS wracaj.

15.02.2010, 06:55

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Grzegorz-Napieralski-zrobil-porzadek-w-SLD,wid,11972245,wiadomosc_prasa.html

PZPR-owcy i kapusie teraz mogą liczyć na poparcie i bezpieczeństwo tylko w PO. I to są wyborcy i wielbiciele PO.

15.02.2010, 06:18

To logiczne że każdy stary rektor-czytaj kapuś z czasów komuny nienawidzi PIS-u.

14.02.2010, 22:22

byle nie PiS

14.02.2010, 21:06

W odróżnieniu od PO. Niewypały są wszędzie, ale złe charaktery, kombinatorzy, oszuści są tylko w PO. Tam znajdują schronienie.

14.02.2010, 19:19

PRLwski prokurator, skazujący opozycjonistów w stanie wojennym schował się pod "opiekuńcze" skrzydła PiS. Przestępca Lepper - został w rządzie PiS premierem itd

14.02.2010, 19:08

Pleciesz bzduru aż piana leci. PIS to uczciwa partia pamiętaj, należy zrobić wszystko aby obnażyć złodziei z PO i odunąć ich od władzy.

14.02.2010, 18:20

zwłaszcza prawnicy, znaleźli się w szeregach PiS. Nawet lider tej partii miał bardzo bliskie rodzinne powiązania z tą formacją. Stą prawdopodobnie wzięła się ostatnia koalicja PiS - SLD dot. TVP.

14.02.2010, 16:04

Dawni członkowie PZPR i terażniejsi członkowie PO to ten sam sort.

14.02.2010, 14:20

Nie bez powodu dawni działacze komunistyczni z PZPR głosują na PO a nie na SLD. Cwaniactwo i zagarnianie dla siebie wszystkich profitów dzierżenia władzy. Oszuści - najpierw tyle lat PZPR, teraz PO.

14.02.2010, 14:13

Ale czy dlatego trzeba utajniać dokumenty? Prawda w oczy kole? Wybiórczo traktować historię? Nie po drodze mi z taką polityką historyczną. PIS nie jest zakłamany jak PO, dla PO tylko PR i słupki istnieją. Obłudnicy.

14.02.2010, 14:05

PO JEST PARTIĄ LUDZI NIEUCZCIWYCH w swoich intencjach. Ja przyznam szczerze nie widzę tam uczciwego honorowego człowieka. To oni po porażce w wyborach aby skłócić nie zgodzili się na koalicję. Nigdy nie uwierzę w dobre intencje PO. Za duzo draństwa jest członkami tej partii. Można rzec, że sami kombinatorzy. Nie po drodze mi z ludżmi nieuczciwymi. Żadnego programu, tylko chodzi im o władzę i korzystanie z niej dla swoich interesów.

14.02.2010, 12:44

W porządku, chęć tępienia korupcji - chwalebne, ale powinno to być robione profesjonalnie, a nie dla PR (konferencje prasowe niedouczonego prawnika zero). Podzielenie i skłócenie społeczeństwa. Targanie się na symbole narodowe (Wałęsa - można mu wiele zarzucić, ale mimo wszystko został międzynarodowym symbolem Polski i walki z komunizmem - tak zawzięcie zwalczany przez liderów PiS). Walka o władzę za każdą cenę (efekt: wicepremier rządu PiS skazany za seksaferę). Ośmieszanie Polski na arenie międzynarodowej: walka o krzesło, Kurski - największy kłamca IV RP - opinia wydana i udowodniona przez koalicjanta. I wiele, wiele innych. Nie jestem wcale gorącym zwolennikiem PO, ale będę wybierał mniejsze zło.

14.02.2010, 11:54

I co jeszcze masz do PIS-u? To, że chcieli tępić korupcję i cwaniactwo wśród polityków i urzędników? Nie udało sie to fakt, ale siła zła w Polsce jest zbyt duża. Przykre to, ale prawdziwe.

14.02.2010, 11:21

I nikt im (PiS) nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe - białe. To widać i czuć.

14.02.2010, 11:03

Nelly - PO to zbiorowisko złych ludzi. To siedlisko najgorszych z mozliwych. Najgorsi w polityce zapisali się do PO. Nawet Tusk to zuważył i nie da im premierowstwa.

14.02.2010, 10:56

to dewiza pisowskiej IV RP

14.02.2010, 10:43

Bo pokazuje prawdziwe oblicze PO-wskiej Polski, III RP w kajdanach PO.
Misiak, Chlebowski,Karnowski, Piesiewicz, Drzewiecki, Sekuła, Sawicka, kokaina, kokaina, kokaina. Jak można o tym czytać, a fe.

14.02.2010, 09:56

była dobrą gazetą, nawet ją kiedyś prenumerowałem. A teraz.....?

14.02.2010, 06:44

To dlatego.

13.02.2010, 22:49

Czy juz był wyrok na Prezydenta Karnowskiego? Oszołomy.

13.02.2010, 22:33

Krzysiu Katka powinien ujawnic afere sopocką!

13.02.2010, 22:26

Zamknąć tego łapówkarza do paki w końcu, żeby zgnił w celi!!!

13.02.2010, 18:58

Nowe prawo III RP. Dno.

13.02.2010, 14:09