PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013/ 2014 Z OPERONEM.TEST HUMANISTYCZNY: język polski, historia i WOS już 10.12 2013 roku.To przygotowanie do głównych egzaminów z CKE, w kwietniu 2014. ARKUSZE + ODPOWIEDZI znajdziesz dzień po egzaminie.

Z testem humanistycznym, przygotowanym przez wydawnictwo Operon, zmierzy się 10 grudnia tysiące gimnazjalistów z Pomorza. To sprawdzian przed głównym egzaminem gimnazjalny 2014 z CKE, który odbędzie się miedzy 23 - 25 kwietnia przyszłego roku.

Czytaj także: PRÓBNY TEST GIMNAZJALNY 2013/2014 Z Operonem. Część humanistyczna [TEMATY, OPINIE, ARKUSZ]Jak informuje Wydawnictwo OPERON, w tym roku do egzaminu gimnazjalnego podejdzie 68 % uczniów ostatnich klas gimnazjów z Pomorza.

Ponad 16,7 tys. gimnazjalistów z województwa pomorskiego napisze część humanistyczną (10.12. 2013). Do testu matematyczno-przyrodniczego przystąpi prawie tyle samo uczniów. Języki obce zaplanowano na czwartek (12.12.2013). Najwięcej osób wybrało angielski - prawie 14 tys. młodych Pomorzan, potem niemiecki - ok. 2,5 tys., a na końcu rosyjski oraz francuski - po kilkudziesięciu uczniów.

TEMAT na próbnym egzaminie gimnazjalnym 2013 z Operonem, na teście z języka polskiego brzmiał:

Jak podają gimnazjaliści temat, który pojawił się na egzaminie z języka polskiego brzmiał:

Uzasadnij trafność twierdzenia "Mądrość jest córką doświadczenia" Leonarda da Vinci.

Trzeba było wykorzystać 2 przykłady z literatury i jeden ze świata rzeczywistego.

OPINIE, KOMENTARZE, TEMATY - czytaj więcej >>>ARKUSZE i ODPOWIEDZI egzaminu gimnazjalnego 2013/2014 z OPERONEM dzień po egzaminie na gieldagimnazjalna.plEGZAMIN GIMNAZJALNY 2013 - sprawdź wszystko na ten temat [ARKUSZE, ODPOWIEDZI, ZADANIA, ROZWIĄZANIA, TRANSKRYPCJE, OPINIE, WYNIKI]

EDUKACJA Egzaminy, terminy, porady, pytania, odpowiedzi
Zobacz EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!