Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Magazyn "Rejsy" ONLINE. Sprawdź, o czym piszą reporterzy "Dziennika Bałtyckiego" w tym tygodniu!

Dariusz Szreter
Magazyn "Rejsy" z 5 marca 2015 roku czytaj JUŻ DZIŚ online! Sprawdź, o czym piszą dziennikarze "Dziennika Bałtyckiego" w tym tygodniu.

W najnowszych „Rejsach”: Antyszczepionkowcy o swoich dzieciach mówią z dumą: nietknięte igłą. Obie strony odmieniają przez przypadki słowo „ryzyko”. Wzięci w dwa ognie rodzice stają więc wobec ryzykownej decyzji: szczepić czy nie szczepić dzieci. Czy ruch „antyszczepionkowców” ściągnie na nas epidemię odry? Ponad to: Szeremietiew: NATO wcale nie musi nam pomóc. Warunkiem działania NATO jest zgodna decyzja wszystkich członków, że oto faktycznie ma miejsce konflikt zbrojny. Rosja robi wiele by tę jednomyślność zburzyć – twierdzi znany z kontrowersyjnych wypowiedzi były szef MON w rządach Olszewskiego i Buzka.

Poza tym w numerze: Bernard Dornowski: Autobus Czerwonych Gitar jeździ już beze mnie. Kiedyś rzeczywiście byliśmy z Jurkiem Skrzypczykiem bardzo zaprzyjaźnieni. Dzisiaj on ma te swoje Czerwone Gitary, zarejestrował znak towarowy. Ja się tego nie czepiam - jego chwała, jego sukces. Za to on ma ciągle do mnie pretensje – mówi były gitarzysta i założyciel najsłynniejszego bigbitowego zespołu w Polsce; Zniszcz stary cmentarz – nic się nie stanie. Oburzaliśmy się widząc zdjęcia z Mosulu, gdzie islamscy ekstremiści zniszczyli obiekty muzealne, liczące nawet kilka tysięcy lat. Tymczasem w Gdańsku też pozbyliśmy się sporego fragmentu przeszłości, a tego cofnąć się już nie da;

Gdy syn uciekł z więzienia, rodzice napisali do Bieruta prośbę o darowanie kary. 15 lipca 1954 roku o 21.30 spaliliśmy za sobą mosty. Drzwi celi zostały wcześniej podpiłowane, trzeba było tylko wyjąć z nich kawałek deski i przeczołgać się na korytarz. Ireneusz Górzyński wspomina swoją ucieczkę z ubeckiego więzienia w Koronowie; Jak imperialiści zbudowali motoryzacyjna potęgę ZSRR. Inżynierowie z fabryki GAZ wybrali proste wyjście: skopiowali silnik Dodge’a z roku 1928, przeliczając jego wymiary z cali na centymetry. Nowe „dzieło rąk i umysłów radzieckich konstruktorów” okazało się wyjątkowo długowieczne. W ciężarówce GAZ-52 doczekało rozpadu ZSRR – pisze Marek Ponikowski w Autosalonie.

Czytaj Magazyn "Rejsy" online!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto