Dopiero w sobotę mają zostać usunięte skutki czwartkowego zderzenia dwóch pociągów towarowych przy ulicy Rokickiej w Tczewie. Na miejscu wypadku oprócz pociągu ratownictwa kolejowego pracuje także kolejowe pogotowie energetyczne, gdyż poważnie została uszkodzona również sieć trakcyjna. W zderzeniu pociągów ucierpiał jeden z maszynistów.

Aktualizacja o godz. 17.
Kolejarze planują wznowić ruch na jednym torze w niedzielę, a na drugim w poniedziałek. Co ważne, wypadek nie ma negatywnego wpływu na regularność pociągów osobowych i towarowych, gdyż wszystkie jadą przez stację Tczew.


Aktualizacja o godz. 10.
Wciąż trwa akcja usuwania skutków wypadku, do którego doszło w czwartek przed godz. 20 na łącznicy kolejowej nr 729 z Górek do Zajączkowa Tczewskiego przebiegającej przez Tczew. Na torowisku są jeszcze wagony z węglem z pociągu, na tył którego najechał inny skład prowadzony przez dwie lokomotywy, elektrowóz EU 07-206 i spalinową SM 42-243.

Elektrowóz, który był na czele pociągu, a który najechał na poprzedzający go skład został już przez obsługę specjalnego pociągu ratowniczego i strażaków usunięty z wagonu, na którym się znalazł, po uderzeniu, ale wciąż zalega na torowisku. Skutki wypadku usuwają też pracownicy kolejowego pogotowia energetycznego, gdyż poważnie została uszkodzona również sieć trakcyjna. Dodajmy, że siła uderzenia w momencie wypadku była tak wielka, że elektrowóz wbił się na górę ostatniego z wagonów z węglem.

Aktualizacja o godz. 2.

Jak podał kurierkolejowy.eu "do zderzenia doszło w czwartek po godzinie 19.40. Wiozący tłuczeń pociąg przewoźnika WAM relacji Zabrze – Gdynia uderzył w tył stojącego przed semaforem odstępowym składu PKP Cargo, który wiózł miał. Lokomotywa pociągu WAM została uszkodzona, natomiast wagony składu Cargo zostały rozerwane".

O wypadku kolejowym w Tczewie także na dziennikbaltycki.pl

Aktualizacja o godz. 22.
Miejsce wypadku wygląda bardzo dramatycznie. Lokomotywa pociągu, który najechał, wisi na ostatnim wagonie uderzonego składu. Utrudnia, to pracę strażaków i kolejowych techników. Najważniejszym jest, aby zabezpieczyć miejsce wypadku w taki sposób, aby nie było zagrożenia, że lokomotywa zsunie się z wagonu.
Usuwanie skutków zderzenia dwóch pociągów w Tczewie potrwa przynajmniej do piątku rano.

Aktualizacja, godz. 21:00


Jak poinformował nas kpt. Zbigniew Rzepka, rzecznik tczewskich strażaków, do zderzenia dwóch pociągów w Tczewie doszło tuż przed godziną 20. Jeden z pociągów najechał na tył drugiego. Lokomotywa wpadła na wagon. W wyniku zderzenia ranny został maszynista pociągu, który najechał. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trafił do miejscowego szpitala.

Z powodu wypadku nieczynne są oba tory. Kolejarze muszą bowiem musieli usunąć lokomotywę z wagonu, co nie będzie prostą operacją. Nie wiadomo, jak długo ona potrwa. Jest to linia dla pociągów towarowych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!