Liga juniorów "Pomorze" (22.03)

Andrzej Sarnowski
Niezbyt udanie rundę wiosenną rozpoczęli juniorzy tczewskiej Wisły rywalizujący w makroregionie "Pomorze". Tczewianie nie wykorzystali atutu własnego terenu i przegrali oba spotkania.

Wisła - Cartusia Kartuzy 0:1 (0:1)

Bardzo słabe widowisko piłkarskie. Obu drużynom w konstruowaniu akcji przeszkadzał silnie wiejący wiatr. Decydująca o losach całego meczu okazała się 41 minuta. Wówczas goście przeprowadzili składną akcję po której ich zawodnik znalazł się sam na sam z tczewskim bramkarzem i pewnie umieścił piłkę w siatce. Podopieczni Janusza Fabicha mieli wiele okazji do odrobienia strat, jednak za każdym razem albo brakowało szczęścia albo umiejętności snajperskich.

• Wisła: Szczepański - Komorowski, Staniszewski, Janczyński (16 Połaczek), K. Riebandt K (45 Adendt, 55 Donajski), S. Riebandt, Grzelak, Koluch, Dunajski, Wilczewski.

Wisła - Lechia Gdańsk 6:0 (3:0)

Od początku na murawie tczewskiego stadionu lepiej spisywali się wyżejnotowani goście, jednak młodzi wiślacy dzielnie się bronili. W 19 minucie sędzia główny zbyt pochopnie ocenił sytuację w polu karnym Wisły i podyktował karnego dla Lechii. Jedenastka pewnie została zamieniona na bramkę. Kilka minut później pechową interwencją popisał się bramkarz Gospodarzy i było już 2:0.
Od tego momentu goście zdecydowanie częściej byli w posiadaniu piłki, a co za tym idzie skuteczniejsi w sytuacjach strzeleckich.
Po meczu trener Wisły, Wojciech Fabich powiedział: - Porażka była wkalkulowana w planie ale nie w takich rozmiarach. Ubolewać mogę jedynie nad tym, że nie mogłem skorzystać z wszystkich zawodników ponieważ wspomagali drużynę juniora starszego.

• Wisła: Dus - Damaszke, Chyła, Czapaluk, Gdaniec (41 Jażdżewski), Kaźmierski, Czarnecki, Rekowski (60 Kaczmar), Kaczmarczyk (41 Kędzierski), Donajski (60 Sojka), Matusiak.