Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot 84:78

(stan)
Przemek Świderski
Trefl Sopot okazał się bardzo wymagającym rywalem dla Asseco Prokomu Gdynia w ekstraklasie koszykarzy. Ostateczni jednak mistrzowie Polski wygrali 84:78, a bohaterami w drużynie gospodarzy byli David Logan i Qyntel Woods.

Pierwsza kwarta świetnie zaczęła się dla zespołu z Sopotu, który po rzutach za trzy punkty Cliffa Hawkinsa i Iwo Kitzingera prowadził 6:2. Dopiero w 5. minucie po akcja Logana i Woodsa to gospodarzy uzyskali przewagę (12:10). Sopocianie grali nieskutecznie, a to wykorzystał doświadczony zespół Prokomu, który wygrywał już 20:12. Po pierwszej kwarcie gdynianie mieli pięć punktów przewagi.
Druga kwarta to znacznie lepsza gra zawodników z Sopotu, a przede wszystkim bardziej skuteczna. W tej części gry Trefl zdobył aż 30 punktów. Świetnie grał Kitzinger i pierwszą połowę, zupełnie nieoczekiwanie, wygrał Trefl 50:47.
O losach spotkania zadecydowała trzecia kwarta, którą świetnie rozegrali gdynianie. Zawodnicy Prokomu bronili tak dobrze, że rywale potrafili zdobyć zaledwie dziesięć punktów. Gospodarze przed ostatnią częścią spotkania mieli już dwanaście punktów przewagi.
W czwartej kwarcie Trefl walczył ambitnie o odwrócenie losów spotkania i w pewnym momencie przegrywał już tylko 71:76. W tym momencie w s0pockim zespole znowu zawiodła skuteczność, co wykorzystali mistrzowie Polski. Swoje rzuty trafiali Logan oraz Woods i na 1,5 minuty przed końcem meczu Prokom prowadził już 84:73. Losy meczu były rozstrzygnięte, a w końcówce goście tylko zmniejszyli rozmiary porażki.
- Walczyliśmy cały mecz, ale szczególnie dobrze zagraliśmy w drugiej i czwartej kwarcie. O naszej porażce zadecydowała jednak wyraźnie słabsza trzecia karta - przyznał Karlis Muiznieks, trener Trefla.
- Trefl to dobra drużyna i będzie grała coraz lepiej. Są teraz w Trójmieście dwa silne zespoły koszykarskie i oby Prokom z Treflem zagrali w finale mistrzostw Polski - powiedział Tomas Pacesas, szkoleniowiec Prokomu.

Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot 84:78 (25:20, 22:30, 25:10, 12:18)
Asseco Prokom: Woods 32, Logan 24, Burrell 9, Sow 6, Ewing 6, Brazelton 5, Łapeta 2, Kostrzewski 0, Jagla 0, Szczotka 0, Seweryn 0, Hrycaniuk 0.
Trefl: Kitzinger 22, Kuzminskas 15, Ratajczak 11, Kadziulis 10, Hawkins 9, Kowalczuk 8, Kinnard 3, Kietliński 0, Malesa 0.