Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studenci z Gdańska zbierają pieniądze na wyścigowy bolid. Chcą wyjechać na zawody serii Formuła Student

szym
Studenci zbierają pieniądze na... wyścigowy bolid
Studenci zbierają pieniądze na... wyścigowy bolid materiały prasowe/UMG
Wyjazd na zawody serii Formula Student i zakup części do ukończenia budowy bolidu to cel gdańskich studentów. W serwisie zrzutka.pl trwa zbieranie pieniędzy, dzięki którym będą mogli wystartować w międzynarodowych zawodach.

- Niemal od początku istnienia naszego zespołu zmagamy się z wieloma przeciwnościami. Staramy się jednak aby siła naszych marzeń i ambicji przezwyciężyła braki wsparcia technicznego oraz niedobory finansowe. Są jednak sytuacje, z których bez wkładu finansowego nie jesteśmy w stanie wyjść obronną ręką - piszą w serwisie.

Tłumaczą, że przykładem jest niezwykle kosztowny wyjazd na zawody Formuły Student, odbywające się we Włoszech i Hiszpanii. - Gdzie chcielibyśmy pokazać osiągnięcia młodych konstruktorów z Pomorza na tle przedstawicieli najlepszych uczelni z Europy i Świata. Na domiar złego przytrafiła nam się w ostatnim czasie awaria silnika, która dodatkowo zachwiała naszą sytuacją finansową i postawiła pod znakiem zapytania przyszłość naszego zespołu -piszą.

Opowiadają, że w tym roku ich zespół wybiera się na 2 edycje zawodów. - Pierwsze z nich, Formula Student Italy, odbędą się we Włoszech na słynnym Riccardo Paletti Circuit w terminie od 11 do 15 lipca tego roku, natomiast drugie, Formula Student Andorra, będą odbywały się na równie znanym torze Castelloli Circuit w terminie 16-22.07.2018 - wskazują.

- Po trzech latach ciężkiej pracy i dwóch startach w zawodach Formula Student Hungary, w tym roku dostaliśmy się na prestiżowe zawody FSAE Italy oraz na premierową edycję FSAndorra – opowiadają członkowie PGRacing Team, czyli zespołu miłośników motoryzacji z Politechniki Gdańskiej.

Zespół liczy prawie 35 osób z wydziałów takich jak Mechaniczny, Elektroniki i Telekomunikacji, Oceanotechniki i Okrętownictwa lub Zarządzania i Ekonomii.
- W chwili obecnej do ukończenia bolidu i startu w zawodach brakuje nam 20 000 złotych, które chcemy przeznaczyć na sfinansowanie transportu naszej konstrukcji i zespołu do Włoch oraz Hiszpanii - dodają.

Zawody Formula Student

Zawody Formula Student to prestiżowe, międzynarodowe zawody odbywające się w kilkunastu krajach na całym świecie. Co roku w zawodach bierze udział ponad 120 zespołów, które zaprojektowały i skonstruowały swój oryginalny bolid. Udział w zawodach nie polega wyłącznie na wyścigu. Zespoły, które biorą udział w Formule Student przygotowują się minimum rok, prowadząc prace projektowe, konstrukcyjne, nawiązując współpracę ze sponsorami.

Pierwsze z nich, odbędą się we Włoszech na słynnym Riccardo Paletti Circuit w terminie od 11 do 15 lipca, natomiast drugie, Formula Student Andorra, będą odbywały się na równie znanym torze Castelloli Circuit w terminie 16-22.07.2018.

Aby móc się dalej rozwijać i brać udział w zawodach studenci zorganizowali zbiórkę na portalu ZRZUTKA.PL: zrzutka.pl/ectyf5

Zobacz też: Kosmiczny projekt studentów z Politechniki Gdańskiej. Stworzyli łazika marsjańskiego
Zawody Formula Student można podzielić na dwie konkurencje:

Statyczne:
Design Event: prezentacja bolidu od strony technicznej, zastosowanych rozwiązań i technologii
Cost and Sustainability Event: przedstawienie dokładnego kosztorysu i wyjaśnienie decyzji odnośnie ekonomicznego bądź drogiego wykonania poszczególnych elementów
Business Presentation: studenci wcielają się w role kierowników firmy, która chce sprzedać swój bolid. Prezentacja ma na celu pozyskać sędziów (jako właścicieli firmy produkcyjnej), aby uzyskać środki na wypromowanie i wyprodukowanie swojego pojazd
Badania techniczne (scrutineering): sędziowie oceniają zgodność bolidu z regulaminem: zachowanie zasad bezpieczeństwa, przechylenie zatankowanego bolidu o 45 i 60 stopni, poziom głośności, hamowanie bolidu na linii prostej

Dynamiczne:
Skid Pad – jak najszybszy przejazd po torze w kształcie ósemki
Autocross/Sprint – Przejazd po torze o długości 1 km
Acceleration – bada przyspieszenie bolidu: przejazd długości 75 metrów w jak najkrótszym czasie
Endurance and Fuel Economy – pokonanie 22 km toru, ze zmianą kierowcy w połowie trasy, podczas której sprawdzany jest stan techniczny pojazdu. W tej konkurencji nie jest możliwa pomoc osób z zespołu. Po zakończeniu przejazdu mierzone jest zużycie paliwa, za co przyznawane są dodatkowe punkty. Jest to ostatnia i najtrudniejsza konkurencja

Zobacz: Pierwszy elektryczny bolid Formuły E od Nissana. Jego zadaniem jest promocja inteligentnej mobilności od japońskiej marki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto