Miastko. 15 medali zapaśników w Gdańsku

mateo
Siedem klubów zapaśniczych z województwa pomorskiego rywalizowało w gdańskim Nowym Porcie podczas Mistrzostw Wybrzeża Młodzików i Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. W sumie wystartowało 114 zawodników.

- Nam udało się wywalczyć aż 8 medali w grupie wiekowej młodzików (do lat 14) i 7 medali w grupie wiekowej juniorów (do lat 19) - mówi Kazimierz Wanke, trener Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko.
W młodzikach najlepiej spisali się: Przemysław Dykier (29 kg), Szymon Bucław (35 kg), Grzegorz Wanke (38 kg), Arkadiusz Kułynycz (42 kg) i Dariusz Szymański (59 kg). Wywalczyli oni złote medale. Srebrne krążki przywieźli: Damian Piepiórka (29 kg) i Kamil Bargiel (38 kg), a brązowy Sebastian Zwolski (38 kg).
W klasyfikacji juniorów były tylko dwa złote krążki. Na pierwszym stopniu podium stanęli: Mateusz Wanke (58 kg) i Damian Prucnal (69 kg). Srebrne medale wywalczyli z kolei: Jarosław Pieszkur (54 kg), Wojciech Wanke (63 kg) i Marcin Zawadzki (96 kg). Na trzecich miejscach uplasowali się Mariusz Pieszkur (54 kg) i Piotr Żurawik (63 kg).
- Cieszy mnie klasyfikacja drużynowa. Tym bardziej, że biorąc pod uwagę dwie grupy wiekowe byliśmy na pierwszym miejscu - mówi trener.