Miastko. Debiuty na osiem medali

[email protected]
Do Kwidzyna Pierwszy Krok Zapaśniczy Młodzików pojechali zawodnicy dwóch miasteckich klubów. Przywieźli 8 medali, a w klasyfikacji drużynowej lepiej wypadli tylko gospodarze, czyli KS Kwidzyn oraz Cartusia Kartuzy.

W zawodach startowało 79 zawodników z 8 klubów województwa pomorskiego.
- To były zawody dla młodzików, którzy w swojej dotychczasowej karierze sportowej nie startowali częściej niż dwa razy. Mogę powiedzieć w imieniu swoim i trenera Pawła Biernackiego, że jesteśmy z nich bardzo zadowoleni - mówi Kazimierz Wanke, trener Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko.
Z jego zawodników w Kwidzynie wygrywali: Paweł Burglin (32 kg) i Sebastian Zwolski (38 kg). Drugie miejsca zajęli: Tomasz Domasławski (29 kg), który w walce finałowej przegrał na punkty z Patrykiem Brzostowskim (MDK Athletic Miastko) i Szymon Bucław (35 kg). Tuż za podium znaleźli się: Krzysztof Kalinowski (35 kg) i Kamil Bargiel (38 kg), a piąte miejsce zajął Damian Przepiórka (29 kg).
Dwa złote medale zdobyli też zawodnicy MDK/ULKS Athletic. Poza wspomnianym już Patrykiem Brzostowskim (29 kg) wygrał też Łukasz Grunt (53 kg). Szymon Zielonka (32 kg) i Łukasz Wiczk (47 kg) zajęli trzecie miejsca, piąty był Karol Mnich (35 kg), a dziesiąty Łukasz Kropidłowski (38 kg).
- Wszyscy walczyli bardzo ambitnie. Niektórzy przeżywali mocno swoje porażki. Czasem bywało tak, że w walce o swój pierwszy w życiu medal zabrakło trochę szczęścia - zdradza Kazimierz Wanke.