Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rowerem po Małym Trójmieście Kaszubskim i okolicach [ZDJĘCIA]

Alicja Choinka
Alicja Choinka
Rowerzyści poruszający się po terenie Wejherowa, Rumii i Redy mogą korzystać ze stale rozwijanej infrastruktury rowerowej.

Gmina Wejherowo, po zakończeniu realizacji prac związanych z infrastrukturą podziemną podejmuje działania związane z utwardzaniem dróg gminnych. Drogi te dzielą się na drogi będące szkieletem komunikacyjnym gminy, a także drogi osiedlowe, nierzadko znajdujące się w strefie ruchu z ograniczeniem prędkości do 30 km/h, w których gmina nie buduje ścieżek rowerowych.

-

Podczas realizacji głównych dróg gminnych i obiektów komunikacji publicznej, w miarę możliwości terenowych wykonywana jest infrastruktura rowerowa. Wymienić tutaj można np. ul. Południową w Gościcinie - połączenie drogowe między Wejherowem i Gościcinem, ulicę Parkową i Wierzbową w Kąpinie - główny dojazd do Kąpina, węzeł integracyjny w Gościcinie wraz z drogami dojazdowymi

- informuje Maciej Milewski, zastępca wójta gminy Wejherowo.

W Rumi w tym roku do użytku oddany został ciąg pieszo – rowerowy oraz ścieżka rowerowa na ulicy Gdańskiej. Odcinek ten, znajdujący się między ulicą Katowicką, a Pomorską ma około 370 metrów długości.

-

Dodatkowo dla najmłodszych miłośników dwóch kółek przygotowane zostało miasteczko rowerowe przy ul. Topolowej, gdzie mogą doskonalić swoje umiejętności

- dodaje Anna Borys, kierownik referatu promocji i komunikacji społecznej Urzędu Miasta Rumia.

Jak informuje Marek Kopicki, zastępca kierownika referatu inwestycji i inżynierii miejskiej Urzędu Miasta Reda, w latach 2016 - 2018 budowana była trasa rowerowa przy ulicy Obwodowej. Jej łączna długość wynosi 1812 metrów.

Inwestycja została podzielona na trzy etapy: w ramach pierwszego, w roku 2016 do użytku zostało oddane 725 metrów ścieżki, w 2017 roku wybudowane zostało kolejne 870 metrów. Na zakończenie inwestycji , w roku 2018 na użytek rowerzystów przekazane zostało 217 metrów ścieżki.

Mieszkańcy Redy i okolic ocenili jakość infrastruktury rowerowej podczas wspólnego przejazdu rowerowego 23 lipca. Stanowił on etap praktyczny audytu polityki rowerowej. Wzięli w nim udział eksperci do spraw polityki rowerowej.

Trasa przejazdu obejmowała tak zwane ,,generatory ruchu”, czyli szkoły, centra handlowe, budynek dworca i inne miejsca użyteczności publicznej, takie jak Miejski Dom Kultury czy Aquapark.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto