Dwa kolejne medale dla Polski. Mamy srebro i brąz!

ŁŻ
Polskie kajakarki, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk, zdobyły brązowe medale w konkurencji K2 na dystansie 500m. To szósty medal dla polskiej reprezentacji w Rio de Janeiro. Chwilę później srebro w konkurencji K1 na dystansie 200m wywalczyła kajakarka Marta Walczykiewicz.

W wyścigu półfinałowym Polki awansowały do finału z pierwszym czasem. Nic więc dziwnego, że wymieniane były w gronie poważnych kandydatek do medalu. Nasze reprezentantki oczekiwań kibiców nie zawiodły i zdobyły dla Polski szósty medal w tych igrzyskach olimpijskich.

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk od początku mocno ruszyły do przodu. Po 250 metrach zajmowały trzecie miejsce, z niewielką stratą do Węgierek i Niemek. Na samym finiszu Polki jednak nieco osłabły i skupiły się przede wszystkim na tym, by utrzymać trzecie miejsce. Na szczęście, ta sztuka im się powiodła.

Jako pierwsze na mecie zameldowały się Węgierki (Danuta Kozak, Gabriella Szabó), które minimalnie wyprzedziły Niemki (Tina Dietze, Franziska Weber).

W poniedziałkowych wyścigach eliminacyjnych i w półfinale Marta Walczykiewicz udowodniła, że jest mocna. Ponadto, nasza kajakarka wiele razy stawała już na podium w dużych imprezach, więc wiadomo było, że z opanowaniem emocji i stresu nie powinna mieć problemu.

Polka ruszyła bardzo odważnie i już po 100 metrach niemal pewne było to, że medal zdobędzie. Kibice po cichu liczyli na złoto, ale niestety, wielką klasą i siłą popisała się faworytka tego wyścigu, pochodząca z Nowej Zelandii Lisa Carrington, która jako jedyna ukończyła finał z wynikiem poniżej 40 sekund (39,86s). Polka zameldowała się na mecie natomiast tuż za jej plecami.

Brązowy medal na dystansie 200 metrów zdobyła z kolei zawodniczka z Azerbejdżanu, Inna Osypenko-Radomska.

To już siódmy medal dla reprezentacji Polski w Rio de Janeiro. Jak na razie nasi zawodnicy zdobyli dwa złote krążki, dwa srebrne i trzy brązowe. Oby na tym licznik się nie zatrzymał. Przypomnijmy, cztery lata temu w Pekinie Polacy zdobyli 10 medali. Tyle samo przywieźli też z Londynu cztery lata temu.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0