Lechia Gdańsk wygrała z Cracovią Kraków 1:0 (galeria)

Marek Iwaniszyn
Lechia Gdańsk wygrała 1:0 z Cracovią! Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 75 minucie Tomasz Dawidowski, który na murawie pojawił się kilka minut wcześniej!

Przez długi czas w Gdańsku nie było bramek. Zdecydowanie bliżej pokonania bramkarza rywali byli podopieczni Oresta Lenczyka, którzy kilkukrotnie naprawdę groźnie uderzali na bramkę Pawła Kapsy. Na szczególną uwagę zasługują próby Dariusza Pawlusińskiego czy Michała Golińskiego. Nic jednak z nich nie wynikało.

Gospodarze wyborną okazję do objęcia prowadzenia zmarnowali w 14 minucie spotkania. Zabłocki zagrał do Lukjanovsa, a ten z około 7 metrów, trochę zaskoczony, że piłka do niego doszła, uderzył nieczysto i z interwencją specjalnych problemów nie miał Marcin Cabaj.

Po pierwszej połowie zdecydowanie bardziej niezadowoleni mogli być kibice Lechii. Bo to ich rywale byli groźniejsi. W drugiej ożywili się gospodarze. Na prowadzenie wyszli w 75 minucie spotkania, po bramce Tomasza Dawidowskiego, który pojawił się na murawie kilka minut wcześniej! Asystę zaliczył inny zmiennik - Paweł Buzała. Jak się okazało ta bramka zagwarantowała gospodarzom trzy punkty.