Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak mieszkają Polacy? Gdzie są największe mieszkania? Gdzie nie ma bieżącej wody, gdzie nie ma ubikacji i kanalizacji mimo XXI wieku?

OPRAC.:
Jacek Klein
Jacek Klein
Polskie mieszkania i domy są jednymi z najbardziej przeludnionych. Są także jednymi z najmniejszych wśród krajów rozwiniętych. W niektórych województwach sporo z nich nie ma nawet ustępu czy wody z kranu.

Mieszkania w Polsce bez ubikacji - raport analityków PKO BP

W ostatnich pięciu latach w Polsce wybudowano około 1,5 mln mieszkań. Wzrosła także ich przeciętna wielkość. To poprawiło obraz zasobów mieszkaniowych, ale do doskonałości jeszcze dużo brakuje.

Wiele mieszkań i odmów ma ponad 100 lat. W niektórych regionach Polski wschodniej czy północnej m.in. na Pomorzu mieszkańcy nie mają ubikacji, czy bieżącej wody. W dużych miastach z kolei nie ma z tym problemu, zdecydowana większość lokali spełnia standardy cywilizacyjne.

W całym kraju brakuje jedno mieszkań. Poziom ich zaludnienia, a właściwie przeludnienia jest drugim najwyższym wśród prawie 40 rozwiniętych krajów na świecie, które zostały uwzględnione w raporcie analityków PKO BP - Puls nieruchomości: Polskie „Szklane domy”?.

Jak mieszkamy, w których województwach i powiatach jest najwięcej metrów na osobę, gdzie nie ma wodociągów czy kanalizacji?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto