KK
Andrias Edmundsson w kadrze Wysp Owczych na mecze z Polską i Czechami. To kolejne powołanie do reprezentacji dla zawodnika Chojniczanki Chojniczanka Chojnice
Związek Piłkarski Wysp Owczych rozesłał powołania do szerokiej kadry reprezentacji Wysp Owczych na mecze eliminacyjne Mistrzostw Europy 2024 z Polską i Czechami. Jak informuje Chojniczanka, jednym z powołanych zawodników przez selekcjonera Hakana Ericsona jest obrońca klubu z Chojnic, Andrias Edmundsson.

Zawodnik Chojniczanki znalazł się w szerokiej kadrze powołanych piłkarzy na eliminacyjne mecze do mistrzostw Europy 2024, które rozegrane zostaną w Niemczech. Spośród zawodników powołanych do szerokiej kadry, selekcjoner wybierze ostateczną grupę, która wyjedzie na październikowe zgrupowanie.

Jak informuje Chojniczanka Chojnice, ostateczną kadrę Wysp Owczych na eliminacyjny dwumecz poznamy w przyszłym tygodniu. Rewanżowy mecz z Polską zaplanowano na 12 października w Thorshavn, a mecz z Czechami rozegrany zostanie 15 października w Pilźnie.

Andrias Edmundsson przebywał na ostatnim zgrupowaniu Farerów, ale w meczach z Polską i Mołdawią nie pojawił się na boisku.

Gra w reprezentacji to nie jest żadna nowość dla Andriasa Edmundssona. Młody obrońca przeszedł przez wszystkie szczeble drużyn młodzieżowych Wysp Owczych, łącznie rozgrywając od kadry U17 do zespołu U21 23 mecze. Andrias Edmundsson zagrał również w pierwszej drużynie Wysp Owczych. Debiut w reprezentacyjnej koszulce przypadł w dniu 19 listopada 2022 roku. W rywalizacji z Kosowem defensor Chojniczanki zagrał 22 minuty. Ostatni raz w kadrze piłkarz z Chojnic zagrał 27 marca 2023 roku. Również w meczu towarzyskim, ale przegranym 0:1 z Macedonią Północną, były obrońca m.in. B68 Toftir, Aguilas FC cz angielskiego Sunderlandu, zagrał 90 minut.

W ostatnim czasie obrońca chojnickiego klubu poprawił za to swój bilans w Chojniczance. Po pauzie za kartki i przerwie reprezentacyjnej, Andrias Edmundsson wrócił do wyjściowej jedenastki chluby Grodu Tura. Na swoim koncie 5 meczów w żółto-biało-czerwonych barwach, a swoją dobrą postawą przyczynił się do m.in. zwycięstwa nad Radunią Stężyca w drugoligowych derbach Pomorza.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!