Podczas Pucharu Polski w Cetniewie UKS Manta Kościerzyna została najlepszym klubem w kraju!

Edyta Łosińska-Okoniewska
Po raz drugi z rzędu Manta została najlepszym klubem w Polsce, zdobywając 25 336 pkt, co pozwoliło w klasyfikacji rocznej uplasować się na 3 miejscu. UKS Manta Kościerzyna
W Cetniewie odbył się Finał Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach. UKS Manta Kościerzyna po raz kolejny wróciła z zawodów z workiem medali i tytułem najlepszego klubu w Polsce.

UKS Manta Kościerzyna znów odnotowała sukces

W Cetniewie odbył się Finał Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach, który jednocześnie był Zimowymi Mistrzostwami Polski. Podczas tak ważnego wydarzenia sportowego nie mogło zabraknąć zawodników UKS Manta Kościerzyna, którzy nie zwalniają tempa i odnoszą kolejne sukcesy. Po raz drugi z rzędu Manta została najlepszym klubem w Polsce, zdobywając 25 336 pkt, co pozwoliło w klasyfikacji rocznej uplasować się na 3 miejscu.

- Przegraliśmy 2 miejsce z powodu nieuczestniczenia w IV rundzie w Olecku, a stało się tak z powodów finansowych - mówi Beata Zembrzycka, prezes UKS Manta. - Klub nie ma żadnego sponsora, co niestety pokazuje, że bez środków zewnętrznych nie stać nas na wyjazdy i udział we wszystkich rozgrywanych zawodach.

Po wynikach, które kościerska Manta odnotowuje podczas każdych zawodów, w których bierze udział widać, że ten klub ma ogromny potencjał. 30 zawodników trenera Adama Gniby zdobyło łącznie 42 medale, co w statystyce medalowej klubowi dało III miejsca po Delfinku z Chodzieży i KS Nautilus z Jastrzębia Zdroju.

W klasyfikacji medalowej Manta zdobyła:

• 17 złotych
  • 11 srebrnych
  • 14 brązowych krążków

Szymon Kropidłowski ustanowił aż cztery rekordy Polski na 50, 100, 200 i 400 m BF ( bifins). Co więcej, po raz kolejny poprawił swój rekord sprzed 2 tygodni na 100 BF, co jest najlepszym wynikiem na świecie.

• Kacper Kaszubowski.

- Podsumowując za 2023 rok Szymon Kropidłowski został najlepszym zawodnikiem w Polsce, Fryderyk Bystron jest drugi w swojej kategorii wiekowej 12-13 lat, na czwartym miejscu uplasowały się Julia Greń, Olga Guzińska i Karol Rozgoński - dodaje Beata Zembrzycka. - Gratulujemy zawodnikom, a przede wszystkim trenerowi Adamowi Gnibie, któremu dziękujemy za serce, za czas, za cierpliwość, za motywację i za wiele cennych uwag.