MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Chrześcijańska Misja Społeczna

Mateusz Węsierski
Ośrodek w Broczynie pod Miastkiem założono w 1988 roku
Ośrodek w Broczynie pod Miastkiem założono w 1988 roku Archiwum
Chrześcijańska Misja Społeczna "Teen Challenge" działa na wielu polach. Prowadzi ośrodki resocjalizacyjne, hostele, coffe house, punkty konsultacyjne, touring point, szkolenia, kursy, dom readaptacyjno-kryzysowy i pracuje z dziećmi. Jej ośrodki rozsiane są na terenie całego kraju. Zajmują się przede wszystkim terapią osób uzależnionych.

- Naszym zadaniem jest całościowa opieka nad osobami uzależnionymi, od chwili pierwszego kontaktu, aż do ich powrotu do społeczeństwa - mówi Zbigniew Urbaniak, prezes stowarzyszenia.

Takie też były początki misji, które sięgają lat 50., kiedy to pastor Dawid Willkerson rozpoczął pracę wśród gangów młodzieżowych w USA. W miarę rozwoju działalności Willkerson doszedł do wniosku, że najgroźniejszym problemem społecznym, który wśród członków gangów występował powszechnie, jest uzależnienie od środków odurzających, a coraz więcej narkomanów zwracało się po pomoc do misji.

W 1962 roku, w miejscowości Rehresburg w stanie Pensylwania, został otwarty ośrodek resocjalizacyjny. Od chwili powstania misja Teen Challenge znacznie rozwinęła swoją działalność. Jej placówki można obecnie spotkać w większości miast USA oraz w Kanadzie, Australii, Azji i Europie.

Polski oddział - Stowarzyszenie Chrześcijańska Misja Społeczna "Teen Challenge" - powstał w 1988 roku z chwilą zarejestrowania Chrześcijańskiego Ośrodka dla Osób Uzależnionych w Broczynie.
Pacjentom, oprócz powszechnie stosowanych w resocjalizacji narkomanów metod, proponuje się naukę opartą na Biblii.

W tej chwili w regionie działa jeszcze ośrodek w Łękini (powiat człuchowski), a Placówka Wsparcia Dziennego - Chrześcijański Klub Środowiskowy dla Dzieci i Młodzieży w Miastku - jest pierwszą taką instytucją w pow. bytowskim.

Stowarzyszenie Chrześcijańska Misja Społeczna "Teen Challenge"
KRS: 0000152376

Akcję "Podziel się 1 procentem" prowadzimy pod patronatem marszałka woj. pomorskiego. Partnerzy: Fundacja RC, Urząd Miejski w Gdańsku, Radio Plus (audycje: pn.-pt. o godz. 18.15).

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto