Jeśli szukacie oryginalnego imienia dla swojej córeczki - warto przejrzeć tę listę. Na podstawie danych z bazy PESEL stworzyliśmy listę najrzadszych imion dla dziewczynek. Niektóre z nich nadano jedynie dwa razy w 2017 roku! Kliknij w zdjęcie, aby uruchomić galerię najmniej popularnych imion dla dziewczynek.


Hallo

Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

~Free (gość)

Niektóre imiona są rzeczywiście bardzo oryginalne. Jednak inaczej przyjmowane są oryginalne imiona wśród osób dorosłych,a inaczej wśród dzieci i młodzieży. Osoba dorosła może być dumna,może szczycić się swym niespotykanym imieniem. Natomiast w środowisku szkolnym rzadko spotykane imię może stać się powodem drwin,wyzwisk i ironicznych uwag. Jeśli osobie pełnoletniej nie podoba się własne imię,nie akceptuje go to może za niewielką opłatą po złożeniu wniosku do USC dokonać zmiany imienia na inne. Osoby niepełnoletnie niestety nie mogą same o tym decydować.

Grace (gość)

Nie przyszlo wam czasem do glowy w tej dyskusjii ze,osoby ktore tak nazwaly swoje pociechy nie sa Polakami z krwi I kosci?Coraz wiecej obcokrajowcow pomieszkuje w naszym kraju.Mieszkajac za granica slysze,niektorzy zaocha w glowe dlaczego moja corka ma na imie Emilia a nie Emily.Gdybym byla amerykanka nazwalabym ja po angielsku,Emily a ze jestem Polka nazwalam Emilia.Wiem to wloskie imie ale piekne .Wiec wszystkie imiona sa do siebie podobne tylko,inaczej brzmia w innym jezyku.Czy to tak trudno zrozumiec.

słodzianka (gość) (Jan)

Zgadzam się z panem, chociaż trochę inaczej bym to napisała. A tak przy okazji, ma pan bardzo ładne imię, takie melodyjne :))

Jan (gość)

Bogu ducha winne dzieciaki,okaleczone imieniem na całe zycie.Zanim sie zostanie rodzicem w dzisiejszych czasach powinno sie przechodzic chyba jakies badania psychiatryczne.Ci rodzice mają niezle narabane pod deklami zeby wymyslac takie ksywy dla dzieci,bo imie to nie jest.Moze jako nick na jakies forum sie to nadaje,ale nie jako imie.

GOSC (gość)

Może zamiast pisać takie absurdy, warto by się skupić na analizie tych imion.
Rzeczywiście - Carolina jest oryginalne, Zou także. Zou Nowak. Pozdrawiam.

słodzianka (gość) (Mir)

Proszę mnie zacytować z pierwszego komentarza, w którym momencie napisałam,że Zofia to imię polskie...Napisałam,że Zofia to polski odpowiednik imienia Sofia. A to nie to samo. Pozdrawiam wszystkich komentujących - "pedagog" :))

Mir (gość)

Droga Pani "Pedagog". Pani nie wie, co to są polskie imiona. Zofia na pewno polskim imieniem nie jest. Polskie imiona to np: Lechosława, Miłomira, Modliboga, Pękosława, Wszemiła itp. Baaardzo rzadko nadawane.

słodzianka (gość) (Edek)

Poproszę o bardziej konstruktywną krytykę pod swoim adresem. To,że ktoś robi błędy i nie umie czytać ze zrozumieniem to w sumie nie moja sprawa.

Pobudka (gość)

Okropne te imiona, a gorzej, że wiele z nich jest satanistycznych, nadanych przez ludzi z sekt czczących Lucyfera lub z New Age: Lilit (Lilith), Sybilla, Gaya, Athena. Biedne dzieci, że mają tak niedojrzałych, niemądrych rodziców, jak celebryci wymyślający beznadziejnie głupie imiona, jakby dzieci były rzeczą (Dzieciak, Miód Makowy), bo i tak oddani diabłu traktują swoje dzieci - na pokaz. Inne na szczęście są tylko naszymi tradycyjnymi polskimi imionami lub z innych języków, prawdopodobnie nadane dzieciom ze związków mieszanych.

słodzianka (gość) (martaa)

Tak, zachęcam jako pedagog, który nie korzysta tylko i wyłącznie z wyszukiwarki google...Poza tym zachęcam również do poprawnej ortografii i lektury.

martaa (gość) (słodzianka)

Zachęcasz, jako pedagog (?), do polskich imion... A ja zachęcam do lektóry. Które z wymienionych przez ciebie imion jest polskie? Może najpierw wygooglaj sobie, jakie są tradycyjne polskie słowiańskie imione. Zofia to imię greckie... Spolszczone.
Moja znajoma dała córce imię Magdalena, twierdząc, że to takie piękne "polskie imię". A 55 lat temu, gdy moja babcia chciała dać to imię mojej mamie była wręcz obśmiana, że to takie obce nietradycyjne imię. Teraz jest ono jakoś polskie... Jak widzisz, czasy się zmieniają. Częstomir czy Żyrosław (tradycyjne polskie imiona) raczej się już w tych czasach nie sprawdzą...