Mandat za odśnieżanie samochodu na włączonym silniku. Ile zapłacisz za niewłaściwe odśnieżanie i zaśnieżone auto? [taryfikator]

Mandat za skrobanie i odśnieżanie samochodu na włączonym silniku? Ile zapłacisz, jeśli odśnieżasz auto na włączonym silniku w terenie zabudowanym? Sprawdź poniżej w galerii! Nie są to małe kwoty - taka przyjemność może kosztować nawet kilkaset złotych. Zobaczcie taryfikator mandatów!

Mandaty za odśnieżanie samochodu na włączonym silniku

Przepisy pozwalają na ukaranie kierowców mandatem za pozostawianie pracującego silnika samochodu. Kara jest wyższa podczas postoju na włączonym silniku w obszarze zabudowanym. Nie wolno również używać auta, jeśli wiąże się to z nadmierną emisją spalin i hałasu.

Wysokość mandatów za skrobanie szyb i odśnieżanie samochodu na włączonym silniku oraz za nieodśnieżone auto - taryfikator w galerii: ⇩⇩⇩

Okres jesienno-zimowy jak zawsze jest najbardziej wymagającym zarówno dla samochodów, jak i ich kierowców. Mróz, śnieg czy gołoledź nie tylko sprawiają, że jazda staje się trudniejsza i znaczniej bardziej niebezpieczna, ale wpływają też negatywnie na stan karoserii, pracę silnika i innych podzespołów auta. Co zrobić, aby zminimalizować negatywny wpływ zimowych warunków?

WAŻNE DLA KIEROWCÓW! O TYM PAMIĘTAJCIE ZIMĄ!

Interesujesz się motoryzacją? Znasz się na autach? Rozpoznasz marki samochodów po logo?

QUIZ - dwa stopnie trudności! Kliknij w zdjęcie ⇩⇩⇩

Wideo

SC, SN, AIP

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

25.12.2018, 20:53

:-)

25.12.2018, 14:50

Chory kraj w innych krajach nikt się nie czepia głupot..... ale Polska to chory kraj więc mandat za wszystko.

24.12.2018, 14:42

Kaczoland jest krajem kretynow -wszystko co normalne jest na emigracji.

06.12.2018, 21:33

Kupiłem pakiet winter za 4 tysiące żeby dostać mandat za grzanie auta i rozmnażanie szyb podczas skrobania bocznych.
Może wybić szyby będzie taniej i szybciej...
A co z webasto w końcu też spala paliwo...
Bzdury, już ja widzę jak wszyscy urzędnicy i służby się stosują do wytycznych.
Proponuję dopłaty 50% do każdego mieszkania na garaże, nie będzie problemów, że głośno, że spaliny...

01.12.2018, 17:55

No bo w Rumskim Komisariacie Policji brakuje kasy !!!
coś Król musi wymyślać , coś chce pokazać jako stary dochodzeniowiec .Tylko czekał kiedy będzie awansować mł.insp. Ireneusz Szmurło bo przez 9-lat w Rumi działała sprawnie Policja Bo Król chyba ze 4-razy składał raport o odejściu z stanowiska z-cy komendanta ale że jest pazerny na kasę to raz składał a potem wycofywał .

01.12.2018, 12:58

Za jazdę samochodem na włączonym silniku też powinien być mandat dziwny ten kraj Polska !!!!!

01.12.2018, 08:29

………………DLACZEGO BEATA NIE LUBI TUSKA - KONIECZNIE MUSIMY POWRÓCIĆ DO BRUKSELI ……………po nocy którą z konieczności musiała spędzić w Brukseli z Waszczykowskim wszystko się wyjaśniło ! Szydło pojechała na szczyt UE - SZCZYTOWAĆ i to z orgazmem ! Była przygotowana i napalona /kusa haleczka, koronkowe majteczki, jedna broszka przy klapie druga wygolona, gadżety pod poduszką i takie tam/. A przystojny Pan Tusk nie zapewnił Jej nawet gry wstępnej ! No to się kobieta wkur…wiła na Pana Tuska ! Ja się babie nie dziwię ! Każda by się wkur…wiła ! Żadna kobieta nie wybaczy takiego poniżenia ! Która z Was chciała by szczytować z konieczności z Waszczykowskim ? No która ? Żadna ! Prawda ? Pozdrawiam !

30.11.2018, 20:11

SŁUCHAJCIE TO ZWYKŁĄ PROPAGANDA ! Wystarczy że włączymy samochód ale za kierownicą ktoś musi siedzieć aby mieć kontrole nad samochodem a druga osoba przy włączonym silniki może sobie skrobać cały dzień tu chodzi aby nie pozostawiać na włączonym silniki samochodu bez kontroli ze strony kierowcy

30.11.2018, 20:08

Włączyłem silnik , skrobałem 15 minut i cooooooooo nie dostałem mandatu :)

29.11.2018, 11:09

Auto posiada podgrzewaną przednią szybę, działającą tylko przy włączonym silniku- nie skrobie by jej nie porysować

24.11.2018, 13:20

I co nam jeszcze wymyślą ci mądrzy inaczej co chcą się tak Brukseli podlizywać. Jak coś jest głupie to trzeba to twardo odrzucać i mieć gdzieś a nie wprowadzać idiotyzmy do naszego prawa. Jak jest szyba zaśnieżona to trzeba ją odśnieżyć i włączyć nawiew ciepłego powietrza i jeśli jest, podgrzewanie a że w zimie akumulator szybciej się rozładowuję to trzeba to robić na włączonym silniku, dla silnika też lepiej jak chwilę się rozgrzeje na luzie. I swoje idiotyczne zakazy niech sobie w buty wsadzą !!!! Policjanci też mają samochody i też są ludźmi myślącymi więc może nie będą się idiotycznymi zakazami przejmować.

24.11.2018, 09:58

Teraz wiem czemu jedzie drogą igloo a Policja go nie karze :) bo nie wolno odśnieżać samochodu jak jest włączony więc trzeba ruszyć i pomalutku samo się odśnieży .

24.11.2018, 09:55

STOISZ W KORKU WYŁĄCZ SILNIK ...............ORAZ ŚWIATŁA .................bzdurne przepisy :)

22.11.2018, 13:45

Może będzie prościej napisać za co nie dostaniemy mandatu. Jak dotąd już 1001 powodów do ukarania kierowcy

22.11.2018, 11:52

Idiotyczne przepisy !!!
Był nie dawno o tym artykuł w necie. Dziennikarze motoryzacyjni radzili, aby w takiej sytuacji nie przyjmować mandatu. I czekać na rozprawę w sądzie. Zastosowanie się do tych przepisów jest niezgodne z instrukcją użytkowania samochodu. Nie można jechać na zimnym silniku, musi się rozgrzać .Żaden sąd nie ukarze za to kierowcy jesli używa auta zgodnie z zaleceniami producenta auta !!!

22.11.2018, 10:02

Napisze tak najpierw oskrobię szyby potem wsiądę do auta i 5 minut będę grzał :) a wiecie dlaczego ? aby żaden konfident z okna swego domu nie widział misz masz musz czyli włączony silnik i ja skrobiący szybę :):):) pozdro yełopy.....................

22.11.2018, 07:52

Rychu! Czy naprawdę nie potrafisz poprawnie napisać "naprawdę"?

22.11.2018, 06:51

DEBILIZM.............DEBILIZM.........DEBILIZM

22.11.2018, 06:50

DEBILIZM

21.11.2018, 16:44

A ile zapłacę jak nie będę skrobał odśnieżał ?

21.11.2018, 11:41

Hi -i dlatego jak najdalej od kaczyzmu.

21.11.2018, 11:35

Nie dość, że temat z d---py to jeszcze w formie galerii. Czy na prawdę nie można tych kilku zdań napisać jednym ciągiem i okrasić jedną fotką. Czy na prawdę każdy artykuł musie się składać z 10 do niczego niepotrzebnych zdjęć z jednym zdaniem komentarza?

21.11.2018, 11:35

Dobre -PiSdy zbieraja na 500 hahaha nie smieszne bo prawdziwe