Prezydent Sopotu Jacek Karnowski złożył doniesienie do prokuratury w sprawie przecieków

W poniedziałek prezydent Sopotu Jacek Karnowski złożył formalne zawiadomienie o przeciekach do Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku i do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
 Grzegorz Mehring

Prezydent podejrzewa, że z tajnych akt "wyciekały" informacje podczas prowadzonego śledztwa w sprawie tzw. afery sopockiej. Przypomnijmy - śledztwo dotyczyło między innymi rzekomej propozycji korupcyjnej, jaką Karnowski miał złożyć Sławomirowi Julkemu oraz nieprawidłowości w Urzędzie Miasta, związanych m.in. z inwestycjami w Sopocie.

- Rozumiem, że częścią pracy dziennikarza jest pozyskiwanie informacji i nie mam pretensji do mediów opisujących sprawę - mówi Jacek Karnowski . - Jednak sytuacja, kiedy kolega Julkego, redaktor "Rzeczpospolitej", pisze o zarzutach przed ich postawieniem i informuje o wielu wątkach śledztwa, ale tylko tych korzystnych dla jednej strony, a ja mam sankcję karną za ujawnienie czegokolwiek, budzi mój sprzeciw. Dlatego złożyłem doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Tomasz Słomczyński

  • Polska Dziennik Bałtycki

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

10.02.2010, 10:27

A nie wstyd Panie Prezydencie ? Już za sam Hotel Sheraton - jego wysokość i szerokość powinny wladze stracic stołki a co dopiero tunel na Grunwaldzkiej. Prosze popatrzeć jak jest zrobiony - patrz prawa strona i zakończenie - a nie można by tak bardziej na prawo go przesunąc. Ktos przeciez bral za to pieniądze. PO już zasłynęło jako partia Przecieków , Afer i Dokopania PiS - owi. A może by tak odsnieżyc Sopot - nareszcie! Do łopat Panowie urzednicy.! Pozdrawiam.

10.02.2010, 07:37

hahaha, karnowski-pinokio. pasuje:)

09.02.2010, 14:50

na takie komentarze tylko taka odpowiedz

09.02.2010, 14:35

zamknąć w końcu łapówkarza jednego

09.02.2010, 11:52

A Kurski to kłamczuch

09.02.2010, 11:49

tylko donosi i donosi. Donosiciel.

09.02.2010, 08:50

PINOKIO zglasza doniesiene !!! to prawdziwy cud nieinności tego ŁAPOWNIKA. salonie POpierać

08.02.2010, 23:27

jacku, super !
gratulujemy, tak jak i teraz te "przecieki", tak bylo tez juz wczesniej odnosnie TWOJEJ osoby.
To prawdziwa banda lobuzow i prokomunistyczna mafia. Marzy im sie powrot do starych czasow ! Pod plaszczykiem wolnosci dziennikarskiego slowa szykowali juz wtedy i dzisiaj znowu nowy zamach na nasza sopocka wolnosc. Dopnij swojego i wyciagnij na swiatlo dzienne te niesamowite powiazania; przypomnij tym "falszywym"
milosnikom sopotu jak oni ciebie i twoja rodzine zbeszczeszczali i sponiewierali przed sadami i opinia publiczna, w ktorych zasiadali i jeszcze ciagle ku naszej narodowej tragedii zasiadaja ich kumple. Na ta prawdziwa czystke potrzeba nam conajmniej jeszcze jednego pokolenia - nie ma to byc zadna zemsta - to jedynie dojscie do prawdy i odkrycie powiazan ktore wciaz i ciegle ciaza na wielu galeziach polskiej demokracji. To przestroga dla TYCH ktorzy wciaz i bezustannie snuja plany przjecia wladzy. Przejecia jej w nielegalny sposob, opierajacy sie na falszerstwie i bezpodstawnych zarzutach co do Ciebie samego, jak i twojej partii i nas sopocian. Tylko w ten sposob, odwroceniem naszej uwagi proboja CI zatuszowac wlasna przestepczosc i osiagnac swoje wymarzone cele. Badzmy baczni tak jak Jacek, to zadna przesada ani bagatela w jego watpliwosciach co do "przeciekow" - to jedynie kropla w morzu i miejmy nadzieje czubek lodowej gory. Chcemy PRAWDY - i tylko prawdy ................twoi prawdziwi sopocianie

08.02.2010, 21:24

brawo p. Karnowski ciekawe skad przeciek i skad koles Julkego mial materialy ????????????????

08.02.2010, 21:08

I czy bedzie "kić" czy pic na wode - fotomontaż z zawiasami w tle?