Cartusia 1923 pokonała Pogoń II Szczecin 2:1 w pierwszym meczu sezonu

Maciej Krajewski
od 16 lat
Kartuscy piłkarze nowy sezon w III lidze rozpoczęli trzema punktami. W sobotnie popołudnie Cartusia 1923 Kartuzy pokonała na własnym boisku rezerwy Pogoni Szczecin. Było dużo walki i... dużo kartek - goście kończyli spotkanie, grając w dziewięciu.

W sobotę 5 sierpnia III-ligowa Cartusia 1923 Kartuzy zainaugurowała kolejny sezon rozgrywek, podejmując drużynę Pogoni II Szczecin. Dla kartuzian był to swoisty test nowej drużyny i nowego sztabu szkoleniowego. Test, który niebiesko-biało-czarni mogą uznać za zdany.

Sobotni mecz w Kartuzach był przy tym bardzo bezpośredni, żeby nie powiedzieć: agresywny, brutalny. Rezerwy Pogoni nie przebierały bowiem w środkach i bez oporów faulowały gospodarzy. Pierwszy z zawodników gości z boiska zszedł w 40. minucie za przerwanie korzystnie zapowiadającej się akcji Cartusii. Sytuacja ta powtórzyła się jeszcze 5 minut przed końcowym gwizdkiem, gdy wyraźnie sfaulowany został piłkarz niebiesko-biało-czarnych.

Podopieczni Sebastiana Letniowskiego z kolei skupili się na skutecznych akcjach, których w meczu nie brakowało (choć i oni żółtych kartek trochę nazbierali). W 35. minucie gola dla gospodarzy zdobył Dawid Szałecki, a niedługo po zmianie stron na 2:0 wynik podwyższył Piotr Gryszkiewicz. Na konkretną odpowiedź szczecinian trzeba było poczekać do 73. minuty. Goście wykorzystali rzut karny - golkipera niebiesko-biało-czarnych pokonał Hubert Turski. Bramka ta nie zmieniła jednak przebiegu spotkania i trzy punkty pozostały w stolicy Kaszub.

Mecz był wielką niewiadomą

Pierwsze spotkanie nowego sezonu było szczególnie ważne dla kartuzian. Zarówno kibice, jak i sam klub nie wiedzieli, czego się spodziewać po obecnej ekipie III-ligowców. W przerwie wakacyjnej Cartusię opuściło 12 zawodników oraz trener i jego asystent.

- O ile w sparingach nowa drużyna prezentowała się dobrze, o tyle trudno było przewidzieć jak zespół zaprezentuje się w meczach o stawkę z drużynami z wyżej ligi. Większość sparingów w okresie przygotowawczym niebiesko-biało-czarno wygrali bowiem dość wysoko, ale były to mecze głównie z drużynami z niższej ligi - komentuje Cartusia 1923 Kartuzy.

Po pierwszym meczu trudno wydać jeszcze werdykt, ale start z trzema punktami na koncie oraz ogólna prezentacja zawodników podczas sobotniego spotkania pozwalają myśleć optymistycznie o ich występach w rozpoczętym sezonie.

Składy drużyn:

Cartusia: Kotłowski Patryk- Tandecki Adam, Andrychowicz Łukasz, Vidal Oscar- Deja Sebastian (kpt), Łysiak Piotr- Poręba Marcin (65’ Przyborowski Kornel), Szałecki Dawid, Gryszkiewicz Piotr, Kopania Jan- Banaczek Kamil (77’ Dobek Oliwier);
Rez.: Ryszewski Mateusz- Rapińczuk Tomasz, Dobek Oliwier, Trela Mateusz, Przyborowski Kornel, Poręba Jakub, Własny Kasper, Matejek Paweł;

Pogoń II Szczecin: Holewiński Axel- Fornalik Dawid, Hyl Gracjan (79’ Freilich Borys), Kaczorek Mateusz, Góral Jędrzej, Wawrzynowicz Stanisław, Przyborek Adrian (46’ Smoliński Kacper), Rostami Yadegar, Frączczak Adam (kpt, 60’ Turski Hubert), Jakubczyk Kamil (60’ Kroczek Dawid), Korczakowski Olaf (70’ Bąk Mateusz);
Rez.: Kowal Maciej- Freilich Borys, Bąk Mateusz, Smoliński Kacper, Turski Hubert, Kroczek Dawid;