Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejowe ABC we Władysławowie to temat przewodni edukacyjnego pikniku rodzinnego z wieloma konkursami i nagdodami | ZDJĘCIA, WIDEO

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Kolejowe ABC to temat przewodni pikniku rodzinnego, który odbył się we Władysławowie. Kampania realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego na ma celu informować i edukować o zasadach bezpieczeństwa kolejowego. Impreza skierowana była głównie do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Rodziny z dziećmi zebrały się w niedzielne popołudnie (14 lipca 2019) na placu przy stacji kolejowej we Władysławowie. Urząd Transportu Kolejowego zorganizował tam piknik mający na celu edukację poprzez zabawę.

Impreza została zorganizowana w bardzo przemyślany sposób: było tyle atrakcji dla najmłodszych, że nie wiadomo było, od czego zacząć, a na czym skończyć.
Dzieci miały co robić przez dobre kilka godzin.

Kolejowy piknik we Władysławowie odwiedzili miejscowi i turyści. Były rodziny, które postanowiły przyjechać specjalnie na ten piknik właśnie pociągiem. Wśród nich byli m.in. rodzice z dziećmi z Pucka, którzy przyjechali do Władysławowa koleją, by nie tylko dostarczyć ich pociechom dodatkowych atrakcji, ale też by pomóc im we wdrożeniu wpajanych zasad bezpieczeństwa na stacjach i w pojazdach szynowych:

- To świetna okazja, by pokazać dzieciom jak należy zachowywać się na peronach i w pociągu

- mówi mama, która przyjechała na piknik z dziećmi właśnie pociągiem.

Przy jednym ze stanowisk można było pobrać kartę konkursową.
- Z tą kartą trzeba odwiedzić sześć stanowisk, przy których należy wykonać zadania. Gdy zbierze się sześć różnych pieczątek na karcie konkursowej, trzeba wymyślić hasło dla Rogatka, hipopotama pilnującego stacji pociągów Peronowo - tłumaczyła animatorka odpowiedzialna za wydawanie kart konkursowych.

Zadania miały edukować i pokazywać wiedzę dzieci na temat pociągów i peronów. Polegały one na dopasowywaniu nazw do odpowiednich znaków czy rysowaniu lub łączeniu w pary.

Wypełnione karty konkursowe wrzucało się do specjalnie przygotowanej urny, z której jury później miało wybrać i nagrodzić autorów pięciu najlepszych haseł.

Poza głównym konkursem, było dużo innych atrakcji. Na scenie przez cały czas odbywały się na przemian konkursy i tańce. Dzieci mogły wejść a scenę, by zakręcić kołem fortuny i tym trafem dowiedzieć się, czy mają szansę wygrania piłki, paletek do tenisa stołowego czy innej nagrody.

Po zakręceniu kołem dziecko musiało odpowiedzieć na jedno pytanie, jak np.: czy na peronie wolno grać w piłkę? Lub: czy wolno wyrzucać śmieci przez okno pociągu? Dzieci radziły sobie wyśmienicie i zawsze poprawnie odpowiadała na pytania prowadzącego.

Dla rozruszania konkursy z kołem fortuny przeplatane były zajęciami tanecznymi i w nich dzieci również miały możliwość wejścia na scenę i potańczenia wraz z prowadzącymi.

wideo: Magdalena Gębka-Scuffins

Poza sceną dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia w foto-budce, poskakać na trampolinie, na linkach, na dmuchańcach, pomalować twarze, pokolorować hipopotamowe maski czy posiedzieć w "kinie", gdzie puszczano edukujące
materiały filmowe.
Były też gry i zabawy integracyjno-edukacyjne przy różnych stanowiskach. Wszystko to było bezpłatne dla uczestników pikniku.

Jedyne czego zabrakło to atrakcji, a raczej strefy odpoczynku dla dorosłych. Atrakcji dla dzieci zapewniono na kilka dobrych godzin zabawy, ale trochę zapomniano o dorosłych. Nie było się gdzie zatrzymać by odsapnąć czy się czegoś napić.

Natomiast pamiętano o toaletach, bo organizator postawił sporą ilości toi toi, które były darmowe (co w sezonie jest rzadkością).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto