Lekkoatletyczne czwartki. Brąz dla Tuchomia

cino
Agnieszka Skweres z Tuchomia zdobyła brązowy medal ogólnopolskiego finału czwartków lekkoatletycznych w Warszawie. I był to jedyny medal lekkoatletów z powiatu bytowskiego.

Agnieszka Skweres z Tuchomia zdobyła brązowy medal ogólnopolskiego finału czwartków lekkoatletycznych w Warszawie. I był to jedyny medal lekkoatletów z powiatu bytowskiego. Agnieszka zdobyła brąz w rzucie piłeczką palantową. Rzuciła 56,5 metra. Dobrze spisali się też: Katarzyna Łasińska w biegu na 300 metrów i Mariusz Minkiewicz w rzucie piłeczkę palantową. Zajęli w swoich konkurencjach piąte miejsca. Szósty był Radosław Hinc w skoku wzwyż, a w pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze: Marcin Wabik w skoku w dal - 8 i Paweł Augustynowicz w rzucie piłeczką palantową - 10.
- Poziom tegorocznych zawodów był bardzo wysoki - zauważa Marek Radke, opiekun bytowskiej ekipy. - Świadczyć o tym może choćby skok chłopca z szóstej klasie na odległość ponad 6 metrów.
Rewelacyjnie w finale grupa z Przechlewa, która rywalizowała w zawodach w Bytowie. Na 600 metrów wygrała Ewelina Perlik i wystartuje w finale europejskim czwartków.