Kwidzyn. Zawodnicy KKL „Rodło” wywalczyli 8 medali na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegach przełajowych

OPRAC.:
Mirosław Wiśniewski
Reprezentantom KKL "Rodło" udało się wywalczyć 8 medali, w tym trzy złote
Reprezentantom KKL "Rodło" udało się wywalczyć 8 medali, w tym trzy złote Fot. materiały nadesłane
Zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” zdobyli 8 medali na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegach przełajowych. Złoto wywalczyli: Roksana Brzezińska-Bajerowska, Wiktoria Krysiak oraz Jakub Wojtaś.

Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w biegach przełajowych to najważniejsze zawody rozgrywane w tej kategorii wiekowej. W młodzikach nie rozgrywa się bowiem mistrzostw Polski, stąd rywalizacja w tej grupie wiekowej kończy się na etapie makroregionu. Zmagania międzywojewódzkie (województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego) zorganizowano tym razem w Zielonce koło Bydgoszczy. Oczywiście uczestniczyli w nim także zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło”, których do startu przygotowali trenerzy: Wojciech Margulewicz, Marcin Kłosiński oraz Dorota Wodzińska.

Najliczniejsza reprezentacja wystartowała w biegu dziewcząt na 1500 m. Wśród najlepszych zawodniczek w Polsce, które zdobywały medale na stadionie w ostatnich mistrzostwach Polski w Lublinie, wystartowały bowiem trzy zawodniczki KKL „Rodło”: Zuzanna Zielińska, Antonina Kil oraz Małgorzata Szostek. Faworytką biegu była Oksana Pestka ze Słupska, która jest aktualną wicemistrzynią Polski.

-Bieg od początku toczył się w szybkim tempie. Od startu utworzyła się też czołowa grupa zawodniczek, w której biegły również Zuzanna Zielińska i Antonina Kil. Około 300 m przed metą Zuzanna oraz faworytka biegu Roksana Pestka odskoczyły się jednak od pozostałej grupy i stoczyły fascynujący pojedynek na ostatnich metrach biegu. Ostatecznie wygrała zawodniczka ze Słupska, a jako druga linię mety przekroczyła Zuzanna Zielińska. Co więcej III miejsce na tym dystansie zajęła Antonina Kil, a zdobyty brązowy medal jest najlepszym miejscem w karierze tej zawodniczki. W tym samym biegu Małgorzata Szostek zajęła natomiast XI miejsce. – informują działacze KKL „Rodło”.

To jednak nie koniec sukcesów kwidzyńskich lekkoatletów. W kategorii dziewcząt rocz. 2012/13 złoty medal wywalczyła bowiem Roksana Brzezińska-Bajerowska. Srebro wywalczyła z kolei Pola Kamińska, która zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt rocznika 2010/11. Warto tutaj również dodać, że kwidzynianka przegrała złoto po pasjonującym finiszu ulegając nieznacznie rywalce z Bydgoszczy. Poza podium znalazły się z kolei Amelia Stefaniak i Anastazja Wodzińska. Obie zajęły odpowiednio IV i VI miejsce w kat. dziewcząt rocznika 2009.
Kwidzynianie świetnie wystartowali natomiast w biegach rozgrywanych w kategorii Open. W rywalizacji kobiet na 3 km zwyciężyła bowiem Wiktoria Krysiak, a III miejsce zajęła Natalia Proć. W biegu mężczyzn na 3 km wygrał z kolei Jakub Wojtaś, a na III pozycji zawody ukończył Tymoteusz Kil.