Pogoda: w weekend na Pomorzu będzie więcej śniegu

Synoptycy ostrzegają przed opadami śniegu na Pomorzu. Śnieg zaczął sypać już w piątkowy wieczór. W sobotę opady będą się utrzymywać. Rozpogodzenia przewidywane są na niedzielę.

Przez weekend może przybyć dodatkowo 5-10 centymetrów śniegu. Nie powinno być jednak bardzo mroźno. Temperatura nie przekroczy -4 stopni Celsjusza.

Śnieg będzie więc mokry i ciężki. Może on powodować uszkodzenia dachów i linii energetycznych.

Synoptycy zapowiadają rozpogodzenia na niedzielę. Będzie jednak zimniej. W ciągu dnia spodziewać się można -10 stopni Celsjusza.

Ciężkie warunki jazdy panują na pomorskich drogach. W wielu miejscach drogi nie są odśnieżone, na innych zalega błoto pośniegowe. Policja apeluje o ostrożną jazdę.

red

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

01.02.2010, 20:28

A niby jak mi ta pościel pomorze dotrzeć do pracy?
Posiadacze pościeli wełnianej nie muszą pracować-bo ta pościel jest wspaniała!
Maryśka co popalasz?
Chyba Maryśkę :)

01.02.2010, 12:27

A ja na zimę polecam wszystkim pościel wełnianą, kupiłam od producenta dzianiny, trzy razy taniej niz na prezetacjach, do tego przesyłaja zakup do domu, poltops.pl !

01.02.2010, 09:46

Jestem mieszkanka ul.Norwida i choc ciagle pada snieg to sluzba odpowiedzialna za odsniezanie wypelnia swoje obowiazki znakomicie.Brawo.Zapewne zasluga jest miec takiego gospodarza spoldzielni jaka my mamy w Koscierzynie.Dziekuje p.Gierszewski za caloksztalt. Mieszkanka

31.01.2010, 19:29

Mieszkam w Chwarznie i też firma "PLATAN" bocznych ulic nie odśnieża, w tym roku jeszcze ich nie widziałem. Może ktoś kto zlecił tej firmie odśnieżanie przejdzie się po bocznych ulicach Chwarzna i sprawdzi jak "odśnieżają" ulice. Tak samo wygląda odśnieżanie na trasie Chwarzno - Wiczlino - Dąbrowa. Na tej trasie owszem jeżdżą pługi ale cóż z tego odśnieżania jak pługi są cały czas podniesione do góry.

31.01.2010, 10:10

u nas zima jest nie do zniesienia sniegu gdziniegdzie jest nawet do pasa

31.01.2010, 08:56

Jestem mieszkańcem Gdyni Obłuża ulicy Białowieskiej 3. Obecna zima dała się we znaki nie tylko mieszkańcom, ale i drogowcom. Dojazd do mojej ulicy jest utrudniony, bowiem przy ulicy Białowieskiej 1 stoi szlaban postawiony przez Prezesa Spółdzielni na Wzgórzu. Ruch samochodów i służb interwencyjno porządkowych w tym karetki pogotowia, straży jak i wywóz śmieci odbywa się trasą okrężną, ulicami Cechowa, Ciesielska lub Czeladnicza, Piekarska. Ulice te są także nieprzejezdne. Jak zapewne wiecie rejon Gdyni został podzielany na II rejony odśnieżania. Za Nasz rejon / Rejon II (północny) obejmujący Część B - drogi III kat. w dzielnicach: Babie Doły, Oksywie, Pogórze, Obłuże odpowiedzialna jest Firma "PLATAN" Ewa Ostrzyniewska - Patyna (tel. 0-501-786-089). Firma ta pomimo podpisanej umowy z miastem nie wywiązuje się w najmniejszym stopniu ze swoich obowiązków. Od początku zimy nie przejechał naszą ulicą żaden pług, nie pojawił się żaden pracownik firmy !. Nasze interwencje są ignorowane poprzez tą firmę. Zastanawia mnie za co firma pobiera wynagrodzenie od miasta ?.

31.01.2010, 08:55

A w umowie jest zapis: Do usuwania skutków zimy Wykonawcy zobowiązani są przystąpić równocześnie na wszystkich kategoriach dróg objętych stałym utrzymaniem, na których wymagane jest podjęcie działań. Prace na drogach III kat. prowadzone są z wykorzystaniem innego sprzętu dostosowanego do charakteru tych ulic (często wąskie, z parkującymi samochodami uniemożliwiającymi przejazd dużych pojazdów pługo/piaskarek). Pozostałe ulice nie włączone do stałego utrzymania zimowego będą odśnieżane doraźnie w miarę potrzeb i możliwości, na zgłoszenie mieszkańców i służb komunalnych, po zakończeniu działań na drogach objętych stałym utrzymaniem. I co z tego, że o nieprawidłowościach prowadzenia akcji zimowej oraz o zagrożeniach występujących na drogach i utrudnieniach w komunikacji można kierować do Straży Miejskiej, lub do Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. Skoro te służby także nie reagują na interwencje zasypanych mieszkańców ulicy Białowieskiej 3. Wystosowałem nawet prośbę do Prezesa Spółdzielni Na Wzgórzu o demontaż szlabanu na okres zimy i mam nadzieję, że Prezes pomimo zatargów z Gminą dotyczących odszkodowania za grunt przychyli się do prośby usunięcia szlabanu. Ale są to tylko półśrodki, bowiem największy problem stanowi odśnieżenie ulic dojazdowych i samej ulicy Białowieskiej 3 /będącej w zarządzaniu miasta/.

31.01.2010, 08:21

oczywiscie straz miejska bardzo pomaga w czwartek wpadła na grunwaldzka i wlepiała mandaty za zle parkowanie tylko gdzie mieszkancy maja parkowac na tak małym osiedlu jak społdzielnia mieszkaniowa ma wszystko gdzies przejedzie pług ,ktory zgarnie sneg na chodnik i parking a juz wyjechac z tego osiedla to juz wieksza szkoła jazdy !!!!!!!!

30.01.2010, 21:49

Gdzie jest straż miejska?
Bo na Osiedlu Traugutta-Krasickiego zalega olbrzymia gromada śniegu i nikt nie widział tu pługa!!!
Ludzie ledwo się przebijają przez ten śnieg!
Oczywiście Straż miejska nie przejedzie się tamtędy gdyż nie dali by rady wyjechać!

30.01.2010, 21:40

W Starogardzie śnieg jest sprzątany tylko na parkingach marketów!
Bo tam dbają o klienta!
A na drogach miejskich i osiedlowych,oraz chodnikach zarządzanych przez ZBM nikt nie odsnieża !!!!!
W Starogardzie nikt nie pilnuje by ludziom chodziło się bezpiecznie!!!!
Panie dyrektorze Karasek jak pan nie mieszka w Starogardzie to może pan nie powinien być dyrektorem Miejskiego przedsiębiorstwa.
Może już czas się zastanowić nad dymisją!!!!

30.01.2010, 20:54

oj to prawda ,widziałem jednych i drugich wpierw na Rynku ,a potem pod Biedronką ,w takiej śnieżycy - nie zazdroszczę ,no tak ,ale te sople

30.01.2010, 20:45

nasze służby porządkowe oraz Straże - Miejska i Pożarna działają ostro - ,drodzy państwo więcej wyrozumiałości ,warunki są koszmarne

30.01.2010, 18:58

A w Gdyni nie mozna narzekac. Snieg raz pada raz nie pada ale drogowcy daja rade.

30.01.2010, 16:40

Pieknie jest:) tez mam samochod i sama radosc powalczyc z zaspami...takze przestańcie ludziska marudzic bo przyjdzie lato i znowu bedzie zagoraco:)haha...polacy to potwory od marudzenia:)

30.01.2010, 15:58

dramat .nie mozna wyjechac spod budynkow .Dzis odsniezali lokatorzy i jak tylko wyjechali ze swoich miejsc odsniezonych przez siebie na ich miejsce ustawili sie cwaniacy ,ktorzy nie maja ochoty na popracowanie lopata .Szczyt chamstwa

30.01.2010, 15:38

Pięknie odsnieżone chodniki przez mieszkańców bloku na ul.Powstańców Warszawy w Łebie.