Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najsmaczniejszy Jarmark Dożynkowy w Wygodzie Łączyńskiej pełen gwiazd! ZDJĘCIA, WIDEO AKTUALIZACJA

Lucyna Puzdrowska
Kaszubianki, Trio z Wygody i Stężyckie Ranczo - to m.in. gwiazdy Najsmaczniejszego Jarmarku Dożynkowego w Wygodzie Łączyńskiej.
Kaszubianki, Trio z Wygody i Stężyckie Ranczo - to m.in. gwiazdy Najsmaczniejszego Jarmarku Dożynkowego w Wygodzie Łączyńskiej. Lucyna Puzdrowska
Najsmaczniejszy Jarmark Dożynkowy 2018 w Wygodzie Łączyńskiej, jak co roku zapoczątkował dożynkowe świętowanie plonów w powiecie kartuskim. Atrakcji kulinarnych i artystycznych nie brakowało. Po raz kolejny organizatorzy udowodnili, że aby wspólnie się wspaniale bawić, nie trzeba zapraszać ogólnopolskich laureatów list przebojów. Podczas Najsmaczniejszego Jarmarku Dożynkowego, aż mieniło się od gwiazd, choć wcale nie przyjechały z centralnych miejsc Polski.

Najsmaczniejszy Jarmark Dożynkowy w Wygodzie Łączyńskiej po raz kolejny zdał egzamin na "szóstkę". W tym roku można go określić jako... wspomnień czar, ponieważ wiele punktów programu zbliżonych było do projektu z "Żonkil - Kwiatem Nadziei", który odbył się w lipcu w Nadraduńskim Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym w Stężycy. Zmieniły się jedynie pary prowadzących. Choć pozostały Hanna Stencel i Julia Kulwikowska, to zabrakło wspaniałych chłopaków, czyli Marcina Kielińskiego i ks. Piotra Kotrasa ze stężyckiej parafii. Nadrobili to jednak w późniejszej części programu.

Trio z Wygody

Trzy fantastyczne dziewczyny swoim wokalem na pewno zdobyły serca publiczności. Póki co, śpiewają covery, ale zdolności wokalne, zwłaszcza fantastyczny śpiew z podziałem na głosy, na pewno już niedługo zaprocentują licznymi zaproszeniami do udziału w ważnych koncertach.
Arleta Barczyk, Marcelina Brylowska i Martyna Furman udowodniły, że w małych miejscowościach rodzą się i kwitną prawdziwe wokalne talenty. Dziewczyny mają 20-21 lat, studiują i znajdują czas, aby ćwiczyć, odbywać próby i zachwycać publiczność tak doskonałymi wykonaniami znanych przebojów jak podczas Najsmaczniejszego Jarmarku Dożynkowego 2018.
- Pracujemy nad tym, aby w naszym repertuarze znalazły się również własne utwory, póki co, mamy jedynie teksty, więc zdolny muzyk, kompozytor byłby mile widziany - mówi Marcelina.
Te fantastycznie śpiewające dziewczyny pochodzą z gminy Stężyca. Studiują na Uniwersytecie Gdańskim i Uniwersytecie Medycznym, a Arleta dopiero wybiera kierunek studiów.

Kaszubianki zaskoczyły widzów jako... zakonnice!

Utalentowane kobitki z Koła Gospodyń Wiejskich Kaszubianki w Kamienicy Szlacheckiej po raz kolejny udowodniły, że talenty artystyczne rodzą się nie tylko w mieście. Swój "zakonny" show zaprezentowały równie wspaniale jak wcześniej w Stężycy. Wiele osób mogło go obejrzeć po raz pierwszy. Zachwyceni byli zwłaszcza turyści.
Podczas Najsmaczniejszego Jarmarku Dożynkowego 2018 Kaszubianki wykonały też po raz pierwszy taniec kowbojski.

"Stężyckie Ranczo" równie wspaniałe jak to z Wikowyj

Tego punktu programu opisywać nie trzeba. Po raz kolejny mieszkańcy gminy Stężyca udowodnili, że nie tylko aktorzy z Warszawy i okolic umieją odtworzyć realia naszych czasów. W rolach głównych drugiego odcinka "Stężyckiego Rancza" wystąpili mieszkańcy - wolontariusze, na co dzień aktywnie udzielający się w akcjach charytatywnych gminy Stężyca, m.in. w przedsięwzięciu "Żonkil Kwiatem Nadziei". Po raz kolejny mogliśmy obejrzeć m.in. ks. Piotra Kotrasa w roli policjanta Staśka i Marcina Kielińskiego jako spanikowanego wizytą ministra Czerepacha.

Konkursy dożynkowe

Tradycyjnie na Najsmaczniejszym Jarmarku Dożynkowym w Wygodzie Łączyńskiej odbył się konkurs na Najsmaczniejszy Produkt Regionalny pochodzenia zwierzęcego, roślinnego i z ryb. Potrawy oceniało jury w składzie: Genowefa Lehman, Gabriela Formela i Marta Sominka.
W kategorii potraw w oparciu o produkty pochodzenia zwierzęcego pierwsze miejsce zajęła Justyna Siterlee i jej pyszne gołąbki w kapuście. Drugie miejsce zajął Przemek Birr za golonkę, a trzecie Lidia Wiedemann za czerninę. Wyróżnienie trafiło do Ireny Piekarskiej za ser kaszubski.
Wśród potraw pochodzenia roślinnego za najsmaczniejszą jury uznało zupę kartoflaną, czyli popularną kartoflankę, w wykonaniu Joanny Mańskiej. Drugie miejsce zajęła Ewelina Pobłocka i jej ciasto z pianką i malinami, a trzecie Halina Linstedt i jej swojski chlebek. Wyróżnienie zdobyło KGW Klukowa Huta za ziemniaki zapiekane z bobem.
W kategorii Produkty z ryb pierwsze miejsce przyznano KGW Marzebionczi za lina w sosie koperkowym, drugie - Kazimierzowi Walkuszowi za wędzoną sielawę, a trzecie Beacie Kuleszewicz za zupę rybną. Wyróżnienie zdobyła Ewelina Myszk za pstrąga w zalewie octowej.
W kategorii Napój regionalny pierwsze miejsce zajęła Teresa Okrój i jej nalewka aroniowo-czeremchowa. Drugie miejsce przyznano Halinie Felskowskiej z KGW Klukowa Huta za nalewkę z aronii, a trzecie Dorocie Wolskiej za nalewkę imbirową. Wyróżnienie zdobyła Maria Paracka za nalewkę z rabarbaru.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto