Największe bezrobocie na Pomorzu w grudniu 2015 [TOP 10 POWIATÓW]

W których powiatach stopa bezrobocia według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy z grudnia 2015 jest najwyższa? Sprawdźcie niechlubną dziesiątkę miejsc na Pomorzu, w których problem z pracą jest największy! KLIKNIJ W ZDJĘCIA I SPRAWDŹ DANE!

red.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

13.03.2016, 19:14

Malbork jak zwykle na "podium"! Brawo władze!

29.02.2016, 22:50

Pomorskie Bytów i okolice tu co 4-5 osoba wyjeżdza na zachód do pracy to są poniemieckie tereny i co najmniej połowa ma rodziny na zachodzie. Rodziny znajomi załatwiają im prace w holandi niemczech belgi francji i ludzie wyjeżdzają. Idąc do urzędu pracy (pisze z małej litery bo nie mam szacunku dla darmozjadów) za pracą to jest tylko jeden wielki cyrk.Oferują pracę na tira za 1600zł netto po polsce. Albo za 1400zł netto na szlifierkę kontową. Co to za wyzysk. A teraz Bytowscy przedsiębiorcy wpadli na lepszy pomysł zatrudniania azjatów i ukraińców do pracy. Co się z wami dzieję i jeszcze wychodzą brudy BOLKA. Jak nas świat widzi. A co do bezrobocia to jak taki gość jak ja wyjeżdzając za granicę już 6lat i wracając na 2-3miesiące do polski, powiem wam jedno ten kraj to ruina. Ja także wracam z nadzieją na lepsze i co z roku na rok coraz gorzej. A jak mnie wyrejestrują z urzędu pracy bo sie nie wstawiłem to maja takich z głowy, bo według nich i statystyk taki człowiek już nie istnieje jako bezrobotny. I tym się chwalą że pomogli a w rzeczywistości nic nie zrobili. Bo człowiek musi wyjeżdzać za granicę za chlebem i godnym życiem. Biladen powinien puścić ten materiał wybuchowy na warszawę a nie mścić się na niewinnych ludziach z ameryki. Pozdrawiam

01.02.2016, 09:40

Byłoby jeszcze lepiej gdyby władzuchna wreszcie wybudowała most w Mikoszewie w Sobieszewie już będzie budowany więc w tym samym czasie powinni robić w Mikoszewie żeby później oddać gotowy ciąg komunikacyjny na mierzeje. Turystyka odżyje korki się zmniejszą ludzie do pracy w Gdańsku będą mieli jak jeździć itd

01.02.2016, 09:31

cd. wypowiedzi
Kiedyś usłyszałam stwierdzenie, że pracownicy PUP to byli bezrobotni, którzy nigdzie indziej nie mogli znaleźć pracy, przyznam, że na początku denerwowały mnie te słowa, bo znam osoby, które pracują w PUP ale teraz kiedy jest mi dane osobiście się z nimi spotykać, kiedy mam szersze pole na widzenie tej sytuacji, stwierdzam, ze słowa te nabierają dla mnie coraz większego sensu....
Kochane władze spójrzcie na to co Was otacza, w jakim miejscu żyjecie, może nie jest to wymarzony okręg przemysłowy, ale jest to z pewnością idealne miejsce do rozwoju przemysłu turystycznego, a co za tym idzie do stworzenia unikatowego produktu turystycznego... Od bardzo dawna zajmuję się obserwacją aktywizacji powiatu nowodworskiego, a właściwie jej brakiem i idąc przykładem miejsc, które wykorzystują potencjał regionu, jestem pewna, że można znaleźć receptę na poprawę tej sytuacji... Może nie idealną i nie od razu przynoszącą diametralną zmianę na plus, ale czas działałby z pewnością na korzyść powiatu i bezrobotnych.

01.02.2016, 09:31

Nie uważam, żeby pomorskie było województwem lemingów, ale nie kwestionuję, bo każdy ma prawo do własnego zdania. Niemniej jednak uważam, że jak zauważyłeś, rynkiem pracy kierują znajomości, protekcja i jeszcze raz protekcja... Ale co zrobić takie czasy, jak nie ma się odpowiednio tyłów zabezpieczonych to niestety ale jest się w czarnej.... Polak owszem przez lata daje się okradać, daje się też okradać Polska, niemniej jednak uważam, że wsparcie Unii Europejskiej naprawdę wiele nam daje... UE przeznacza na walkę z bezrobociem spore zasoby finansowe, tylko co z tego jak żeby je otrzymać trzeba przebrnąć przez zawiły system biurokratyczny... Miliony wniosków, uzupełnianie bezzasadnych danych, karkołomne starania pracodawców, bezrobotnych, rolników i innych osób stają się bezproduktywne ze względu na jeden błąd... Dlaczego w Urzędzie pracy (mimo fałszywych zapewnień) nie ma ludzi, którzy pomogą w wypełnieniu odpowiednich wniosków, naprowadzą, udzielą rzetelnych informacji? Moim zdaniem naprawianie Polskiej rzeczywistości należałoby zacząć od samej góry, od ludzi którzy w PUP-ie pracują... Może zrobić coś żeby ten szanowny pracownik publiczny nie sprawiał wrażenia jakby siedział tam za karę....

31.01.2016, 12:00

To prawda a nie "idiotyzm " - pracuje u ksiezy na Oruni....hahaha..dooobrzy pracodawcy.

31.01.2016, 11:12

Co roku mówią że w Polsce jest praca i co roku wracam do Polski jej szukać. No i tak od 16 lat. Zapewne zdołałm się dorobić emerytury w Anglii niż w waszej Polsce.

31.01.2016, 10:34

Jak masz pisać idiotyzmy to wcale nie pisz

30.01.2016, 09:17

Jest sposób na zmniejszenie bezrobocia - wynegocjowanie tańszego transportu zbiorowego do Gdańska. Chętnie podjęłabym pracę, nawet za najniższą, ale jak od 1400 odejmę koszty przejazdu (PKS i ZTM) w kwocie 400 zł, to mi się nie opłaca. Do tego warunki powrotu z pracy w sezonie - horror. Któregoś razu wzięłam ze sobą termometr- w PKS (do Krynicy M.) było 39 st.C. Dojazd samochodem opłaca się tylko wtedy, kiedy pracując zarabiasz na drugi., bo to żaden interes zajeździć autko i pójść na bezrobocie. Zajmijcie się tym, to będzie więcej chętnych do pracy.

30.01.2016, 09:09

I do tego, zamiast promować turystykę, budować ścieżki rowerowe, porty, tanie wypożyczalnie rowerów, kajaków, stawiają nam wiatraki.

29.01.2016, 22:43

Hehehe...a ja pracuje na Plebanii i nie narzekam.

29.01.2016, 20:51

A władza w Nowym Dworze Gd. ma się świetnie, najwyższe bezrobocie w województwie a nawet w całej Polsce,
za to powstał nowy twór w starostwie dotyczący bezrobocia w powiecie, ale od nasiadówek radnych "bezradnych" nie powstaną nowe miejsca pracy. W PUP jak są jakieś oferty to tylko dla "swoich", pozostali mogą buty zedrzeć od chodzenie i nic nie wskórają a jak dostaną to tylko "śmieciową". Jarek emigrant proponuje władzy wycieczki zagranicę, ale oni już byli na nie jednej wycieczce zagranicznej ale turystycznie i rekreacyjnie i żadnych wniosków praktycznych z tych wojaży nie przywieźli. Nie trzeba jechać zagranicę, wystarczy wycieczka do Pruszcza Gd. i okolic żeby zobaczyć ile jest hal, magazynów , składów itp. Nowodworska władza po prostu "zasiedziała się" i ma się dobrze, zamknięta jest w swoim "kokonie", a co na zewnątrz się dzieje to ich nie obchodzi.

29.01.2016, 20:10

Dobrze ze jest juz przyklepany przekop Mierzei wislanej. Kilkaset miejsc pracy na Mierzei. Zakłady szkutniczy sklep żeglarski parkingi przechowalnia jachtów gastronomia.

29.01.2016, 19:29

Narzekacie a jak przyjdą wybory to zagłosujecie na tych samych cwaniaków albo nie pójdziecie wcale bo deszcz będzie padał. Pomorskie to wojewówdztwo lemingów tu nic się nie zmieni. Praca tylko po znajomości a urzędy obsadzone przez komunistów PO- PSL . Leming zawsze zostanie lemingiem. Przez 25 lat pozwalaliście na okradanie naszego kraju a teraz do kogo macie pretensje ?

29.01.2016, 18:16

Malbork 40tys, miasto, które nie konkuruje już z Kwidzynem, czy Tczewem tylko z 10tys. Sztumem. A nie przepraszam, przecież w Sztumie jest kino, elegancki bulwar i przede wszystkim brak zadłużenia. W Malborku kilkadziesiąt mln długu, deptak koło zamku straszy, a w kwestii bezrobocia w woj. pomorskim Malbork lepszy tylko od Nowego Dworu Gdańskiego. Jak słabo jest w Malborku potwierdza liczba malborczyków pracujących w Fobosie (najgorszy pracodawca w Sztumie). Największą szansą dla Malborka jest obecnie sztumska strefa ekonomiczna. Chociaż część mieszkańców będzie mogła tam pracować i to jest konkretna oferta dla malborczyków.

29.01.2016, 15:31

Nie wiem kto podpisywał te zdjęcia ale był ewidentnie pijany. Powiat nmalborki?

29.01.2016, 12:49

Jak w powiecie nowodworskim bezrobocie ma nie być najwyższe, skoro władze nie przykładają żadnych starań żeby coś w kierunku jego zmniejszenia zrobić. Jestem osobą wykształconą, skończyłem studia, szukam roboty, która nie tylko zapewniłaby mi wegetację na najniższym poziomie, ale przede wszystkim pozwoliła utrzymać rodzinę... Ale tak się nie da, pracodawcy wymagają wykształcenia, ogromnego doświadczenia, znajomości kilku języków proponując przy tym wynagrodzenie na poziomie najniższej krajowej. No ludzie kochani, coś z tym trzeba zrobić... Może nareszcie pracownicy PUP zajmą się czymś pożytecznym i zaczną wynajdować rozwiązania, a nie ciągle liczą na inicjatywę ze strony bezrobotnego... Siedzi taki na tyłku, przyjmie kilkanaście osób dziennie - pytając czy coś się zmieniło, wypełni papierki i po wszystkim. Jasne, że praca sama się nie znajdzie i trzeba zaangażowania obu stron, a w tym przypadku nawet trzech....Roznoszenie miliona cv nie przynosi skutecznych rezultatów...
A jak irytująca jest postawa osób przyjmujących petentów, kiedy o coś ich pytasz, oni nic nie wiedzą, bo to nie ich działka, albo dzwonią do innych albo odsyłają Cię od pokoju do pokoju...
Rozumiem, że praca jest może mało wdzięczna, ale proszę się postawić na miejscy bezrobotnego, który czuje się upokorzony tą sytuacją...