(© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Cyrk: cztery wyliniałe wielbłądy, brudnawa płachta namiotu i sprzedawany w czasie przerwy przesolony popcorn w papierowych rożkach. Do takiego standardu przyzwyczaiły nas występujące w Polsce pod namiotami cyrkowe trupy. Cirque du Soleil, który w styczniu wystąpi w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie, to całkiem inna rzeczywistość. - W latach 80. w sztuce cyrkowej dokonała się rewolucja - mówi Mikołaj Ziółkowski, szef Agencji Alter Art, który zaprosił Cyrk Słońca do Polski - ale ze zrozumiałych powodów ominęło to nasz kraj.

Cirque du Soleil jest właśnie tym zespołem, który zmienił oblicze sztuki cyrkowej. Przed 26 laty stworzyło go w Kanadzie kilkunastu cyrkowych artystów. Dziś przy przedsięwzięciach Cyrku Słońca zatrudnionych jest ponad 5 tys. osób, z których ponad tysiąc to występujący przed publicznością artyści. Zespół dopracował się przez te lata 20 różnych widowisk, które do tej pory obejrzało na całym świecie ponad 100 mln widzów. Cirque du Soleil uświetniał m.in. uroczystości rozdania Oscarów czy finałowe mecze ligi futbolu amerykańskiego.

Do Polski Cirque du Soleil przyjeżdża po raz pierwszy, a Gdańsk jest jedynym miastem, w którym będzie można obejrzeć jego widowisko. - Bo mamy Ergo Arenę - tłumaczy Ziółkowski. Hali, która by była na miarę wielkich show Cirque du Soleil, jak się okazało, nie ma np. Warszawa. - Występujemy tylko w miejscach, które spełniają wszystkie nasze warunki - potwierdziła na wczorajszej konferencji prasowej w Ergo Arenie Clare O'Connell, menedżerka zespołu.

Publiczność w Gdańsku obejrzy widowisko "Saltimbanco", które przez Cirque du Soleil grane jest najdłużej, bo od 1992 roku. Show trwa dwie i pół godziny, występuje w nim 5o artystów. Cyrk reklamuje się zdaniem "niemożliwe jest tylko słowem". Filmy z tego niezwykłego widowiska (www.cirquedusoleil.com) przekonują, że to nie tylko słowa. - Jesteśmy cyrkiem, ale łączymy też teatr uliczny, taniec i śpiew - opisuje show Clare O'Connel.

Cirque du Soleil przyjeżdża do Gdańska w styczniu. Sprzedaż internetowa biletów rozpoczyna się już dzisiaj.
Cirque du Soleil, 19-22 stycznia, Ergo Arena Gdańsk/Sopot, ul. Gospody 37, bilety 125-250 zł.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jadzia (gość)

Ja zaś w Las Vegas miałam okazje ich oglądać, cieszę się że będa w Gdańsku, bo do tej pory takie imrezy omijały Nas. ja tez polecam bardzo. Bo to zupełnie co innego niż cyrki z pudelkami i fokami. Tu jest magia i niesamowite, teatralne show. Idźcie ludziska, a warszafffka pewnie zazdrości nam tej imperzy i areny.

bart (gość)

Byłem na ich spektaklu w Hiszpanii, POLECAM wszystkim, swoją droga - fajny pomysł na prezent pod choinkę