Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sprawdź, kto zdobył tytuł Osobowość Roku 2018 w powiecie kościerskim!

Redakcja
Zakończyło się głosowanie w etapie powiatowym plebiscytu Osobowość Roku 2018. Oto zwycięzcy z naszego powiatu

Mieszkańcy przyznają prestiżowe tytuły Osobowość Roku 2018. Nasz plebiscyt jest okazją do zaprezentowania dokonań ludzi, którzy najczęściej wcale nie zabiegają o aplauz, uznanie czy honory. Swoich działań nie podejmują dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania.

Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu już się zakończyło. Laureaci w każdej kategorii, w każdym mieście i powiecie, zdobędą tytuły Osobowość Roku 2018 w swoim mieście lub powiecie. Dodatkowo wezmą udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostaną przyznane tytuły Osobowość Pomorza 2018. Awansując do finału laureaci z miast i powiatów zachowają zdobyte głosy.

Głosowanie w finale rozpocznie się w piątek, 15 lutego i potrwa do wtorku, 26 lutego do godz. 21. Na zwycięzców czekać będą dodatkowe statuetki oraz nagrody.

W marcu odbędzie finałowa gala plebiscytu Osobowość Roku 2018, podczas której wszyscy laureaci odbiorą piękne statuetki, dyplomy i nagrody - dwuosobowe zaproszenia na pobyt w luksusowym Hotelu KISTON w Sulęczynie oraz dwuosobowe zaproszenia na wydarzenie artystyczne w Trójmieście.

Tutaj sprawdzisz, jak zagłosować na swoich faworytów

Zwycięzcy:
W powiecie kościerskim w kategorii Kultura zwyciężył Paweł Ruszkowski, wokalista, instrumentalista, kompozytor i aranżer.

W kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna najwięcej głosów zdobył Paweł Szwichtenberg,
prezes KS Kaszubia Kościerzyna.

Kategoria Samorządność i Społeczność Lokalna - Piotr Karczewski, radny Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Kategoria Biznes: Krzysztof Bertling, właściciel KABE.

Paweł Szwichtenberg jest prezesem KS Kaszubii Kościerzyna. Jak podkreśla, Kaszubię wspiera od zawsze.

- Ojciec od najmłodszych lat zabierał mnie na mecze, zawsze byłem blisko klubu - mówi Paweł Szwichtenberg. - W lipcu ub. roku nie wiadomo było, czy zostanie zgłoszony zespół seniorów, jako kibice nie mogliśmy do tego dopuścić. Wspólnie z nowym zarządem podjęliśmy rękawicę i dziś mamy zespół grający w IV lidze, udało się wszystko tak poukładać, aby klub mógł funkcjonować według normalnych zasad. Robię to, co kocham. Steruję klubem z ponad 73-letnią tradycją, któremu kibicowałem od zawsze i z którym zawsze się utożsamiałem - dodaje Paweł Szwichtenberg.

Prezes chciałby zjednoczyć wszystkie firmy lokalne, aby razem zbudować silną Kaszubię opartą na wycho-wankach oraz ludziach z regionu. Warto dodać, że w 2018 roku klub zorganizował bardzo udaną akcję pn. „Biało-Bordowy Mikołaj”. Juniorom Kaszubii przygotowano 200 paczek. Przedstawiciele klubu odwiedzili z prezentami także oddział dziecięcy kościerskiego szpitala, internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz kościerski Dom Dziecka.

- Całość wyszła naprawdę bardzo dobrze - mówi prezes. - Dzieci były zadowolone.

Paweł Ruszkowski, wokalista, instrumentalista, kompozytor i aranżer. Początki przygody z muzyką sięgają jego najmłodszych lat. - W naszym domu muzyka była zawsze obecna - mówi Paweł Ruszkowski. - Z mag-netofonu sączyły się łagodne, nieprzypadkowe dźwięki. Jako mały chłopiec słuchałem też wielu kaset i płyt z bajkami, również takimi śpiewanymi. Czasem nawet sam nagrywałem moją radosną dziecięcą twórczość - to są prawdziwe unikaty, może to kiedyś wydam na jakiejś płycie (śmiech). Kiedy miałem sześć lat, znalazłem pod choinką gitarę - prezent od moich rodziców. To był taki prezent, który potem dawali mi wciąż od nowa: wożąc mnie kilka razy w tygodniu na zajęcia do szkoły muzycznej, wspierając i mobilizując. Dzięki temu gitara jest mi dziś najwierniejszą towarzyszką muzycznych podróży.
Plany i marzenia?
- Rozpisałem sobie cały harmonogram działania związany z dwiema nowymi autorskimi płytami - mówi. - To będą dla mnie spore wyzwania, nie tylko artystyczne, ale i logistyczne. Jedna z płyt to będą znakomite teksty war-szawskiej autorki z moją muzyką, oscylującą między jazzem a muzyką popularną. Drugi projekt, to album live z moimi muzycznymi szkicami do wierszy, które przeleżały kilka lat w twórczej szufladzie, ale przetrwały tę próbę czasu.

Krzysztof Bertling:
Jest właścicielem firmy handlowo-usługowej Kabe w Nowej Karczmie. Zaczynał od sklepu spożywczego. Odkrył jednak potencjał tego miejsca i stworzył centrum handlowe. Jak podkreśla, stawia przede wszystkim na jakość, dzięki czemu cieszy się szacunkiem klientów.

Piotr Karczewski
Swoją przygodę z polityką samorządową rozpoczął w chwili, gdy został wicewojewodą pomorskim w 2006 r. i do dziś stanowi ona niezwykle istotny aspekt jego działalności. Jak podkreśla, praca w samorządzie daje mu możliwości, aby zmieniać miasto, powiat i województwo na lepsze, by rozwiązywać pojawiające się problemy. Zanim rozpoczął pracę w samorządzie, przez 12 lat pływał na statkach. Warto dodać, że jest on absolwentem Akademii Morskiej w Szczecinie. Jak podkreśla, morze uczy dyscypliny, pokory do życia, a także pracowitości. To umiejętności przydatne także w polityce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto