Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Caritas Diecezji Pelplińskiej

Sebastian Dadaczyński
Caritas Diecezji Pelplińskiej jest organizatorem wielu akcji
Caritas Diecezji Pelplińskiej jest organizatorem wielu akcji Archiwum
Działa już od 20 lat i prowadzi wiele interesujących i potrzebnych akcji. Mowa o Caritasie Diecezji Pelplińskiej. To kościelna organizacja charytatywna wspomagająca m.in. dzieci.

Od 1995 roku Caritas Diecezji Pelplińskiej uczestniczy w ogólnopolskim przedsięwzięciu pod nazwą Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które przebiega w okresie adwentu i świąt Bożego Narodzenia.

Specjalna świeca z aplikacją zawierającą logo Caritasu rozprowadzana jest we wszystkich parafiach diecezji pelplińskiej. Zebrane podczas tej akcji fundusze wykorzystywane są na pomoc dzieciom, głównie świąteczną i wakacyjną. To właśnie organizacja kolonii od wielu lat należy do większych zadań realizowanych przez pelplińskie stowarzyszenie.

- Środki materialne zebrane z rozprowadzania wigilijnych świec umożliwiły przygotowanie i odpowiednie wyposażenie ośrodków kolonijnych oraz prowadzenie kolonii letnich w większym zakresie niż dotychczas - mówi ks. Gerard Jakubiak, dyrektor Caritasu Diecezji Pelplińskiej.

Namioty, łóżka, materace wojskowe, koce, śpiwory oraz inne wyposażenie - naczynia, meble czy pościel - to tylko niektóre rzeczy, które udało się zakupić organizatorom letniego wypoczynku. Liczba dzieci wyjeżdżających na kolonie systematycznie wzrastała - od 2 do 3 tys. rocznie.

Caritas wspiera także indywidualnie. Wśród głównych odbiorców tej formy pomocy są rodziny wielodzietne, osoby starsze i bezrobotne. Najczęściej otrzymują zapomogi pieniężne, dary rzeczowe. Caritas dofinansowuje także turnusy rehabilitacyjne i sprzęt.
Caritas nie zapomina o okolicznościowych akcjach pomocy w sytuacjach klęsk żywiołowych, katastrof czy wojny.

Caritas Diecezji Pelplińskiej KRS: 0000252333

Akcję "Podziel się 1 procentem" prowadzimy pod patronatem marszałka Pomorza. Partnerzy: Fundacja RC, Urząd Miejski w Gdańsku i Radio Plus (audycje: pn.-pt. o 18.15).

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto