IV liga. Drutex-Bytovia - Gryf 95 Słupsk 3:1

ll

To spotkanie budziło spore emocje. Do Bytowa przyjechał Gryf 95 Słupsk, drużyna, z którą od lat Bytovia toczy zacięte boje. Obawiano się również kibiców, którzy nie zawsze zachowują się kulturalnie. Była wzmożona ochrona i specjalny sektor dla gości. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo.
Do Bytowa przyjechała około 100-osobowa grupa fanów Gryfa. Przez cały mecz zachowywali się oni kulturalnie, dopingując swoich zawodników. Byli nawet lepiej zorganizowani od gospodarzy. Kibiców Bytovii było ponad tysiąc.
Początek spotkania, to sprawdzanie sił przeciwnika. W 13 minucie Artur Kobiella dośrodkował na 16 metr przed polem karnym, a Paweł Spryszyński z umieścił piłkę w górnym rogu bramki.
Niewielka przewaga gospodarzy mogła zakończyć się jeszcze jedną bramką. Szczęście miał jednak bramkarz Gryfa.
W miarę upływu czasu śmielej zaatakowali goście. Tuż przed przerwą, po rzucie rożnym piłkę do bramki Bytovii głową skierował Karol Izmajłowicz.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Bytovia atakowała, a goście grali z kontry.
Decydująca była 65 minuta. Trener Waldemar Walkusz dokonał zmiany 3 zawodników. Na murawie pojawili się Maciejewski, Mach i Mądzelewski. Ten ostatni wykorzystał podanie z autu i głową za pola karnego trafił do bramki Gryfa. Aby doprowadzić do remisu piłkarze ze Słupska musieli się odsłonić. Wykorzystali to piłkarze Bytovii. Dwójkowa akcja, w której Ryszard Mądzelewski podał do nie pilnowanego Piotra Łapigrowskiego i Dariusz Piechota musiał po raz trzeci wyjmować piłkę z siatki.
Mimo doliczonego czasu wynik nie zmienił się. W derbach lepsza okazała się Bytovia.

Drutex-Bytovia Bytów - Gryf 95 Słupsk 3:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Spryszyński (13), 1:1 Izmajłowicz (43), 2:1 Mądzelewski (75), 3:1 Łapigrowski (87)
Drutex-Bytovia: Misiura, Oblizajek (63 Mach), Cierson, Mielewczyk, Kobiella (85 Szymlek), Pietrzyk, Bryndal (65 Mądzelewski), Kłos, Łapigrowski, Spryszyński (65 Maciejewski)
Gryf 95: Piechota, Izmajłowicz, Solczak (80 W. Kublik), Pawłowski (46 Żyliński), K. Kublik, Barniak (61 Janusz), Burak, Pluta, Pietras, Bielecki, Miastkowski
Żółte kartki: Burak, K. Kublik (obaj Gryf 95)