(© T. Bołt )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W nocy z 10 na 11 grudnia w całej Europie zmienił się rozkład jazdy pociągów. Nowy rozkład będzie obowiązywał do 8 grudnia 2012 roku. Jak informują pracownicy kolei na Pomorzu nie spowoduje dużych zmian w kursowaniu pociągów Przewozów Regionalnych, PKP SKM Trójmiasto i PKP Intercity w naszym województwie.

Najkrótsza podróż z Warszawy do Gdańska potrwa 5 godz. 12 min., przez Kutno i Bydgoszcz.

Zobacz jak będą kursowały pociągi w noc zmiany rozkładu jazdy

Kolejarze zapewniają, że do wprowadzenia zmian są dobrze przygotowani.

Przewoźnicy obsługujący połączenia na Pomorzu tłumaczą, że zmiany w rozkładzie są niewielkie ze względu na prowadzoną modernizację linii kolejowej Warszawa-Gdynia.

SKM: Od 11 grudnia mniej składów, ale pojadą dłuższe pociągi. Zmiana rozkładu kolejek

Dyrektor Pomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Gdyni, Zbigniew Labuda poinformował PAP, że w odróżnieniu od innych województw, w pomorskim nie zmniejszy się liczba kursujących pociągów. - Nawet zwiększy nam się rejon obsługi, bo przejęliśmy obsługę transportową na odcinku Czersk - Kościerzyna – dodał.

Gdynia - Warszawa - pobierz rozkład pdf
Gdynia - Poznań - pobierz rozkład pdf


Powiedział, że na trasie Gdynia-Władysławowo-Gdynia zwiększona będzie częstotliwość kursowania jednej pary pociągów na „codziennie”; teraz kursują tylko w dni robocze. Na trasie Gdynia–Kościerzyna–Gdynia uruchomiona będzie nowa para pociągów w soboty i niedziele. Wprowadzone będą dwie nowe pary pociągów w sezonie letnim na odcinku Słupsk–Ustka.

Labuda poinformował, że ze względu na modernizacją linii kolejowej Warszawa-Gdynia od 11 grudnia do końca lutego przyszłego roku, na odcinkach Pruszcz Gdański–Gdynia oraz Malbork–Szymankowo skrócone będą relacje 8 pociągów do/z Tczewa oraz 7 pociągów do/z Gdańska oraz wydłużony będzie czas przejazdu na trasie Malbork–Tczew– Gdynia.

Zapewnił, że od trzech tygodni szczegółowe rozkłady jazdy pociągów Przewozów Regionalnych są wywieszone na wszystkich stacjach i przystankach osobowych oraz na stronie www.przewozyregionalne.pl. Bezpłatne rozkłady jazdy wydawane są także podróżnym przez kasy biletowe i drużyny konduktorskie.

Przewoźnik uruchomił system informacji SMS o poważnych utrudnieniach w ruchu pociągów; informacje są przekazywane do zarejestrowanych w systemie podróżnych.

Rzeczniczka prasowa PKP Intercity SA Małgorzata Sitkowska poinformowała PAP, że niektóre pociągi będą szybciej jechać z Warszawy do Gdańska - podróż najszybszym (InterCity „Kaszub”) zajmie 5 godz. 12 min. Pociągi na tej trasie pojadą objazdem - nie przez Działdowo i Iławę, ale przez Kutno i Bydgoszcz. Trasa przez Kutno i Bydgoszcz jest dłuższa niż przez Działdowo i Iławę, ale przejazd nią jest szybszy, bo na trasie przez Działdowo wciąż trwa remont. Przejazd innymi trasami będzie trwał, tak jak dotychczas, od 7,5 do 10 godzin.

Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity SA poinformowała, że w porównaniu z obecnym rozkładem jazdy skróci się też przejazd większości pociągów na trasie Gdynia-Poznań o 30 do 60 minut.

Sitkowska zapowiedziała, że z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, poszerzy się oferta last minute, np. pasażerowie z Bydgoszczy, którzy wybiorą w drodze do Trójmiasta połączenie „Neptun”, za bilet w klasie 2 wraz z miejscówką będą mogli zapłacić 33 zł.

Po ponad dwuletniej przerwie PKP Intercity powróci również do tradycji nadawania nazw wszystkim pociągom uruchamianym w barwach Twoich Linii Kolejowych (TLK). Od niedzieli z Krakowa do Trójmiasta pasażerowie dojadą TLK „Stoczniowcem” lub „Wojażerem”.

Informacje dotyczące rozkładu jazdy dostępne są na stronie internetowej przewoźnika www.intercity.pl oraz na dworcach.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!