Miastko, Studzienice. Start wygrał, a Kaszubia wróciła na tarczy

Leszek Literski
Rozegrana została ostatnia kolejka rundy jesiennej Słupskiej Klasy Okręgowej. Nie udał się ostatni wyjazd drużynie Kaszubii Studzienice do Czarnych Czarne. Ulegli gospodarzom 1:3.

Rozegrana została ostatnia kolejka rundy jesiennej Słupskiej Klasy Okręgowej. Nie udał się ostatni wyjazd drużynie Kaszubii Studzienice do Czarnych Czarne. Ulegli gospodarzom 1:3. Pomyślnie rozgrywki zakończyli za to piłkarze Startu Miastko. Na własnym boisku wygrali z Unią Korzybie 4:2.
Czarni - Kaszubia 3:1
Historia po raz drugi nie powtórzyła się. Tym razem piłkarzom, którzy byli na weselu u Romana Dudy i jeszcze odczuwali skutki nocnej zabawy, nie udało się rozegrać dobrego spotkania. Większość bawiła się do rana. Nic więc dziwnego, że było to bardzo widoczne na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie.
Drużyna Czarnych wyraźnie dominowała. Pierwsza bramka padła w 15 minucie, po błędzie obrony, która nie dopilnowała Roberta Haziaka. Napastnik Czarnych nie miał problemów w zdobyciem bramki, będąc sam na sam z bramkarzem.
Druga bramka padła w podobnej sytuacji. Tym razem wyczyn swojego kolegi skopiował Grzegorz Kraska. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze wykonywali rzut rożny. Do piłki najwyżej wyskoczył ponownie Grzegorz Kraska i gospodarze prowadzili już 3:0. Na otarcie łez piłkarzom Kaszubii udało się strzelić bramkę w ostatniej minucie pierwszej połowy. Strzelał Damian Kulas, ale bramkarz wybił piłkę przed siebie. Dobitka Krzysztofa Kiełpińskiego pod poprzeczkę była już precyzyjna.
Po przerwie gospodarze wyraźnie spuścili z tonu. Nie grali już z takim animuszem. Piłkarze Kaszubii ?odżyli?. Ich lepsza gra nie przynosiła jednak efektu. Przy kilku sytuacjach zabrakło wykończenia.
W tym spotkaniu w drużynie Kaszubii zagrali: Wróblewski, D. Petryszyn, Augustynowicz, Szultk ( 69 Żabiński), Kroll (38 Chyrkowski), K. Petryszyn, Kobiella, Dułak, Kiełpiński, Kulas, Leik.
W niedzielę 13 listopada zespół Kaszubii zagra wyjazdowe spotkanie z MKS Debrzno. Będzie to przełożona kolejka z rundy wiosennej.
- Chcemy to spotkanie wygrać, aby dobrym akcentem zakończyć ten sezon - twierdzi Mirosław Wojach, trener Kaszubii. - Mielibyśmy wówczas dobrą pozycję w rundzie wiosennej.
W pierwszym spotkaniu obu drużyn padł remis 1:1.
Start M. - Unia 4:2
Start Miastko nie wygrał spotkania od 24 sierpnia, czyli od 11 kolejek. Około 150 kibiców, którzy jeszcze wierzyli w zespół i przyszli na stadion, liczyli na dobry mecz w ostatniej kolejce rundy jesiennej. Unia Korzybie to zespół, który także w tym sezonie niczym nie imponował.
Początek spotkania to gra w środkowej części boiska. Oba zespoły badały na co stać przeciwnika. Pierwsza bramka padła w 12 minucie. W polu karnym faulowany był Jokel. Sędzia podyktował rzut karny. Celnie strzelił Wiśniewski. Kolejnego gola miastczanie strzelili 4 minuty przed zakończeniem pierwszej połowy. Na pole karne przedarł się ponownie Jokel, dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, a Rutecki piętą trafił do bramki.
Pierwsze 15 minut drugiej połowy należało do gości. Wykorzystali oni nieuwagę gospodarzy i w 60 minucie Makiełła głową zdobył kontaktową bramkę.
W 73 minucie gospodarze przeprowadzili kolejną udaną akcję. Bramkę zdobył tym razem Magalski. W 77 minucie w polu karnym faulowany był Jokel. Sędzia ukarał go w dodatku czerwoną kartką, a Jastak, który go faulował obejrzał jedynie żółty kartonik.
7 minut przed zakończeniem spotkania Start podwyższył wynik na 4:1. Ponownie Rutecki wpisał się na listę strzelców.
W ostatniej minucie spotkania na polu karnym sfaulowany został zawodnik Unii. Jedenastkę wykorzystał Fidelus.
- Myślę, że zaczniemy w końcu wygrywać - mówi Jarosław Pietrzykowski, trener Startu. - W niedzielę gramy z ZS Damnicą. Jeżeli uda nam się to spotkanie wygrać, to mamy szansę awansować nawet na 10 miejsce.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12. W pierwszym spotkaniu obu drużyn wygrała Damnica 2:1.
W spotkaniu z Unią zagrali: Korniak, Kwiatkowski, Pietrzykowski, Wiśniewski, Budzyński, Bąk, Kundro, Magalski, Żukowski, Jokel, Rutecki.
Na ligowych boiskach
Wyniki XVII kolejki IV ligi: Kaszuby- Jantar 3: 0, Gryf 95- Orkan 0: 1, Rodło- Czarni 4: 0, Pomezania- Unia 2: 4, Wisła- Wierzyca P. 1: 4, Bałtyk- Olimpia 3: 1, Orlęta- Arka II 1: 0, Wierzyca S.- Powiśle 4: 2, Drutex-Bytovia- Start 1: 1.

18. Pomezania Malbork 17 6 13-43 1: 0

W najbliższy weekend spotkają się (w nawiasie wynik pierwszej konfrontacji): Jantar- Start (0: 1), Wierzyca S.- Arka II (0: 2), Orlęta- Olimpia (3: 3), Bałtyk- Wierzyca P. (1: 1), Wisła- Unia (1: 1), Pomezania- Czarni (3: 0), Rodło- Orkan (2: 2), Graf 95- Kaszuby (0: 2), Powiśle- Drutex-Bytovia (1: 2)

Wyniki XV kolejki słupskiej klasy okręgowej: Piast- Polonez 2: 1, Sparta- ZS 1: 1, Start M.- Unia 4: 2, Czarni- Kaszubia 3: 1, MKS- Pogoń 1: 0, Karol- Start Ł. 3: 0, Prime Food Brda- Błękitni 4: 0, SwePol Link Magda- Koral 1: 2.

16. Sparta Sycewice 15 9 19-47

Klasa okręgowa zagra tylko jedną kolejkę rundy wiosennej. W niedzielę zmierzą się ze sobą (w nawiasie wyniki poprzedniego spotkania): Polonez- Koral (3: 2), SwePol Link Magda- Błękitni (1: 0), Prime Food Brda- Start Ł. (1: 3), Karol- Pogoń (1: 3), MKS- Kaszubia (1: 1), Czarni- Unia (0: 0), Start M.- ZS (1: 2), Sparta- Piast (0: 6).

A klasa
XI kolejka
? Grupa I: Skotawia- Słupia 1: 0, Inter- Echo 1: 4, Diament- Garbarnia 0: 0, Dąb- Smoki 6: 0, Stal- Granit 0: 3, Szansa- Barton 4: 1.

12. Smoki Podole Małe 11 7 17: 39

? Grupa III: Myśliwiec- Stegna 2: 5, Sokół- Urania 1: 4, Drzewiarz- Iskra 2: 3, GKS- Orkan 1: 1, GTS- Juve 3: 5, Granit- Magic 6: 0.

1. Iskra Dretyń 11 25 25: 16
2. Granit Koczała 11 21 30: 16
3. Urania Udorpie 11 20 27: 14
4. GKS Kołczygłowy 11 19 24: 18
5. Orkan Gostkowo 11 19 22: 18
6. Drzewiarz Rzeczenica 11 17 22: 23
7. Myśliwiec Tuchomie 11 16 23: 23
8. Stegna Parchowo 11 15 28: 25