Czarni - Polpak 2-0: Brąz dla Czarnych

[email protected]
Świetny mecz Przemysława Frasunkiewicza i wielkie święto w Słuspku. Energa Czarni wygrała z Polpakiem 79:71 i zdobyła brązowy medal. Mecz do końca był zacięty, ale w końcówce gościom zabrakło skuteczności.

Frasunkiewicz doskonale zaczął mecz – zdobył pierwsze 14 punktów dla słupskiego zespołu. Potem odciążyli go koledzy, ale goście nie zamierzali odpuszczać. Gra Polpaku opierała się głównie na solowych zagraniach gwiazd – Ricka Apodaki i Jerome’a Beasley’a. Do pirzerwy gospodarze prowadzili 10 punktami, ale skuteczna gra zespołu Aleksandra Krutikowa pozwoliła na odrobienie tych strat w trzeciej kwarcie. Ostatnie dziesięć minut to już walka o każdy centymetr boiska, ogromne nerwy i lepsza skuteczność gospodarzy, wspieranych przez wypełnioną po brzegi halę Gryfia. Czarni pokonali Polpak 79:71 i zdobyli brązowy medal.