Liga okręgowa. Kaszubia wygrywa, Start remisuje

ll

Nadal trudno przewidzieć jak zagra Kaszubia Studzienice. Kiedy zwycięstwo wydaje się łatwe, to zespół nie wygrywa. Kiedy teoretycznie jest trudniej, Kaszubia odnosi zwycięstwo. W ostatniej kolejce zespół pokonał na wyjeździe ZS Damnicę 2:1.
Nadal nie wiedzie się natomiast Startowi Miastko. W ostatnim spotkaniu zaledwie zremisował na własnym boisku z Błękitnymi Główczyce 3:3.
ZS Damnica - Kaszubia Studzienice 1:2
Dzień wcześniej sześciu piłkarzy Kaszubii bawiło się na weselu u Sylwestra Liszewskiego. Kibice obawiali się, czy będą w pełni dyspozycji. Niepotrzebnie.
Już w 2 minucie Piotr Mudyń wrzucił piłkę na pole karne. Damian Kulas oddał strzał głową, ale bramkarz obronił. Był jednak bezradny przy dobitce.
Po tym golu gra się nieco wyrównała. Gospodarze mieli kilka sytuacji do zdobycia bramki. Jedną z nich wykorzystał Maciej Prokop, przerzucając piłkę nad bramkarzem.
Po zmianie stron ponownie do głosu doszła Kaszubia. Ich akcje były bardziej klarowne. W 67 minucie ponownie piłkę otrzymał Damian Kulas. Minął trzech piłkarzy oraz bramkarza i strzałem w krótki róg zdobył drugą bramkę dla Kaszubii.
- Takie wesela powinny być co tydzień - żartuje Mirosław Wojach, trener Kaszubii. - Wówczas wygramy wszystkie spotkania. A tak poważnie, to przeciwnik był tego dnia słaby. Nie mieliśmy problemu, aby z nim wygrać.
W następnym spotkaniu Kaszubia będzie podejmowała Piasta Człuchów. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Mecz w niedzielę rozpocznie się o godzinie 14.
W spotkaniu w Damnicy zagrali: Wróblewski, Duda, Augustynowicz, Żabiński (89 Kroll), Domaszk, Kiełpiński, Mudyń, Dułak (5 D. Chyrkowski), Sz. Chyrkowski, Kulas, Leik.
Start Miastko - Błękitni Główczyce 3:3
Jeżeli traci się punkty z taką drużyną jak Błękitni, to trudno marzyć o wyższej pozycji niż obecna. Start zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.
Błękitni w tym sezonie grają słabo. Zdobyli tylko jeden punkt na wyjeździe. Start musiał to spotkanie zdecydowanie wygrać. Gospodarze stracili gola już w 8 minucie. Cyman niemal z zerowego kąta trafił pomiędzy nogami bramkarza.
Gospodarze wyrównali po strzale Grzegorza Gierszewskiego.
Po przerwie prowadzenie miastkowianom dał Adrian Kundro. Wydawać się mogło, że po tym golu gospodarze nie zejdą z połowy przeciwnika. Było jednak inaczej. Krzysztof Burzyński dwukrotnie trafił do bramki Startu i gospodarze stanęli przed widmem porażki. Jeden punkt uratował Grzegorz Gierszewski, wykorzystując zamieszanie na polu karnym.
- Jeżeli nie wykorzystuje się kilku stuprocentowych sytuacji, to jak można wygrać mecz - pyta Tadeusz Agiejczyk, działacz Startu. - Powinniśmy spokojnie ten mecz wygrać, a mało brakowało abyśmy przegrali.
W niedzielę Start Miastko zagra na wyjeździe ze Startem Łeba.
W drużynie Startu grali: Korniak, Kwiatkowski, Budzyński, Jurgelewicz, Agiejczyk, Bąk, Kundro, Mostowski, Śliżewski (35 Stajszczak), Gierszewski, Żukowski (87 Stenka).

A klasa
VII kolejka: ? grupa I: Garbarnia- Słupia 0: 3, Echo- Smoki 1: 1, Skotawia- Granit 2: 3, Inter- Barton 3: 4, Diament- Szansa 1: 2, Dąb- Stal 3: 1.

12. Inter Świerzenko 7 4 10: 15
8 kolejka 16 października: Słupia- Stal, Szansa- Dąb, Barton- Diament, Granit- Inter, Smoki- Skotawia, Garbarnia- Echo.

? grupa III: Iskra- Stegna 2: 1, Urania- Orkan 1: 2, Myśliwiec- Juve 6: 3, Sokół- Magic 4: 1, Drzewiarz- Granit 1: 0, GKS- GTS 2: 1.

12. Magic Niezabyszewo 7 2 9: 20
8 kolejka, 16 października: Stegna- GTS, Granit- GKS, Magic- Drzewiarz, Juve- Sokół, Orkan- Myśliwiec, Iskra- Urania.
B klasa

? grupa II: WKS- Zawisza 3: 0, Dolina- Zorza 5: 2, Lipniczanka- Victoria 2: 1, Arkonia- Zefir 4: 0. Mecz III kolejki Dolina- Zefir 3: 2 zweryfikowany (0: 3 walkower).

1. Arkonia Pomysk Wielki 5 12 14: 5
2. Zefir Polnica 5 12 12: 5
3. Zawisza Borzytuchom 5 9 12: 10
4. Victoria Dąbrówka Bytowska 5 7 11: 7
5. WKS Nożyno 5 7 7: 6
6. Dolina Gałąźnia Wielka 5 4 6: 10
7. Lipniczanka Lipnica 5 4 7: 18
8. Zorza Słosinko 5 3 6: 14
6 kolejka, 16 października: Zawisza- Zefir, Viktoria- Arkonia, Zorza- Lipniczanka, WKS- Dolina.