Lepper zapowiedział start w wyborach prezydenckich

Andrzej Lepper gotowy podjąć rękawicę w starciu o fotel prezydencki. Samoobrona gotowa do walki o najwyższy urząd państwowy.

Andrzej Lepper zadeklarował chęć startu w wyborach prezydenckich. Szef Samoobrony zapowiedział też, że jego partia nie zniknie ze sceny politycznej, gdyż jest obecnie bardziej niż kiedykolwiek zmobilizowana do wyborów. Dodał też, że działacze jego partii są przygotowani na trudną i długotrwałą walkę.

Andrzej Lepper uważa, że przyjęta przez Sejm nowelizacja ordynacji wyborczej zakazująca startu w wyborach osobom skazanym, jest skierowana wyłącznie przeciwko jego osobie. Szef Samoobrorny jest przekonany, że ustawodawcy przestraszyli się, że może on zabrać im głosy wyborców.

Andrzej Lepper wyraził nadzieję, że prezydent nie dopuści do przyjęcia tej ustawy.

Miesiąc temu szef Samoobrony został skazany w pierwszej instancji na dwa lata i trzy miesiące więzienia za udział w tak zwanej seksaferze. Szef Samoobrony odwołał się od wyroku.

Andrzej Lepper ubiegał się już o fotel prezydencki trzy razy. Szefowi Samoobrony nigdy nie udało się wejść nawet do drugiej tury wyborów.

  • IAR

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

05.04.2010, 15:22

Kazdy ma prawo startowac na kazdy fotel panstwowy,demokracj to dopuszcza.Wazne by spelnial warunki o nie karalnosci ktore wymagane sa od kandydatow ubiegajacych sie o mandaty szczebli samorzadowych.Jak dotad jest nie fer poniewarz do Sejmu i Senatu moga startowac karani.Gdzie sprawiedliwosc ,demokracja no i przestrzeganie Konstytucji RP - GODNE POZALOWANIA!

27.03.2010, 13:06

Lepper, Hojarsko,Beger, Łyżwa , wasze miejsce jest na śmietniku historii

23.03.2010, 13:53

Endrju, brony na sztorc... i kto Ci podskoczy !!!

22.03.2010, 14:20

Do chlewa knurze

21.03.2010, 23:10

Złych polityków wybierają przede wszystkim wyborcy, którzy nie idą głosować i iklakierzy za przysługę.

21.03.2010, 21:48

Lepper tacy sami jak wszyscy? Boże, co wy ludziska wypusjecie...przeciez to najwiekszy populista po 90-tym roku. Jego polityczny byt byl tylko podtrzymywany przez niewyksztalconych wyborcow latwych podatnych na manipulacje...To wstyd dla P[oslki ze mielismy takiego premiera...na szczescie on juz nie wroci :)

21.03.2010, 20:44

Od kiedy to karany może startować na najwyższy urząd w państwie ????
A może boss wołomina wystartuje .. Lepper do gnoju a nie na ...

21.03.2010, 19:31

Szkoda,pisać...trzeba coś sobą reprezentować ,a nie tylko wszystko negować.

21.03.2010, 18:13

brawo leper na prezydenta , popieram i będę głosował

21.03.2010, 15:07

Leper jest takim samym kandydatem jak wszyscy inni!
W filmie "władcy marionetek"-Sekielski pokazał i udowodnił że wszyscy politycy kłamią!

21.03.2010, 12:13

NIE Polak z krwi ikości nigdy nie powołał by cba jak to zrobił benjanin ani policyjnego państwa

21.03.2010, 11:16

Taaaaa, najlepiej WSZECH-POLAK ???
Bedziemy mieli CBA, CBS i pelna kontrole nad kazdym... Kto nie znami - morda w kubel albo chlopaki z CBA odwiedza nad ranem... Kto nie Polak-katolik --> won!
O tym myslales???

21.03.2010, 09:52

prezydentem POLSKI powinien być POLAK nie obywatel polski

21.03.2010, 09:11

Na to stanowisko sie nadaje w 100%... No chyba ze chlopaki w ZK znajda dla niego inna role... Taki opalony... Gladki... Kto wie :-))))

20.03.2010, 20:48

Koniec imprezy, dziękuje dobranoc :D

20.03.2010, 20:40

kto rzadzi w tym kraju , czy to jest przestepca czy kryminalista , czy bandyta i tak bedzie ZLE !!!nalezalo by sie wyrzucic wszystkich na "zbity pysk"bez wyjatku i wziasc nowych , mlodych ,wyksztalconych ludzi!!!

20.03.2010, 20:31

a mnie wsio rawno , a mnie wsio rawno!!!czy to jest jakies znaczenie kto rzadzi w tym kraju !?, przeciez i tak lepiej nie bedzie!!!