Próbne testy gimnazjalne 2013/2014 z Operonem. Język polski, historia, WOS [TEMATY, OPINIE, ARKUSZ]

PRÓBNE TESTY GIMNAZJALNE 2013/ 2014 Z OPERONEM rozpoczęte. We wtorek, 10 grudnia gimnazjaliści zmierzyli sie z egzaminem z JĘZYKA POLSKIEGO, HISTORII I WOS-u. Uczniowie uważają, że tegoroczne test humanistyczny był trudny. Jakie TEMATY pojawiły się na egzaminie?

Próbne testy gimnazjalne 2013/ 2014 z Operonem. Język polski, historia, WOS
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© T. Bołt / Dziennik Bałtycki)

Próbny egzamin gimnazjalny był bardzo trudny. Takie opinie przeważały wśród uczniów ostatnich klas gimnazjów na Pomorzu, którzy podeszli we wtorek, 10 grudnia do arkusza przygotowanego przez wydawnictwo Operon.

- Trzecioklasiści wychodzili z sal w nie najlepszych humorach. Narzekali na pierwszą część egzaminu, szczególnie na pytania z historii. Twierdzili, że zadania z wiedzy o społeczeństwie też nie należały do łatwych - mówi dyrektor Gimnazjum nr 29 w Gdańsku, Henryk Knospe.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą m. in. na temat pisma klinowego, Kazimierza Wielkiego czy ustanowienia Warszawy stolicą Polski.

Większe emocje wśród gimnazjalistów budzi jutrzejszy egzamin, czyli test matematyczno-przyrodniczy.

Próbny egzamin gimnazjalny 2013/2014 z Operonem. Test matematyczno - przyrodniczy 11.12 2013 [ARKUSZ, ZADANIA, ROZWIĄZANIA, ODPOWIEDZI]TEMAT ROZPRAWKI"Mądrość jest córką doświadczenia. Potwierdź słowa Leonarda da Vinci dwoma przykładami z literatury i jednym z życia codziennego"

OPINIE, KOMENTARZEOlka pisze w komentarzach: "Historia masakryczna, polski łatwy. Trudniejszy niż w tamtym roku".

Anka: "Trudny. Historia to porażka - niektórych rzeczy jeszcze nie mieliśmy. Z polskim łatwiej, choć i rozprawka była niezbyt łatwa."

Ana:
"Rozprawka w miarę łatwa, trochę pomyślałam i dałam radę, polski ogólnie prosty.
∨ Czytaj dalej

Ale historia... Masakra, jak będzie 50% to będę zadowolona."


ARKUSZ i ODPOWIEDZI znajdziesz w środę 11.12 na gieldamaturalna.pl
Piszcie, jak Wam poszło. Co jeszcze pojawiło się na testach?Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Komentarze (63)

avatar
avatar
Arek (gość)

haha fajna akcja mozna zgarnac Darmowe doladowanie do telefonu klikajcie w link i zgarnijcie doladowanie :) akcja do 13 Grudnia :) http://zasil-telefon.pl/lmtg

avatar
marek43 (gość)

Hej, znalazłem pytania i odpowiedzi do próbnych egzaminów gimnazjalnych z operonem 2013/2014, korzystajcie póki są jeszcze dostępne! ;)

http://goo.gl/InH67w
http://goo.gl/InH67w
http://goo.gl/InH67w


.

avatar
Eryk (gość)

Jeśli ktoś pisał egzamin próbny językowy (język angielski) to proszę o kontakt:
https://www.facebook.com/eryk.solon
Mogę się wymienić informacjami, pisałem już humana, wos i historie, przyrodnicze i matme. ;)

avatar
Graficzka (gość)

Historia- dość trudna
WOS- dość łatwy
jednak rozprawka z polskiego- masakryczna. Miałam problem z wymyśleniem argumentów

avatar
Martyna (gość)

Dla mnie, jak i chyba dla większości osób, test z j.polskiego był banalnie prosty, wystarczyło tylko trochę ruszyć szare komórki. A historia i wos? Szkoda gadać - szczególnie z historii. Straciłam 10 punktów. Jak dla mnie, to straszliwie dużo.

avatar
Michał (gość)

Znalalazłem arkusze i odpowiedzi do wszystkich egzaminów gimnazjalnych w 2013/2014 ! Sprawdzajcie http://9az.pl , zanim ktoś to usunie ! Mi bardzo pomogło to w egzaminie z polskiego

avatar
uczen (gość)

Moim zdaniem (osoby dobrej z polskiego) rozprawka prosta i przyjemna, nawet lepsza od charakterystyki, którą mieli w tym roku na 'prawdziwym' teście.
Za to historia tragedia...
Ale nie zauważyłam niczego o przeniesieniu stolicy do Warszawy? ;o

avatar
Gim (gość)

historia z kosmosu! naprawdę, kto to wymyślił ? Polski dosyć łatwy . Ale nawet wos był trudny .... mam tylko nadzieje że końcowe egzaminy nie będą aż takie nierealne!

avatar
K (gość)

Historia była straszna ale jakoś dałam rade, polski też może być, tak 60% z polskiego chyba będzie a z historii to nie wiem czego się spodziewać :/

Wybierz kategorię