Sławomir Julke przekazał prokuraturze dyktafon z nieoryginalnym nagraniem

Sławomir Julke, który nagrywał prezydenta Sopotu i premiera, miał dwa dyktafony i tylko jeden z nich przekazał prokuraturze. Według biegłych nagranie na nim jest nieoryginalne - podaje RMF FM.

Według reporterów śledczych RMF FM - Marka Balawajdera i Romana Osicy - Julke nagrał na jeden z dyktafonów rozmowę z Jackiem Karnowskim i Donaldem Tuskiem. Później położył ten dyktafon na dywanie, obok niego - drugi dyktafon. Na pierwszym włączył odtwarzanie, na drugim - nagrywanie i w ten sposób przy pomocy wbudowanego mikrofonu przegrał nagranie z jednego dyktafonu na drugi. Dopiero ten drugi sprzęt przekazał prokuraturze. Pierwszy - jak zeznał - zniszczył.

- Informacje panów Romana Osicy i Marka Balawajdera są tak wiarygodne, jak książka którą napisali podejrzewanemu o łapówkarstwo prezydentowi Sopotu - uważa Sławomir Julke. - Osica i Balawajder zarzucili mi oszukiwanie wymiaru sprawiedliwości, co jest całkowitym kłamstwem. Z tego powodu w najbliższych dniach skieruję przeciw tym dziennikarzom pozew o ochronę dóbr osobistych. Podobnie postąpię wobec PRL-owskiego oficera służb specjalnych, który wziął udział w tej dziennikarskiej manipulacji. Potwierdzeniem wiarygodności zeznań moich i innych osób w tej sprawie są zarzuty wielokrotnej korupcji, jakie Prokuratura Apelacyjna postawiła prezydentowi Sopotu. Warto dodać, że gdyby prawdą miały być informacje podane przez dziennikarzy RMF, to już dawno otrzymałbym zarzuty składania fałszywych zeznań. Nic takiego nie ma i nie miało miejsca - dodaje Julke.

red

  • Polska Dziennik Bałtycki

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

06.03.2010, 10:38

To nie Julke robił interesy z Groblewskim, to nie Julke handluje gruntami w Sopocie, to nie Julke doprowadził do tego ,że w Sopocie mieszka już tylko 37 tys mieszkańców anie 52 tys jak w 78 roku itp.i koszty stałe mieszkańców radykalnie wzrosły itp. Należy patrzec realnie na istniejącą rzeczywistośc , nie poddając sie propagandzie interesów polityków.

04.03.2010, 10:40

Pan Julke nie będzie siedział, bo jest nowym TW CBA i IPN. Ha, ha, ha. Pozdrawiam serdecznie.

04.03.2010, 10:20

I TERAZ PANEM JULKE POWINNA ZAJĄĆ SIĘ PROKURATURA.OD POCZĄTKU PISAŁEM,ŻE TEN CZŁOWIEK MĄCI.LUDZIE ! CIEKAWE JAKI TO BANK DAJE 4 MLN EURO KREDYTU CZŁOWIEKOWI,KTÓRY JESTEM PRZEKONANY NIE MA TAKIEGO ZABEZPIECZENIA.MYŚLAŁ,ŻĘ ZROBI AFERĘ Z PREZYDENTEM J.KARNOWSKIM A SAM SIĘ WPAKOWAŁ.ZAWSZE PISAŁEM,ŻE TO GRUBYMI NIĆMI SZYTE!!!

04.03.2010, 09:09

tylko Poprawne wyPOwiedzi SALONIW

04.03.2010, 08:39

Gdyby tak było to Julke juz dawno by siedzial. Nie wierze w ani jedno slowo wyborczej i rmf-u zwlaszcza Osicy i Balawajdera co napisali na zamowienie kasizke Karnowskiemu. Julke walcza z tymi hu... Nie daj sie i wsadz do paki tego lapowkarza

04.03.2010, 07:40

Kadzi ludziskom tyle czasu fałszywki! Niech poniesie konsekwencje. A Karnowski niech sie nie cieszy tylko pakuje gacie i szczoteczke - razem powinni siedzieć pod celą.

03.03.2010, 20:08

Nie ma oszukiwał, to powinien być prokurator. Przeciez w kodeksie jest zapisane , kto wprowadza organa państwowe w błąd podlega karze koniec kropka.

03.03.2010, 19:10

Pięknie Julkego ktoś za rączkę prowadził. Przecież sam nie wiedziałby jak postępować, co i jak nagrywać a co omijać. Oj komuś się Karnowski moooocno naraził. I nie jest to tylko Julke.

03.03.2010, 18:25

halo redakcjo !,

g d z i e z o s t a l k o m e n t a r z \"CZARNEGO\" ? ? ?

komentarze byly az 2 i pragnelismy dac naszemu \"czarkowi\", w przeciwienstwie do niego samego, inteligentna odpowiedz,................szkoda sopocianie

03.03.2010, 15:21

a co zrobił guru TUSK POprawny ,a co zrobił SALON POprawny, co zrobila prokuratura POprawna.TUSKOMATOLY I PALIGŁYPY o śeińskich *** nie wsPOmne

Edytowany przez moderatora: 2010-03-04 12:39

03.03.2010, 13:57

Czyli jak widać zachował sie bardzo profesjonalnie, pogratulować innowacyjności i sprytu ;))