Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Porodówka w Szpitalach Tczewskich SA [ZDJĘCIA]

Krystyna Paszkowska
Spodziewasz się dziecka, może ktoś bliski oczekuje maluszka. Nie wiesz gdzie powinnaś urodzić swoje dziecko? Sprawdź, jak wygląda porodówka w Tczewie. Tu znajdziesz najważniejsze informacje o możliwościach szpitala i zobaczysz zdjęcia z oddziału położniczego.

Ginekologia i Położnictwo Szpitali Tczewskich, ul. 30 Stycznia 57/58.

Gabinet lekarski (ginekologia, budynek A) - tel. 58 777 67 48. Gabinet lekarski (położnictwo, budynek C) - tel. 58 777 66 12. Dyżurka położnych (ginekologia, budynek A) - tel. 58 777 67 52. Dyżurka położnych (położnictwo, budynek C) - tel. 58 777 66 43. Oddział położniczo - ginekologiczny jest na I poziomie referencyjnym.

Trakt porodowy posiada 3 osobne sale porodowe, z czego dwie mają swoje łazienki. Porodówki posiadają piłki, materace, drabiny. Położne polecają imersję wodną, przyjmowanie pozycji wertykalnych, pozycję do porodu wybiera rodząca.

Bezpłatny poród rodzinny
Kobieta może rodzić z wyznaczoną przez siebie osobą. Jest to najczęściej ojciec dziecka, ale również babcie, siostry czy koleżanki. Szpital nie pobiera żadnych opłat związanych z porodem.

Znieczulenie
Oddział proponuje naturalne metody łagodzenia bólu oraz gaz. Znieczulenia zewnątrzoponowe stosowane są do cięć cesarskich. Porody nie mają takiej możliwości ze względu na zbyt małą ilość zatrudnionych lekarzy anestezjologów.

Sale
Dla matek po porodzie są 4 sale trzyłóżkowe. Wszystkie posiadają własny węzeł sanitarny. Matki przebywają razem ze swoimi dziećmi. Dla matek po cięciach cesarskich przeznaczona jest jedna sala trzyłóżkowa.

Na sali tej noworodki przebywają całodobowo na prośbę matek. Pozostałe noworodki z cięć cesarskich przez jedną dobę są pod opieką personelu oddziału noworodkowego i dowożone są na czas karmienia. Na oddziale są 3 łazienki dla położnic, 2 dla rodzących i jedna dla patologii ciąży.

Szpital oferuje własne koszule do porodu, ale kobieta może korzystać z własnej bielizny, środków do higieny osobistej oraz ubranek dla noworodka. Kobieta po porodzie może oddać dziecko na okres złego samopoczucia pod opiekę położnej roomingowej. Nie jest to jednak opieka wielogodzinna ze względu na zbyt małą liczbę personelu.

Znieczulenie
W szpitalu stosuje się znieczulenia podpajęczynówkowe.

Odwiedziny
W oddziale odbywają się codziennie w wyznaczonych godzinach. Jedna osoba wchodzi na salę do jednej położnicy. W budynku poza oddziałem położniczym jest oddział noworodkowy, który zajmuje się noworodkami z zaburzeniami adaptacyjnymi po porodach zabiegowych.

Ordynator
Ordynatorem oddziału jest Krystian Zwirbulis, który kieruje pracą lekarzy kontraktowych pracujących również w innych oddziałach. Zespół lekarzy pracujących na oddziale położniczym jest stały.

Plan porodu
Jeżeli w chwili przyjęcia kobieta nie posiada Planu Porodu, jest on tworzony razem z położną. Jeżeli kobieta posiada Plan, jest on z położną omawiany.

Konsultacje laktacyjne
Oddział preferuje karmienie piersią. Ze względów lokalowych nie posiada poradni laktacyjnej, ale w razie potrzeby porady udzielane są całodobowo przez położne będące na dyżurze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto