Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto Gdańsk wychodzi z pomocną dłonią do mieszkańców, którzy mają problemy finansowe. 17 listopada przypada Dzień bez długów

OPRAC.:
Daniel Nawrocki
Daniel Nawrocki
Miasto Gdańsk wychodzi z pomocną dłonią do mieszkańców, którzy mają problemy finansowe. 17 listopada przypada Dzień bez długów
Miasto Gdańsk wychodzi z pomocną dłonią do mieszkańców, którzy mają problemy finansowe. 17 listopada przypada Dzień bez długów mat. prasowy
W Gdańsku od 2016 roku funkcjonuje projekt, mający na celu edukację, profilaktykę i pomoc dla osób borykających się z problemami zadłużenia. Gdański Program Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych to inicjatywa samorządu, która zyskuje coraz większe uznanie ze strony mieszkańców miasta. Program nie tylko oferuje konkretną pomoc finansową, ale także stawia na edukację i profilaktykę.

Chabior: Pomagamy wielu tysiącom ludzi

Monika Chabior, zastępca prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, podkreśla, że Gdańsk aktywnie troszczy się o swoich mieszkańców.

- Od kilkunastu miesięcy ceny towarów, usług i energii wciąż rosną. W związku z tym wiele mieszkanek i mieszkańców Gdańska doświadcza problemów związanych z niespłaconymi zobowiązaniami. Towarzyszy temu nieustanny stres, napięcie i lęk. Gdańsk troszczy się w swoich mieszkańców. Z myślą o osobach, które nie są w stanie samodzielnie przezwyciężyć kłopotów finansowych, których stabilizacja życiowa została zachwiana, ale także, by uczyć, jak uniknąć kłopotów finansowych, już w 2016 roku powstał Program Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych – mówi Monika Chabior, zastępca prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. - Tylko w ostatnich 5 latach przekazaliśmy na ten cel ponad milion złotych. Pomagamy wielu tysiącom ludzi, którzy dzięki pomocy psychologów, prawników, doradców mogą rozwiązać problem, jakim jest niekontrolowane zadłużenie.

Dzień bez długów – weź bilet i skasuj długi

- Aby zachęcić osoby zadłużone do tego by o swoim problemie zaczęły rozmawiać, 17 listopada już po raz dziewiąty organizujemy Dzień Bez Długów. Zachęcam każdego, komu wydaję się, że nie da sobie rady z zadłużeniem, aby zgłosił się i dał sobie pomóc. Jestem przekonana, że znajdziemy dobre wyjście z tej trudnej sytuacji – dodała prezydent Monika Chabior.

W piątek, 17 listopada, czyli w Dniu bez długów, po Gdańsku w godz. 10.00-13.00, na trasie Strzyża – Siedlce, będzie kursował specjalny tramwaj, w którym specjaliści udzielają porad osobom borykającym się z problemami finansowymi. Zarówno przejazd tramwajem, jak i udzielane w nim porady specjalistów (prawników, psychologów), będą bezpłatne.

Tego dnia także, w godz. 9.00-14.00 można przyjść do Gdańskiego Centrum Świadczeń, które znajduje się przy ul. Kartuskiej 32/34. Tam dyżurować będą przedstawiciele Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Gdańskich nieruchomości i Gdańskiego Centrum Świadczeń.

- Gdański Program Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, to konkretne działania i narzędzia. Jednym z nich jest platforma, na której 50 osób, z różnych instytucji i jednostek miejskich, komunikuje się i współpracuje, żeby wsparcie oferowane dla gdańszczanek i gdańszczan było szyte na miarę potrzeb – mówiła Katarzyna Ziemann, dyrektor Wydział Rozwoju Społecznego UMG.

Działania realizowanych w mieście w ramach programu dotyczą:

  • edukacji ekonomicznej, obejmujących naukę przepisów oraz wypracowanie odpowiedzialnej postawy przy korzystaniu z ogólnie dostępnych usług finansowych,
  • zapewnienia bezpieczeństwa ekonomicznego,
  • wsparcia psychologicznego,
  • wsparcia (np. prawnego) osób zadłużonych w spłacie zobowiązań,
  • wsparcia psychologicznego ofiar przestępstw i nadużyć ekonomicznych oraz ich najbliższych,
  • prowadzenia indywidualnych programów wyjścia z zadłużenia,
  • wypracowania rozwiązań skutecznie poprawiających sytuację ekonomiczną gdańszczanek i gdańszczan.
  • Program realizowany jest w szerokim partnerstwie, dzięki czemu mieszkanki i mieszkańcy w każdym wieku mogą liczyć na kompleksową pomoc. Stale też prowadzony jest monitoring programu i wdrażane są działania, dzięki którym można unikać zagrożeń ekonomicznych.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto