Test szóstoklasisty 2014 z CKE 1.04.2014. Sprawdzian szóstoklasisty 2014 z CKE 1.04.2014. ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI I ROZWIĄZANIA testu szóstoklasisty 2014 poniżej.

TEST SZÓSTOKLASISTY 1.04.2014
ODPOWIEDZI W GALERII POWYŻEJ


22 tysięcy pomorskich uczniów wzięło udział w sprawdzianie szóstoklasisty, który rozpoczął się o godz. 9 i trwał 60 minut.

ZAGŁOSUJ W NASZEJ SONDZIE!SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014/ TEST SZÓSTOKLASISTY - ARKUSZ CKE (.PDF)

Sprawdzian szóstoklasisty 2014. TEST, ODPOWIEDZI na gk24.pl

TEST SZÓSTOKLASISTY 2014 NA POMORZU:


Pomorscy szóstoklasiści z sal wychodzili raczej w dobrych nastrojach.

- W naszej szkole sprawdzian został przeprowadzony zgodnie z procedurami. Obecni byli wszyscy uczniowie. Przed rozpoczęciem pisania widać było, że sprawdzian kosztuje ich trochę nerwów - opowiada dyrektor Szkoły Podstawowej nr 57 w Gdańsku, Lilianna Płoszaj. - Na szczęście gdy skończyli pisać, większość była zadowolona. Mówili nawet, że dzisiejszy test był łatwiejszy od próbnego.

Sami uczniowie przyznają, że zdziwił ich poziom trudności pytań matematycznych.
- Wszytko, co było na teście, omawialiśmy wcześniej na lekcjach. Z matematyki najtrudniejsze było zadanie, w którym musieliśmy policzyć, ile w restauracji jest miejsc dla gości. Wśród moich koleżanek i kolegów każdy miał inny wynik – mówi Paulina Milnikel z SP nr 57. - Ale ogólnie matematyka była łatwiejsza od polskiego. Np. zadanie, w którym musieliśmy policzyć, ile możemy kupić jogurtów, nie sprawiło problemu.

W części polonistycznej 6-klasiści musieli napisać m. in. ogłoszenie o zbiórce zabawek i książek na loterię.
- To też nie było trudne – ocenia Sandra Bethke. - Poza tym musieliśmy napisać opowiadanie o dwóch bohaterach, którzy wspólnie rozwiązują jakiś problem. Ja napisałam o koleżankach, którym spodobali się chłopcy. Dziewczyny próbowały znaleźć rozwiązanie, jak do nich zagadać.

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014. OD PRZYSZŁEGO ROKU NOWE ZASADY TESTU SZÓSTOKLASISTÓWUczniowie przekonywali też, że bez problemu opanowali stres.
- Normalnie dziś spałam. Przed sprawdzianem też się nie denerwowałam - opowiada Dominika Nowińska. A jej koleżanka, Weronika Zarębska dodaje: - Bardziej od nas denerwowały się nasze mamy.

Na wyniki 6-klasiści muszą poczekać do końca roku szkolnego.

strona: 1 z 2 następna strona »

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zas (gość) (Zirytowany)

Te egzaminy mają upodabniać edukację do kolejnictwa polskiego. Tam ciągłe zmiany rozkładów jazdy, i szybkość ich wdrażania, które są sprawdzianem, dla ich twórców, a w edukacji sprawdzianem dla układaczy pytań egzaminacyjnych i szybkości ich sprawdzenia. W tej konfrotacji, w tworzeniu i sprawdzaniu, lepsi sa kolejarze. Gospodarka rynkowa, to ciągła konkurencja. Nieprawdaż? Pozdrawiam.

Bimbomy sobie z myślenia. (gość) (Zirytowany)

Im więcej egzaminów, tym więcej kasy wpada do kieszeni egzaminatorów. Poza tym zobaczcie kiedy będa wyniki. To przecież chory system. Chora III RP.

Zirytowany (gość)

W jakim kierunku zmierza polska edukacja ? Dzieci zestresowane już na starcie. Pytam po co ? Może w ministerstwie mamy zakompleksionych urzędników ...? Czemu te egzaminy mają służyć. Statystyce ?

Waldek (gość)

Szkoda tych dzieci. Oderwani od swojego dzieciństwa, będą niemrawe i osowiałe.
Żadne testy nie wskażą jaką głupotą pokierowali ci co chcą udowodnić że za ileś tam
lat większość będzie naukowcami, chociaż szczerze im to życzę.

mika (gość)

i co to za wiadomość, test jak test czy cała Polska ma się podniecać jakimś tam testem? od rano chrzanią jakby słońce zdobyli. nie ma już ważniejszych i ciekawszych wiadomości?

tester (gość)

Na stronę na którą przekierowujecie nie ma ani pytań ani odpowiedzi-może będą ale na pewno nie w tej chwili.