18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W ferie do zoo w Gdańsku Oliwie

Kazimierz Netka
Młode antylopy w oliwskim zoo. Przyszły na świat podczas siarczystego mrozu
Młode antylopy w oliwskim zoo. Przyszły na świat podczas siarczystego mrozu Piotr Dziki
Oko w oko z niedźwiedziem, tygrysem, bliskie spotkanie ze stadkiem żyraf - to tylko niektóre atrakcje, czekające na odwiedzających zoo w Gdańsku Oliwie. Można tam podziwiać nawet morskie ssaki, a także ptaki, kojarzone z najzimniejszą sferą naszego globu.

Oliwskie zoo znajduje się w dolinie, pomiędzy wzgórzami morenowymi, co czyni to miejsce bardzo malowniczym. Tam też opady śniegu są bardziej obfite niż w centrum Gdańska. Mimo to trasy zwiedzania są utrzymane w dobrym stanie, można wygodnie spacerować. Z powodu niskich temperatur wiele egzotycznych stworzeń przebywa w domkach.

- Na słonie można popatrzeć przez szybę. Otwarte są żyrafiarnia, a także pawilon gadów i ptaków - mówi Michał Targowski, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Wybrzeża. - Można też podziwiać małpy.

W lesie, w jednym z najbardziej odległych od wejścia zakątków oliwskiego zoo, jest terytorium tygrysa. Z nim można znaleźć się nawet na odległość paru centymetrów - na grubość szyby, która oddziela widzów od tego potężnego kota. Obok mają siedzibę niedźwiedzie brunatne. W sąsiedztwie znajduje się terytorium rodziny żubrów władców europejskich puszcz. Nieco niżej mieszkają jaki - zwierzęta rodem z Tybetu.

Daleko od wejścia, nad stawem, przy zboczu porośniętego lasem wzgórza, mieszka wilk. Idąc w jego kierunku, można podziwiać sarny, dziki, a także pekari obrożne. Na wzniesieniu, nieco ponad wilczym rewirem, znajdują się obszary zajęte przez łosie i daniele - czyli nasze zwierzęta. Całkiem blisko jest stamtąd do świata egzotyki - małp z różnych kontynentów: szympansy, orangutany, patasy, mandryle. Z bardzo odległych rejonów naszej ziemi pochodzą kangury, mieszkające w oliwskim zoo niedaleko małp. W sąsiedztwie budynku administracji i dyrekcji zoo są pawilony drapieżników, np. żbików, rysi. W sąsiedztwie gmachu dyrekcji mieszkają też foki bałtyckie. Lada dzień można spodziewać się powiększenia ich rodziny. Podobnie - u gnieżdżących się za dróżką pingwinów są już zwiastuny narodzin.

W zoo zapadły w zimowy sen niektóre żółwie. W ogrzewanym pawilonie można jednak podziwiać wiele innych gadów, płazów, ptaków. Zachodząc do budynku żyraf - najwyższych lądowych ssaków - nie zapominajmy o znacznie mniejszych surykatkach.

Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża znajduje się w Gdańsku Oliwie, przy ul. Karwieńskiej 3.
Można tam dojechać autobusem nr 222 - od pętli tramwajowej w Gdańsku Oliwie, przy ul. Obrońców Westerplatte. Kursy są prawie co godzinę. Dojeżdża się pod bramę zoo. Tam też jest miejsce postojowe dla samochodów osobowych.
Zwiedzanie zoo rozpoczyna się o godzinie 9 i trwa do godziny 15. Sprzedaż biletów - do godziny 14. Ulgowy kosztuje 6 złotych, pełnopłatny - 12 złotych. Obejście całej trasy zwiedzania trwa około 2 godzin. Trzeba się poruszać pieszo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto