Dziewięć medali zapaśników z ZKS Miastko na międzynarodowych zawodach w Gdańsku

Robert Gębuś
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko podczas Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego Kadetów, Młodzików i Mini o Błękitną Wstęgę Bałtyku im. Lecha Wałęsy. W zawodach w zapasach w stylu klasycznym, zorganizowanym w Gdańsku zdobyli aż 9 medali.

W zawodach udział wzięło 177 zawodników z 17 klubów, w tym silne drużyny z Ukrainy, Niemiec i Norwegii. Swoją obecnością na zawodach zaszczycił Prezydent Polski Lech Wałęsa, który dokonał również uroczystego otwarcia zawodów. Zawodnicy z Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko przywieźli aż 9 medali. Najlepiej spisała się Tola Rudnik, która w mini zapasach złoty w kategorii wagowej do 32 kg.
-Turniej w Gdańsku był mocnym sprawdzianem przede wszystkim dla młodzików przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się w połowie listopada - mówi Kazimierz Wanke, prezes ZKS Miastko.

-Mamy nadzieję, że doświadczenie wywiezione z gdańskich mat zaprocentuje na najbliższych zawodach.
Na pochwałę zasługuje Tola Rudnik, która w pięknym stylu poradziła sobie z chłopcami we wszystkich swoich walkach.

Brązowe medale wywalczyli:
Szymon Kozłowski - 29 kg
Leon Brodziński - 41 kg
Bartosz Rodak - 38 kg
W młodzikach złoty medal wywalczył brat Toli - Leon Rudnik (38 kg)
Srebrne medale wywalczyli:
Antoni Synak - 44 kg
Dawid Zygmuntowicz - 52 kg
Brązowy medal zdobył Antoni Petrończak w wadze do 38 kg.
Miejsca pozostałych zawodników:
Dawid Wiktorczyk (38 kg) - 10 miejsce
Sebastian Tandecki (57 kg) - 12 miejsce
W grupie wiekowej kadetów brązowy medal wywalczył Aleks Ruszczyk w wadze do 80 kg.
W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko uplasował się na wysokim 5 miejscu. Zwyciężyła Granica Gdańsk przed Cartusią Kartuzy i drużyną z Ukrainy.