Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoła Podstawowa w Baninie z dofinansowaniem z programu Wiedza Edukacja Rozwój ZDJĘCIA

Lucyna Puzdrowska
Ze zbiorów SP Banino
Szkoła Podstawowa im. ks. Prałata Józefa Bigusa w Baninie otrzymała dofinansowanie w programie PO WER, czyli Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, na realizację projektu pod nazwą „Rozwijanie europejskich standardów w nauczaniu zintegrowanym”. Chodzi o podniesienie poziomu kształcenia językowego placówki oraz zwiększenie konkurencyjności szkoły poprzez wprowadzenie do oferty zintegrowanego nauczania przedmiotowo - językowego oraz szerokich możliwości udziału uczniów i nauczycieli w projektach międzynarodowych.

W projekcie bierze udział siedmioro nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Baninie. Wszyscy wezmą udział w dwutygodniowych szkoleniach realizowanych w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech i na Malcie.
- Szkolenia zostały zaplanowane w różnych lokalizacjach, w ośrodkach gwarantujących udział międzynarodowych grup uczestników, tak by w maksymalny stopniu poszerzyć zakres nawiązywania kontaktów międzynarodowych - mówi Magdalena Gigiel-Wanionek z Zespołu ds. promocji SP Banino. - Przedmiotem szkoleń będą między innymi metoda zintegrowanego nauczania przedmiotowo-językowego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, nowe metody nauczania języka angielskiego, metody zarządzania klasą, metody pracy z grupą oraz rozwijanie umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Udział w projekcie POWER to szansa dla nauczycieli na poszerzenie wiedzy, wymianę doświadczeń oraz dobrych praktyk z nauczycielami z całego świata.

Kamila Wilma przed świętami wróciła z Malty

Jako pierwsza na kurs językowy na Maltę wyjechała Kamila Wilma, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, obecnie wychowawczyni klasy III a. W dniach 3-14 grudnia brała udział w szkoleniu językowym w szkole "Sprachcaffe Lenguages Plus", gdzie miała możliwość podniesienia swoich kompetencji językowych, które są kluczowe dla realizowanych przez szkołę projektów międzynarodowych.
- Był to czas niezwykle bogaty w wymianę doświadczeń i transfer wiedzy oraz możliwość nawiązania kontaktów międzynarodowych - wspomina pani Kamila. - Podczas kursu miałam możliwość nawiązania kontaktów z nauczycielami i studentami z różnych krajów, między innymi z Japonii, Brazylii, Kolumbii, Hiszpanii, Belgii i Niemiec. Była to też fantastyczna okazja do poznania historii, kultury i zwyczajów przepięknej i słonecznej Malty. Zdobyta wiedza, umiejętności oraz doświadczenie z pewnością przydadzą się w mojej dalszej pracy nauczyciela - dodaje.

Zobacz też:
Święta polskich sportowców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto